۳۱۰۶۱۴۰۲

رضاداد رفت/یک مدیر تئاتری، دبیر جشنواره فیلم فجر شد

سینماژورنال: تنها ساعاتی بعد از اختتامیه بین الملل فجر و در حالی که حجت ا.. ایوبی در مراسم اختتامیه از سختیهای برگزاری جشنواره گفته بود و اینکه یک شخص خاص نمی تواند در درازمدت دبیر جشنواره باقی بماند، دبیر جدید جشنواره فیلم فجر معرفی شد.

به گزارش سینماژورنال رئیس سازمان سینمایی طی حکمی محمد حیدری را به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب کرد.

درست مانند مسافرآستانه

نکته جالب درباره حیدری آن است که به مانند حسین مسافرآستانه سابقه سالها فعالیت مدیریتی در حیطه تئاتر را دارد.

همان طور که مسافرآستانه بعد از مدتها فعالیت در مدیریت تئاتری در دولت یازدهم به عنوان مدیر موسسه رسانه های تصویری معرفی شد حالا حیدری هم با کارنامه ای که بخش عمده آن به فعالیتهای تئاتری معطوف میشود، سکانس هدایت جشنواره فیلم فجر را برعهده گرفته است.

اقدامی برای دوری از حواشی

به نظر می رسد حضور حیدری به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر دقیقا به همان دلیلی صورت گرفته که مسافرآستانه را به موسسه رسانه های تصویری آورده بود.

مدیران سینمایی دولت یازدهم علاقه زیادی به دوری از حاشیه دارند و برای آنها بهتر است آدمهایی را در زیرمجموعه خود بچینند که چنان که باید سابقه حاشیه سازی در سینما را نداشته باشند.

سوابق محمد حیدری

محمد حیدری متولد ۱۳۴۹ در بجنورد و فارغ التحصیل رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

در کارنامه هنری و حرفه ای وی مواردی چون دبیری بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر،ریاست مجموعه تئاتر شهر،رئیس تئاتر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، بازی و کارگردانی بالغ بر بیست اثر نمایشی، دبیر بخش حرفه ای تئاتر کشور، مشاور عالی و نماینده رئیس سازمان سینمایی در امور جشنواره ها واصناف و ریاست موزه سینما دیده می شود.

حکم ایوبی برای حیدری

در متن حکم حیدری آمده است:

جناب آقای محمد حیدری به موجب این حکم به سمت ” دبیر سی و چهارمین شجنواره فیلم فجر” منصوب می شوید. ضمن سپاس از تلاش های ارزنده جناب آقای “علیرضا رضا داد” که با همه توان کوشید تا بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در اوج شکوه برگزار شود ،امید است شما هم با استفاده از تجربه های گرانقدر گذشته و بهره گیری از همه ظرفیت های موجود در سینمای کشور،جشنواره ای با شکوه و در خور نام ایران وانقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برگزار کنید.

استفاده از نیروهای جوان ،با انگیزه و خلاق در همه سطوح ضرورتی اجتناب ناپذیر برای موفقیت های هر چه بیشتر است. بکوشید با استفاده از تجربه افراد کارآزموده واعتماد به نیروهای جوان شور و شعف و روزآمدی جشنواره را افزون و افزون تر کنید.

امید است با استفاده از نیرو،توان و ظرفیت اهالی و صنوف سینمایی و امکانات و انگیزه های بخش خصوصی جشنواره فیلم فجر به جشن بزرگ همدلی و همزبانی اهالی فرهنگ و هنر،به ویژه اهالی سینمای غرور آفرین ایران اسلامی تبدیل شود؛ از خداوند بزرگ برایتان آرزوی موفقیت در انجام این مسئولیت مهم را دارم.

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=3517

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "رضاداد رفت/یک مدیر تئاتری، دبیر جشنواره فیلم فجر شد"

  1. نسترن بابادی گفت:

    با سلام و شب بخیر خدمت جناب آقای محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر سی و چهارم اینجانب نسترن بابادی هستم ساکن تهران از شهرک اکباتان می خواستم به این وسیله پیشنهاداتی را در خصوص توزیع بلیط های فیلم فجر ارائه بدهم من چندین سال است که فیلم های جشنواره فجر را تهیه می کنم و می بینم و فعلا ۲ سال است که موفق شده ام از طریق اینترنت بلیط های جشنواره را تهیه بکنم ولی نکته ای که می خواهم بگویم در رابطه با توزیع بلیط ها در سینما پردیس ملت می باشد که افرادی که بلیط ها را اینترنتی تهیه می کنند چرا نمی توانند همان بلیط ها را بعد از تهیه کردن به صورت خرید اینترنتی از طریق پست دریافت بکنند و مجبور نباشند برای دریافت بلیط یک روز را به این کار اختصاص بدهند و در صف بمانند تا بتوانند بلیط را مثلا از گیشه سینما پردیس ملت تهیه بکنند چون من خودم به شخصه سرویس مدرسه می باشم و وقت بسیار کمی دارم که بتوانم از صبح تا عصر را در صف بمانم و بلیط را دریافت بکنم و می خواستم پیشنهاد دیگری هم بدهم که اگر امکان داشته باشد دریافت بلیط فقط مختص یک سینما نباشد و چند سینما دیگر که مجری پخش فیلم های جشنواره هستند هم بتوانند افراد بلیط های جشنواره را از آنجا هم تهیه بکنند مانند پردیس کوروش یا پردیس آزادی و پردیس ملت و…. و اگر جوابی برای سوالات من باشد خواهشمندم با این شماره به اینجانب اطلاع بدهید که بسیار سپاسگذار خواهم بود با تشکر بابادی از تهران شهرک اکباتان

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code