۲۹۱۰۱۴۰۰

ربط گرانی بنزین با افزایش ورود سرمایه‌های آلوده به سینما از نگاه خالق “رسم عاشق‌کشی”

سینماروزان/غفور پورغفور: برخلاف وعده‌های مکرر مدیران، خسرو معصومی کارگردان سینما بسان بسیاری از مردم اعتقاد دارد گرانی بنزین، گرانی بسیاری از اقلام دیگر و در نهایت گرانی تولید فیلم و سریال را رقم خواهد زد.

خسرو معصومی کارگردان پیشکسوت سینما درباره اثرات گرانی بنزین بر تولید به سینماروزان گفت: معلوم است که وقتی بنزین گران می‌شود بر همه هزینه‌ها و قیمت همه چیز تاثیر میگذارد. وقتی بنزین گران شود اجناس و حمل و نقل و همه چیز گران میشود و معلوم است که هزینه تولید در سینما هم بالاتر خواهد رفت.

کارگردان “رسم عاشق‌کشی” ادامه داد: گرانی ۳۰۰درصدی بنزین، شوکی بود که به ناگاه بر پیکره جامعه وارد شد و برخی مراجع هم با آن مخالف بودند ولی در نهایت اجرایی شد و اینکه می‌گویند در نتیجه این ماجرا هیچ کالایی، گران نخواهد شد باورپذیر نیست. چگونه چنین ادعایی می‌کنند وقتی بلافاصله بعد از این ماجرا به ناگاه قیمت گوجه فرنگی بالا می‌کشد یا هزینه پیک موتوری بالا میرود؟؟

این کارگردان ۶۴ساله در پاسخ به این پرسش سینماروزان که آیا با افزایش مجدد هزینه‌های تولید فیلم، شاهد گسترش حضور سرمایه‌های آلوده در سینما خواهیم بود، اظهار داشت: مگر آن موقع که بنزین گران نشده بود، سرمایه‌های آلوده وارد سینما نمی‌شد؟! سرمایه‌های آلوده همیشه بوده و هست و احتمالا خواهد بود و تفاوتش این است که وقتی هزینه تولید به واسطه افزایش قیمت سوخت، بالاتر می‌رود طبیعتا افزایش ورود سرمایه‌های مشکوک به سینما را شاهد خواهیم بود.

معصومی درباره واکنش احتمالی مدیران سینمایی به این ماجرا بیان داشت: تجربه نشان داده مدیران سینمایی دربرابر افزایش ورود سرمایه‌های آلوده به سینما کاری نمی‌توانند بکنند یا شاید هم نمیخواهند کاری کنند چون مساله‌شان نیست.

کارگردان “باد در علفزار می‌پیچد” و “کار کثیف” خاطرنشان ساخت: وقتی میتوان امید به حل یک مشکل داشت که آن مشکل به مساله مدیران بدل شده باشد ولی وقتی می‌بینیم مدیران سینمایی بیشتر به‌دنبال آماردهی هستند تا حل مشکل نمیتوان امید داشت به پاک کردن سینما از جولان سرمایه‌های مشکوک به‌خصوص که اوضاع اقتصادی سینماگران مستقل به‌دلیل عدم تقسیم منصفانه حمایت‌های دولتی، تعریفی ندارد و در چنین گذرگاهی بیش از کیفیت هویت سرمایه‌گذار این کمیت سرمایه است که اهمیت پیدا کرده!

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=58354

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "ربط گرانی بنزین با افزایش ورود سرمایه‌های آلوده به سینما از نگاه خالق “رسم عاشق‌کشی”"

 1. مصیری گفت:

  یک سوال دارم
  چرا سرمایه های ارگانها رو بهش نمیگن الوده
  و سرمایه اقای ر یا اقای ز میشه الوده؟؟

 2. مجید توانگر گفت:

  چون سرمایه اون اقایون منشاش دزدی از این بانک و اون بانکه

 3. یک کارگردان رانده شده از فارابی گفت:

  الودگی که فقط نباید به منشا پول باشه
  روش الوده توزیع پولهای دولتی بین سینماگران بدتر از سرمایه الوده نیست
  خیلیها میگن حین این توزیع پول هم کلی پورسانت ردوبدل میشه

 4. پ.ع گفت:

  بدبختی سینمای ایران
  همین ارگانهایی هستن که مثل مموتی پول توزیع میکنن
  اگه در همه این ارگانها رو ببندن و هیچ پولی در کار نباشه اونوق تکلیف همه معلومه کلی حالا همیشه یه خروار حرف هست پشت پروژه های دولتی

 5. مجید تنکابنی گفت:

  درود بر خسرو خان که حرف راستو زد
  گوجه فرنگی ۵ تومنی تا ۱۳ تومن کشیده بالا
  اونوق میگن گرانی بنزین هیچ اثری نداره بر قیمت کالای مصرفی
  قیمت تخم مرغ هم بالا کشیده
  درباره قیمت ارز و سکه هم که تکلیف معلومه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code