۰۹۰۳۱۴۰۲

در جلسه رأی اعتماد از مجلس⇐وزیر پیشنهادی اطلاعات از حضور در سینما و حمایت از فیلم بهروز افخمی گفت

سینماروزان: در سالهای گذشته آثاری همچون «تعبیر وارونه یک رویا»ی فریدون جیرانی، «امکان مینا»ی کمال تبریزی، «روباه»بهروز افخمی، «سیانور»بهروز شعیبی، «بادیگارد»ابراهیم حاتمی کیا و فیلم ۳ارگانی «ماجرای نیمروز» تولید شده که فارغ از آن که خرد یا کلان به تصویرسازی فعالیتهای اطلاعاتی می پردازند، یک نام مشترک به عنوان مشاور در تیم تحقیق یا نگارش آنها ذکر شده.

به گزارش سینماروزان این نام مشترک مرتضی اصفهانی است که چندی پیش در گفتگو با رسانه متبوع شهردار از تجربه فعالیت‌های چریکی و عملیاتی و جاسوسی خود گفته بود.(اینجا را بخوانید)

حالا محمود علوی وزیر اطلاعات دولت یازدهم که پیشنهادی اطلاعات دولت دوازدهم نیز است با نام بردن از یکی از آثار فوق، فعالیتهای سینمایی این وزارتخانه را تأیید کرد.

به گزارش سینماروزان سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات بر استفاده از هنر سینما در امر آموزش تاکید کرد و با اشاره به اهمیت آموزش به شهروندان گفت: ما فقط به آموزش‌های کلاسیک بسنده نکردیم و از ابزارهای هنری استفاده کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در جهت آگاهی بخشی عمومی از هنرهای مختلف همچون سینما استفاده کردیم و مثلا در هنر سینما در سال ۹۳ فیلم سینمایی «روباه» به کارگردانی بهروز افخمی را تولید کردیم.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۶:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=41632

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "در جلسه رأی اعتماد از مجلس⇐وزیر پیشنهادی اطلاعات از حضور در سینما و حمایت از فیلم بهروز افخمی گفت"

  1. نفربر گفت:

    ایا فقط روباه افخمی بیچاره بوده؟
    سریال اقای جیرانی نبوده؟
    فیلم اقای تبریزی و منوچ محمدی نبوده؟
    فیلم مهدویان و فیلم شعیبی که هر دو رو یک جوان تازه از راه رسیده و متصل به قالی تولید کرده نبوده؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code