۱۲۰۷۱۴۰۱

حمله دزدان دریایی به کشتی ایرانی+عکس

سینماژورنال: فیلم «تا مدار ۱۰ درجه» در آخرین مراحل فنی قرار دارد.

به گزارش سینماژورنال فیلم «تا مدار ۱۰ درجه» به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه کنندگی مهدی تربتی فرد در حال حاضر در آخرین مراحل فنی قرار دارد و طبق برنامه ریزی ها طی یک ماه آینده آماده پخش خواهد شد.

 

تربتی فرد درباره مراحل فنی این پروژه گفت: «تدوین همچنان توسط علیرضا همتی و زیر نظر مهرداد خوشبخت در حال انجام است و تا اواخر ماه جاری به پایان می رسد. نام فیلم نیز از «من پدرم دریا» به «تا مدار ۱۰ درجه» تغییر پیدا کرد و به نظرم این نام همخوانی بیشتری با موضوع فیلم دارد».

 

او اضافه کرد: «با توجه به اینکه نفتکش های شرکت ملی نفتکش ایران جهت صادرات نفت از خلیج عدن -که در مدار ۱۰ درجه قرار دارد – باید از این مکان عبور کنند تصمیم گرفتیم نام فیلم را به «تا مدار ۱۰ درجه» تغییر دهیم. دزدان دریایی در همین منطقه کشتی ها را مورد حمله قرار می دهند و نیروی دریایی ارتش برای محافظت از ناوگان دریایی از مدار ۲۰ درجه عبور کرده و تا تنگه باب المندب که در مدار ۱۰ درجه قرار دارد حضور پیدا می کنند».

 

داریوش فرهنگ، محمود عزیزی، حسن جوهرچی، حسین مهری، افشین نخعی، سارنگ بهمنی، ساناز نیک نام، افشین طائی، امین سیدی، داود محمدی، ناهید ثناگو و مرتضی زارع دیگر بازیگران اصلی این فیلم هستند.

 

«من پدرم دریا» به قلم مشترک کریم خودسیانی و حمزه صالحی درباره پارسا، فرزند ناخدا یاور است که برای تصویربرداری از انتقال نفت توسط نفتکش به کشورهای خارجی، راهی سفری دریایی می شود. این در حالی است که به دلیل مقتضیات شغل پدر، پارسا همواره دچار تعارضات اساسی با او بوده اما حمله دزدان دریایی خلیج عدن به نفتکش ایران و عملیات موفقيت آمیز نیروی دریایی ارتش به فرماندهی ناخدا یاور با دزدان، محملی برای تغییر نگاه پارسا نسبت به پدرش می شود… .

 

این پروژه عظیم با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش ایران تولید شده و محصول مرکز امور نمایش سيما (سیما فیلم) است.

 

سایر عوامل اصلی پروژه عبارتند از: مدیر تولید: رضا نصیری نیا، مدیر تصویربرداری: سیروس عبدلی، تصویربردار: سیدهادی سیدحسینی پویا، صدابردار: سامان شهامت، طراح صحنه و لباس: آرتا ماهان، مجری طرح: شرکت ترنج فیلم تصویر، طراح گریم: نوید فرح مرزی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: رضا شریفی، مشاور رسانه ای: امین اعتمادی، عکاس: سینا عبدلی، مدیر تدارکات: محمود کوچکی

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۶:۴۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4566

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code