۲۸۱۰۱۴۰۰

حرف حساب یک مستندساز⇐وقتی حتی مخابرات و اداره برق در حال حذف قبض کاغذی برای تعدیل هزینه‌ها هستند، چرا وزارت ارشاد همچنان اصرار دارد به صرف میلیاردها هزینه برای انتشار نشریات کاغذی کم یا بی‌مخاطب؟؟

کاغذ+باطله

سینماروزان: در اوج بحران کاغذ و زمین گیری رسانه های کاغذی همچنان شاهد هزینه های هنگفت ارشاد برای حمایت از رسانه های کاغذی هستیم و هیچ کس هم نمیپرسد چرا بیت‌المال باید هزینه رسانه هایی شود که نمیتوانند حتی نیمی از هزینه‌های خود را به واسطه تکفروشی تأمین کنند؟؟

شفاف سازی حسین انتظامی درباره ریزهزینه ای سازمانهای زیرمجموعه مشخص کرده که در سالهای اخیر هزینه های هنگفتی هم از سوی زیرمجموعه سازمان صرف انتشار یا کمک به نشریات شده است. در یک فقره فقط در گروه هنروتجربه ۴۰۰میلیون صرف انتشار یک مجله شده یا ریزهزینه ای موسسه رسانه های تصویری مشخص ساخته که هزینه ای هنگفت صرف بازنشر اخبار موسسه در سه مجله خاص شده که تازه یکی از این مجلات هم به یکی از مدیران سازمان تعلق دارد و سردبیر مجله دیگر نیز در شورای سیاستگزاری هنروتجربه است!!!(اینجا را بخوانید)

در این اوضاع محمد دیندار روزنامه نگار و مستندساز با انتقاد از این هزینه ها اظهار داشته است: هنوز هم بسیاری از مسائل درباره سازمان سینمایی شفاف‌سازی نشده است. به‌طور مثال، برای ما جای سؤال است که آقای حسین انتظامی، رئیس محترم سازمان سینمایی چرا همزمان چند مسئولیت مهم دیگر در دولت و از جمله ریاست کارگروه ساماندهی کاغذ را برعهده دارد؟ آیا نیروی دیگری برای به عهده گرفتن این مسئولیت‌ها وجود ندارد؟ چرا در شرایطی که حتی برخی از سازمان‌ها ازجمله مخابرات و برق، برای صرفه‌جویی در مصرف کاغذ درحال قطع صدور قبض کاغذی هستند، چرا وزارت ارشاد با هزینه میلیاردی به انتشار نشریات کم یا بی‌مخاطب، آن هم با کاغذ اعلا اصرار دارد؟ چرا در یک فقره ۴۰۰ میلیون صرف انتشار نشریه هنروتجربه شده؟؟ آیا بهتر نیست همین نشریات در قالب فضای مجازی منتشر شوند تا هزینه کاغذ کمتر شود؟

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۵:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57044

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "حرف حساب یک مستندساز⇐وقتی حتی مخابرات و اداره برق در حال حذف قبض کاغذی برای تعدیل هزینه‌ها هستند، چرا وزارت ارشاد همچنان اصرار دارد به صرف میلیاردها هزینه برای انتشار نشریات کاغذی کم یا بی‌مخاطب؟؟"

 1. مصیری گفت:

  یک دلیل واضح داره این ماجرا و اونم اینکه
  به مانند هر حیطه پرپول دیگه در ردوبدل کردن پول اتفاقات خوشایندی برای عده خاصی میفته

 2. علیرضا مجد گفت:

  بله
  بله
  کاملا درسته
  این هم دارن تبلیغ میکنن قبض کاغذی برق و حذف کنین
  که لابد پولش بره به حساب وزارت نیرو
  چرا نشریات کاغذی وابسته رو تعطیل نمیکنن

  • توانگر مجید گفت:

   حالا تعطیل هم که نکردن
   حداقلش تعداد صفحاتشو پایین برن
   تصور کنید روزنامه .. روزی ۱۶ صفحه درمیاره به زحمت ۴صفحه ش تولیدی ه و مابقی گرداوری
   خب چه کاری که ۱۲ صفحه مطلب کپی بچپانن برای گرفتن کاغذ دولتی؟؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code