۰۳۰۷۱۴۰۱

جیمز دین و عکاس‌اش در دل حوادث مختلف+عکس

سینماژورنال: “رابرت پاتینسون” بازیگر شناخته شده انگلیسی که بیش از هر چیز برای ایفای نقش در سری “گرگ و میش” شناخته می شود اخیرا مشغول بازی در فیلمی به نام “زندگی” بود.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “یورونیوز” این فیلم بخشهایی از زندگی “جیمز دین” بازیگر سینمای کلاسیک آمریکا را روایت می‌کند.

پاتینسون پیش از شروع فیلمبرداری اثر به مدت سه ماه با یک دوربین قدیمی زندگی کرد و موفق شد در نقشش فرو رود.

فیلم “زندگی” را “آنتون کوربین” عکاس و فیلمساز هلندی، کارگردانی کرده است.

“زندگی” روایتگر روابط میان جیمز دین، هنرپیشه سینمای کلاسیک آمریکا دهه ۵۰ میلادی وعکاس مشهور رخدادهای موسیقی جاز آمریکا است. پاتینسون ایفاگر نقش عکاسی به نام “دنیس استوک” است که برای مجله “لایف/زندگی” کار میکند. وی موظف میشود تصاویر مختلفی از زندگی جیمز دین را ثبت کند.

در فیلم “دین دیهان” بازیگر آمریکایی است که ایفاگر نقش جیمز دین است.

یک دوربین به رابرت دادم و رفتم

آنتون کوربین، درباره دشواری های بازی گرفتن از رابرت پاتینسون در نقش یک عکاس دهه پنجاه قرن بیستم می گوید: سه چهار ماه پیش از شروع فیلمبرداری، یک دوربین قدیمی به رابرت دادم و رفتم. به نظرم مهم بود که با چنین دوربین قدیمی و خارج از رده ای آشنا شود و به علاوه این وسیله را عضوی از وجودش بداند. وقتی برای فیلمبرداری آمد، دوربین واقعا یکی از اعضای بدنش شده بود.

زندگی/جیمز دین

“رابرت پاتینسون”(چپ) در کنار “دین دیهان”(جیمز دین) در نمایی از “زندگی”

عکاسی فقط تکنیک نیست بلکه شخصیت است

رابرت پاتینسون هم درباره رابطه اش با هنر عکاسی گفت: خیلی قبل از این فیلم به عکاسی علاقمند شده بودم. در زمان فیلمبرداری، سعی می کردم توصیه های آنتون را به خاطر بسپارم. او همواره میگفت عکاسی فقط تکنیک نیست بلکه، مساله شخصیت هم در میان است.

زندگی/جیمز دین

رابرت پاتینسون(چپ) در نمایی دیگر از “زندگی”

فیلم “زندگی” به گفته کارگردانش، سعی می کند تا رابطه متوازن دو هنرمند را به تصویر بکشد، در حالی که جیمز دین یک هنرپیشه مشهور است و “دنیس استوک” با وجود تمام هنرش، نمی تواند معروفیت یک ستاره سینما را داشته باشد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۷:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=815

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code