۱۷۰۹۱۴۰۱

توضیحات مدیر تولید “جدایی…” درباره ساخت فیلم شجریان توسط فرهادی و البته ماجرای بازداشت شدنش!

سینماژورنال: حسن مصطفوی مدیر تولید توانمند سینمای ایران سال گذشته فیلمی با نام “دربست” را تهیه کرد.

به گزارش سینماژورنال این فیلم که توسط جوانی فیلم اولی به نام علی خامه پرست ساخته شده بود نتوانست به جشنواره فجر راه یابد و حالا بنا شده در گروه هنروتجربه اکران شود.

فیلمهای مستقل نمیتوانند به جشنواره راه یابند

مصطفوی درباره عدم حضور در جشنواره فجر به سینماژورنال می گوید: طبیعیست که فیلمهای مستقل و بدون وابستگی نتوانند به راحتی به جشنواره فجر راه پیدا کنند. همان طور که فیلم “۳۶۰ درجه” را بخاطر استقلال کارگردان و تهیه کننده اش به جشنواره راه ندادند “دربست” هم بخاطر مستقل بودن به جشنواره راه نیافت.

قدر آدمهای مستقل مانند قریبیان را نمی دانند

وی که مدیریت تولید “گناهکاران” فرامرز قریبیان را برعهده داشته ادامه می دهد: فرامرز قریبیان شخصیت مستقلی است و سعی کرده حین سالها در سینما این مشی را حفظ کند. فرزندش هم دقیقا مانند وی است و طبیعی است که در سینمای ما آدمهای مستقل قدر لازم را نبینند. یادم نمی رود که درام جنایی “گناهکاران” که به اعتقاد بسیاری از منتقدان اثری شایسته بود به هنگام اکران کاملا مهجور واقع شد و شرایط طوری پیش رفت که دیده نشود.

تولید فیلم زندگی شجریان شایعه است

حسن مصطفوی که که بخاطر همکاریش با اصغر فرهادی در “جدایی نادر از سیمین” تحسین شده است درباره تولید فیلمی با مضمون زندگی محمدرضا شجریان توسط فرهادی به سینماژورنال می گوید: این ماجرا در حد شایعه بود و هیچ صحبت جدی در این باره صورت نگرفت.

وی ادامه می دهد: به هر حال برخی اوقات چنین شایعاتی در سینمای ایران شکل می گیرد و گریزی هم از آن نیست اما اینکه فرهادی بخواهد فیلم شجریان را بسازد صحت ندارد.

حسن مصطفوی
حسن مصطفوی

سفر به اتریش و سپس آلمان و فرانسه

این مدیر تولید و تهیه کننده که به زودی سفر به چند کشور اروپایی را انجام خواهد داد درباره اهدافش از این سفرها به سینماژورنال می گوید: برای شرکت در یک فستیوال به اتریش می روم و بعد از آن هم به آلمان و فرانسه خواهم رفت.

مصطفوی که “گینس” را به عنوان مدیر تولید آماده اکران دارد درباره اینکه آیا از مسافرتهای اروپایی مقاصد سینمایی را دنبال می کند بیان می دارد: در این باره حرفی نزنم بهتر است چون معمولا حرف و حدیثها توسعه می یابند و باعث شکل گیری شایعات نادرست می شوند. یک بار این حرف و حدیثها بر سر فیلم “تهران من حراج” برای من دردسرساز شدند و دیگر علاقه ای به تکرار آن مسیر ندارم.

فردای روزی که “جدایی…” اسکار گرفت بخاطر “تهران من حراج” بازداشت شدم

حسن مصطفوی در توضیح این ماجرا می افزاید: من در فیلم “تهران من حراج” فقط مدیر تولید بودم و وقتی فیلم به مشکل برخورد چون تهیه کننده و کارگردان آن ایران نبودند مرا دستگیر کرده و دو شب هم بازداشت بودم.

وی ادامه می دهد: هیچ گاه یادم نمی رود درست فردای همان روزی که “جدایی…” به اسکار رسید بخاطر “تهران من حراج” بازداشت شدم در صورتی که تولید آن فیلم به من ربطی نداشت. البته که خوشبختانه با روشن شدن قضیه آزاد شدم اما به هر حال خاطره آن ماجرا همواره با من است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۳۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4254

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code