۲۹۱۲۱۴۰۱

محمدرضا شفاه تهیه‌کننده سریال توقیفی “کتونی زرنگی” گفت⇐”کتونی زرنگی” به علت اختلافات مدیریتی توقیف شده!/ ملاقلی‌پور قبل از ساخت این سریال، چهره‌ جشنواره عمار شد!/ملاقلی‌پور به انقلاب اعتقاد جدی دارد و برای آن هزینه‌های زیادی هم داده!/معاون وقت سازمان(میرباقری) مخالف پخش “کتونی زرنگی” بود!/حالا که شاه‌آبادی در معاونت سیما حضور یافته، شرایط کاملا فراهم است برای اینکه “کتونی زرنگی” پخش شود!

سریال+کتونی+زرنگی

سینماروزان: کیفیت پایین اغلب سریالهای متاخر تلویزیون موجب شده تقاضا برای روی آنتن فرستادن سریال‌های توقیفی همچون “کتونی زرنگی” و “سرزمین کهن” بیشتر شود به‌خصوص که مهدی شاه‌آبادی معاون تازه سیما از جمله مدیران علاقمند به ارتقای مخاطبان تلویزیون است.

به گزارش سینماروزان محمدرضا شفاه تهیه‌کننده سریال “کتونی زرنگی” به خبرگزاری ایلنا گفت: تلویزیون مالک سریال‌هاست و درباره زمان پخش آن هم خودش تصمیم‌گیرنده است. «کتونی زرنگی» پیچیدگی دیگری دارد و فکر می‌کنم این سریال در یک موقعیت خیلی گنگ اما بی‌دلیل قرار گرفته است.

شفاه ادامه داد: واقعا اعتقاد دارم وضعیتی که «کتونی زرنگی» در آن قرار گرفته یک موقعیت بی‌دلیل است. اتفاقی افتاده که باعث شده بیشتر از حد معمول در مورد این اثر صحبت شود و روی آن زوم شود. حالا آن اتفاقات تمام شده ولی هنوز همان برچسب روی این اثر باقی مانده است. این سریال به علت یک سری اختلافات مدیریتی در سازمان توقیف شد و دلایل هم این نبود که علی ملاقلی‌پور آدمی است که به نظام جمهوری اسلامی اعتقاد دارد یا خیر. آقای ملاقلی‌پور قبل از ساخت سریال «کتونی زرنگی» به عنوان یکی از چهره‌های انقلابی جشنواره عمار انتخاب شد و آدم ناشناسی نبود. او یک مستند در مورد بازرگان ساخته بود که به شدت مورد انتقاد جریان اصلاحات قرار گرفت. او  فردی‌ست که به انقلاب اعتقاد جدی دارد و برای آن هزینه‌های زیادی هم داده است. او در جشنواره‌هایی که موضوعات انقلابی اهمیت دارد هم همیشه حضور داشته و آثارش مورد استقبال قرار گرفته است. حتی فیلم «قندون جهیزیه» از نگاه بچه‌هایی که در فضای فرهنگی انقلابی فعالیت می‌کنند، فیلم بسیار محبوبی است.

شفاه افزود: سریال «کتونی زرنگی» حاشیه‌ای نداشت و فقط به دلیل اختلاف نظر بین مدیران سازمان صداوسیما پخش نشد. یک اختلافاتی همیشه بین مدیران سازمان صداوسیما بوده است. معاون وقت سازمان صداوسیما مخالف پخش بود و شواهد ما هم همین را نشان می‌داد، اما اکنون معاون سیما تغییر کرده و حمید شاه‌آبادی در این سمت حضور دارد و من فکر می‌کنم شرایط کاملا فراهم است برای اینکه «کتونی زرنگی» پخش شود، ولی اینکه هنوز این اتفاق نیفتاده شاید یک تعلل یا یک نادیده گرفتن مسئله‌ای است که برای ما مهم است، اما برای آن‌ها اهمیت چندانی ندارد.

این تهیه‌کننده گفت: با علی ملاقلی‌پور پیگیر این هستیم که یک جلسه با حمید شاه‌آبادی داشته باشیم تا این موضوع حل شود، چون سریال «کتونی زرنگی» حاصل زحمات بچه‌هایی است که سال‌هاست در تلویزیون کار می‌کنند. علی ملاقلی‌پور هم واقعا برای این سریال زحمت کشیده؛ او فیلمسازی صاحب سبک است. شاید عده‌ای سبک او را دوست نداشته باشند، اما او فیلمسازی‌ست که اگر در این فضایی که می‌خواهد طنز را تجربه کند، تلویزیون به او فضای لازم را بدهد، در آینده یکی از سرمایه‌های صداوسیما خواهد شد. من سال‌هاست با بچه‌های فیلمساز جوان کار می‌کنم و علی ملاقلی‌پور را هم یکی از نیروهای ارزشمند و ارزشی این مملکت می‌دانم. معتقدم که او جزو داشته‌های هنری این کشور است و باید به او کمک کرد. «کتونی زرنگی» محصول خون دل کارگردان، تهیه‌کننده، بازیگران و عوامل است. ما هنوز بخشی از بدهی‌های آن را برعهده داریم و واقعا خیلی تلخ است که تا این حد نسبت به این سریال کم لطفی شود. اکنون که شرایط فراهم است، باید مدیران صداوسیما تلاش کنند که مشکل را حل کنند تا سریال پخش شود.

 

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=63794

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code