۰۸۰۹۱۴۰۰

بی‌اعتنایی رییس سینما موجب شد⇐ استمداد بیش از ۳هزار سینماگر از وزیر ارشاد برای توزیع برابر عیدی میان تمام سینماگران و حل مشکلات اقتصادی فراوان سینماگران در روزگار کرونازده اخیر!

حسین+انتظامی+عباس+صالحی+حداد+عادل

 

سینماروزان: نزدیک به یک ماه پس از افشای حذف بیش از دوهزار سینماگر از فهرست عیدی‌گیرندگان ارشاد و درحالی که در این یک ماه مدام سینماگران مختلف از رییس سینما خواسته‌اند مشکل را حل کند و توزیع عیدی میان همه سینماگران را در دستور کار قرار دهد ولی عدم واکنش شفاف رییس سینما به این گلایه‌ها و تاکید معاون منابع سازمان بر حذف آن دوهزاروخرده‌ای از فهرست عیدی‌گیرندگان، موجبات نامه‌نگاری صنوف فعال سینما به وزیر ارشاد شد.

۱۷ صنف فعال خانه سینما از کارگردانان تا مدیران تولید و از مدرسان تا منتقدان و از گویندگان تا آهنگسازان و… که در مجموع بیش از ۳هزارنفر را شامل می‌شوند در نامه‌ای صریح به عباس صالحی وزیر ارشاد خواستار پیگیری وضعیت معیشتی اهالی سینما و توزیع عیدی میان تمام اعضا شدند.

متن این نامه را بخوانید:

جناب آقای دکتر “سیدعباس صالحی”؛
وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام و احترام!

در این دوران ناگوار که مردم ایران در تنگناهای معیشتی گرفتارند بیشتر سینماگران ایران نیز پس از پیشامد اخیر خانه‌نشین شده‌اند و بی‌آن‌که از مزایایی برخوردار باشند و حقوقی دریافت کرده باشند، روزنه امیدی را پیش روی خود نمی‌بینند.

متاسفانه سازمان سینمایی نه تنها تا این لحظه هیچ‌گونه حمایتی از اعضای اصناف کارگری سینمای ایران نکرده؛ بلکه بیش از نیمی از اهالی سینما را از عیدی‌های هر ساله محروم ساخته که این مبلغ ناچیز هنوز برای این اندک‌شماران نیز واریز نشده است.

اعضای صنوف ۲ ماه را با سختی پس پشت نهادند و اکنون درمانده‌اند که چگونه ماه‌های پیش رو را بگذرانند.
از سوی وزارتخانه‌ای که پشتوانه هنرمندان است نباید چندان دشوار باشد که در این روزها و ماه‌های ناگوار راهی بیندیشد تا سینماگران بتوانند از کمینه‌ها بهره‌مند شوند. سینماگرانی که نه حقوقی ثابت دارند و نه از پشتوانه‌ای برخوردارند تا در چنین روزهایی، مایه دلگرمی آن‌ها باشد.

جناب آقای وزیر!
از جنابعالی تقاضا می‌کنیم شخصا وضعیت نابسامان پیش آمده سینماگران را تدبیر کنید و دستور فرمائید نه تنها بسته کمک معیشتی (هدیه نوروزی) وزارت ارشاد به همه اعضای صنوف سینما تعلق گیرد بلکه برای چند ماه پیش رو، مبلغی برای ۵ هزار عضو خانه سینما اختصاص یابد تا برای تامین نیازهای نخستین زندگی‌شان آسان‌تر بتوانند این روزها را تحمل کنند.

بی‌گمان، سرگرانی مسئولان و پاسخگو نبودن مدیران سینمایی، شعله‌ای را در دل سینماگران خواهد افروخت که به آسانی خاموش نخواهد شد و هزینه‌های جبران‌ناپذیری را در پی دارد.

صنوف زیر پای نامه به وزیر را امضا کرده‌اند:

کانون کارگردانان سینما
انجمن فیلمنامه نویسان سینما
کانون آهنگسازان سینما
انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند
انجمن مدیران تولید سینما
انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم
انجمن صنفی برنامه ریزان و دستیاران کارگردان سینما
انجمن لابراتوار فیلم
انجمن منشیان صحنه
انجمن فیلم کوتاه
انجمن مدیران تدارکات
انجمن دستیاران فیلمبردار
انجمن مدرسان سینما
انجمن منتقدین سینما
انجمن صنفی جلوه‌های ویژه میدانی سینما
انجمن صنفی تبلیغات سینمای ایران
انجمن صنفی مدیران سالن سینمای ایران

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60072

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code