۰۹۰۳۱۴۰۲

بیست سال بعد از طعنه‌های حاتمی‌کیا به کیارستمی در «آژانس شیشه‌ای»⇐حالا طعنه‌های آشکار «خوک» مانی حقیقی به کیارستمی!!+فیلم

سینماروزان: بیست سال بعد از زمانی که در «آژانس شیشه ای» ابراهیم حاتمی کیا کاراکتری با بارانی و عینک آفتابی به چشم را دیدیم که مدعای فیلمسازی و دعوت جشنواره ای بود و بسیاری آن را نماد عباس کیارستمی دانستند، حالا در «خوک» مانی حقیقی هم طعنه هایی به یک فیلمساز عینک آفتابی به چشم وجود دارد.

به گزارش سینماروزان تازه ترین فیلم مانی حقیقی در بخش مسابقه جشنواره برلین ۲۰۱۸ حضور دارد و در نخستین تیزر فیلم دیالوگ شخصیت اصلی فیلم که یک کارگردان است را با دختر محبوبش می بینیم؛ دختری با بازی لیلا حاتمی که از معاشرت با کارگردان قصه خسته شده و حالا به دنبال آن است که بخت خود را در همکاری با کارگردانی روشندل-روشنفکر؟-و عینک آفتابی بر چشم جستجو کند!!!

برای تماشای تیزر «خوک» اینجا را ببینید.

اینکه طعنه‌ تازه به کیارستمی را کارگردانی زده که خود نوه ابراهیم گلستانی است که یکی از سمبلهای روشندلی–ببخشید روشنفکری–است جالب توجه به نظر میرسد؛ بماند که مشخص نیست آیا لیلا حاتمی هم قرینی بر نیکی کریمی است یا خیر؟

فارغ از این طعنه‌ها، در اولین تیزر «خوک» نوعی شلختگی دیده میشود؛ نگاه کنید بر روند مونتاژ در نمای سربرگرداندن لیلا حاتمی و عدم حفظ فاصله ناظر ورودی عینک آفتابی بر چشم-که معلوم نیست کارگردان است یا قاتل کارگردان؟- در دو پلان پهلوبه پهلوی حسن معجونی و لیلا حاتمی!

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=47721

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "بیست سال بعد از طعنه‌های حاتمی‌کیا به کیارستمی در «آژانس شیشه‌ای»⇐حالا طعنه‌های آشکار «خوک» مانی حقیقی به کیارستمی!!+فیلم"

  1. وحدت دوست گفت:

    اسم “خوک” کاملا وصف حال شخصیت و شکل و شمایل “…” این فیلم است.
    ولی‌ “دو خوک پشم آلود” اسم مناسب تری میشد ..

  2. النا گفت:

    صدسال هم بشه رودست فیلم آژانس شیشه ای نخواهد آمد

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code