۲۹۱۰۱۴۰۰

به‌خاطر طعنه‌های گزنده به بی‌کفایتانی که دلار را به مرز ۱۵هزار تومان رساندند؟؟⇐«کیهان» از «زندانیها»ی ده‌نمکی به‌عنوان اثر به‌روز اکران نوروز نام برد!

سینماروزان: مسعود ده نمکی حدودا ده سال بعد از ساخت کمدی-جنگی «اخراجیها» که در آن عملا به انتقاد از مذبذبان کاسب جنگ پرداخته بود نوروز امسال با کمدی-سیاسی «زندانیها» به سینماها می‌آید؛ فیلمی که بعد از تلاشهای ناکام برای ساخت فیلم زندگی طیب تولید شد و آن طور که از قرائن برمی‌آید به مانند دیگر آثار کارگردان حاشیه سازش، نقدهای تند و تیزی را هم روانه بی کفایتی مدیران مملکتی داشته است.

به گزارش سینماروزان «زندانیها» از حضور مثلث هومن برق نورد-بهنام تشکر-هدایت هاشمی که هر سه از جمله تئاتریهای دیده شده در تلویزیون و سینما هستند سود برده و بهنوش بختیاری بازیگر مکمل زن فیلم است. به تازگی روزنامه اصولگرای «کیهان» در مروری بر گزینه های اکران نوروز و با نقد عدم حضور فیلمهای استراتژیک در اکران نوروز از «زندانیها» به عنوان گزینه ای به روز برای جلب بدنه مخاطب یاد کرده است.

«کیهان» نوشته است: کم‌توجهی به فیلم‌های استراتژیک و دفاع مقدسی در اکران نوروز، ارتباط چندانی با تقاضای مردمی ندارد، بلکه یک قانون نانوشته است. چرا که فیلم‌های مذکور در دوره اخیر جشنواره فیلم فجر، با استقبال گسترده‌ای از سوی مردم نیز مواجه شده بودند. هر چند که فیلم جدید مسعود ده نمکی، یعنی «زندانی‌ها» تنها گزینه اکران نوروز ۹۸ است که ضمن قابلیت جذب مخاطب، مضمون موثر و به روز قابل تأملی هم دارد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۵:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55272

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code