۰۷۰۹۱۴۰۱

انتقاد ابوالحسن داوودی از سانسور صحبتهایش در روزنامه اصلاح‌طلب

سینماژورنال: ابوالحسن داوودی کارگردان “رخ دیوانه” که فیلمش بعد از “ایران برگر” دومین فیلم پرفروش اکران نوروزی است قبل از نوروز گفتگویی با یکی از روزنامه های منسوب به اصلاح طلبان داشت و در آن نکاتی را درباره این فیلم و وضعیت فیلم قبلیش “زادبوم” بیان کرده بود.

به گزارش سینماژورنال اما برخی اشتباهات ویرایشی این گفتگو موجب آن شد که داوودی با نگارش متنی زیر صفحه ای در شبکه اجتماعی که بازنشر این گفتگو را ارائه داده نسبت به این اشتباهات واکنش نشان دهد.

جای سوال و جواب عوض شده

از جمله این اشتباهات پرسیدن این سوال از داوودی بود که آیا فیلم “تقاطع” که خودش آن را ساخته دیده است(!) یا نه؟! داوودی در این باره نوشت: احتمالا به خاطر شتابزدگی آخر سال جای سئوال و جواب چند جا در چاپ عوض شده که مفهوم مصاحبه را تغییر داده.. درواقع این سئوال مصاحبه شونده است ونه مصاحبه کننده!

سانسور صحبتهایم درباره بی اخلاقی مفرط در جامعه

به گزارش سینماژورنال این کارگردان با اشاره به سانسور صحبتهایش در این رسانه افزود: به علاوه چند مورد سانسوری از حرف های من (بخصوص در جایی که از بی اخلاقی مفرط رایج در جامعه در تمامی سطوح صحبت میشود!..) به چشم می خورد که البته محافظه کاری بیش از حد روزنامه “…” را نشان می دهد!…

“تقاطع” قبل از “تصادف” نوشته شده

وی با اشاره به “تقاطع” بیان داشت: سناریوی این فیلم هم سالها قبل از فیلم “تصادف” اثر “پل هگیس” نوشته شده … فقط محض اطلاع.

متن چاپی را ندیدم

داوودی در پایان خاطرنشان ساخت: البته من متاسفانه متن چاپی را ندیدم چون به من اطلاع داده نشده که کی چاپ می شود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۶:۲۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1973

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "انتقاد ابوالحسن داوودی از سانسور صحبتهایش در روزنامه اصلاح‌طلب"

 1. هدايتي گفت:

  اين سايت حتي يك مطلب توليدي نداره!
  فقط مطالبي كه حاصل زحمت ديگرانه قيچي ميكنه و يه تيتر زرد و دوزاري و مثلا جنجالي(از نوع مزخرف و احمقانه ش) ميزاره روش و تحويل اون چندتا كاربرش ميده.
  خجالت اوره خودت هم يه كم زحمت بكش مظفري!
  تا كي مي خواي مثل (…) حاصل زحمت خبرنگاراي ديگه رو سوژه كني؟!!!!

 2. رضا رادبه گفت:

  من نمیدونم شما چقدر مخاطب سایتی اما اتفاقا کلی هم مطلب تولیدی داره دوست عزیز…شما تو کدوم رسانه می بینی که به صراحت درباره دلیل توقیف سریال قائم مقام یک انجمن عریض و طویل به نام انجمن دفاع مقدس گزارش ارائه کنن…کدوم رسانه زودتر از بقیه درباره حضور آزاده نامداری و داداش بهزاد فراهانی در فیلم تازه پرویز شهبازی گزارش داد؟…کدوم رسانه درباره بازیگری گفت که ده سال فلجه و داره دستفروشی میکنه؟…کدوم رسانه اولین بار درباره ماجرای بازداشت مدیر تولید فیلم اسکاری جدایی خبررسانی کرد؟ کدوم رسانه زودتر از بقیه گزارش کاملی رو برای حضور محتبی محرمی در عرصه سینما کار کرد؟ کدوم رسانه جرات داشت از این بگه که کارگردان به همین سادگی قراره با یه بودجه میلیاردی یه فیلم معمولی بسازه؟ در همین مورد آخر گزارش همین سینماژورنال بود که باعث شد شفاف سازی بشه و پروژه رو از دست این برادر بگیرن…

  از همه اینها گذشته شما خودت چکاره ای؟ چند تا مطلب نوشتی؟ اصلا همین کامنتو هم جرات نداری با اسم واقعیت بزاری دوست عزیز و فقط یاد گرفتی که فحش بدی…براتون دعا میکنیم که حالتون خوب بشه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code