۰۷۱۱۱۴۰۱

افشای هدایایی که چهره‌های مختلف برای حضور در برنامه‌های تلویزیون می‌گیرند⇐از محمدرضا فروتن ۸ سکه‌ای، پژمان بازغی ۵سکه‌ای و افسانه بایگان ۳سکه‌ای تا مهمانانی ارزان مثل مهران رجبی و فریبا کوثری و…

سینماروزان: حواشی ایجاد شده پیرامون تلاش برای دعوت از محمدرضا گلزار به یک ویژه برنامه یلدایی با وعده اهدای هدیه ای هنگفت، سبب ساز آن شده است که «هفت صبح» در گزارشی مفصل به ارائه آماری درباره میزان هدایایی بپردازد که برخی از چهره های هنری برای حضور جلوی دوربین می گیرند.

به گزارش سینماروزان اطلاعات این گزارش با کمک تهیه کنندگانی گردآوری شده که علاقه ای به افشای نامشان نداشته اند و البته تأکید کرده‌اند این هدایا صرفا برای برنامه های روتین است و در مورد برنامه‌های ویژه نوروز یا شب یلدا حجم هدایا به طرز قابل توجهی افزایش می یابد.

این شما و این گزارش مرتبط با میزان هدایای تلویزیونی هنرمندان:

افسانه بایگان

چند سکه می گیرد: ۳ سکه

تعامل با برنامه سازان: مدتی از تلویزیون دور بود و کمتر تن به مصاحبه می داد اما امسال جبران کرد. افسانه بایگان برای حضور در برنامه های تلویزیونی سه سکه دریافت می کند اما اگر قرار باشد به شهرستان سفر کند و در برنامه ای که از مراکز استان ها تولید می شود شرکت کند رقم دریافتی اش ۵ سکه می شود. بایگان در صورت لزوم تخفیف هم می دهد و کلا جزو بازیگرانی نیست که تهیه کننده و عوامل برنامه ساز را به خاطر دستمزد به درد سر بیندازد.

میزان حضور در تلویزیون: اشاره کردیم که امسال حضوری پررنگ در برنامه های مختلف تلویزیون داشته است. برنامه های فان «دورهمی» و «خندوانه» شبکه نسیم ، برنامه پزشکی «اکسیر» ، برنامه اجتماعی «خط سوم» ، برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» و برنامه «صبح خلیج فارس» از جمله مواردی است که افسانه بایگاه در آن ها شرکت کرده است.

بهنوش بختیاری

چند سکه می گیرد: ۳ سکه

تعامل با برنامه سازان: می گویند خیلی اهل چک و چانه نیست. تازه ، صرفا برای پول در برنامه ها شرکت نمی کند. معمولا سه سکه برای هر برنامه می گیرد اما وقتی پای رفاقت در میان باشد به یک سکه هم راضی است. دستمزدش در برنامه هایی که از شهرستان روی آنتن می روند تا شش سکه شده منتهی این بار هم اولویت بهنوش بختیاری خود برنامه و رفاقتی است که با سازندگان دارد. یعنی حاضر است در برنامه های شهرستان هم تخفیف بدهد.

میزان حضور در تلویزیون: بهنوش بختیاری مدتی است حضورش روی آنتن به عنوان مهمان کمرنگ شده و از قضا در برنامه هایی شرکت کرده که غالبا بحث مالی برای بازیگر در آن مطرح نیست. در ماه مبارک رمضان مهمان «ماه عسل» و «جشن رمضان» شد و خرداد ماه روبروی مهران مدیری در «دورهمی» نشست که هدیه مهمان را اسپانسر متقبل می شود.

پژمان بازغي

چند سکه می گیرد:  ۵ سکه

تعامل با برنامه سازان:  پژمان بازغی تا چندی پیش به سه سکه مهمان برنامه های تلویزیون می شد اما اخیر دو سکه به دستمزدش اضافه کرده است. روایتی درباره این بازیگر هست که سال ۸۴ و بعد از اکران فیلم «دوئل» برای حضور در ویژه برنامه سال تحویل شبکه یک ۱۲ سکه دریافت کرده! که خب با احتساب تورم ۱۱ سال پیش رقم بالایی است. ضمن این که همیشه دستمزد حضور بازیگران در ویژه برنامه ها بالاتر است.

میزان حضور در تلویزیون: پژمان بازغی جزو بازیگرانی است که زیاد در تلویزیون دیده نمی شود. در «خندوانه» به عنوان شرکت کننده در مسابقه لباهنگ حضور داشت و دستمزدش متفاوت از آن چیزی که است که به عنوان مهمان می گیرد. «دورهمي » و «زنده رود» دیگر برنامه هایی است که این بازیگر در چند ماه اخیر مهمان شان بوده است.

پژمان جمشیدی

چند سکه می گیرد: ۱ سکه

تعامل با برنامه سازان: پژمان جمشیدی را به این دلیل از باکس مخصوص ورزشی ها خارج کردیم که او دیگر به عنوان بازیگر خودش را ثابت کرده و به طور حرفه ای مشغول این شغل است. دیدن عدد یک جلوی تعداد سکه های جمشیدی شاید برای تان تعجب برانگیز باشد ولی او واقعا به همین مقدار راضی است! جالب آن که در چند برنامه، تهیه کننده بیش از این عدد را به جمشیدی داده و او می داند که می تواند رقمی بالاتر از یک سکه دریافت کند اما می گویند خودش چنین درخواستی ندارد. از این حیث هنوز اخلاق پژمان جمشیدی مثل فوتبالیست ها مانده که حتی با ۵۰۰ هزار تومان هر در برنامه های تلویزیونی شرکت می کنند.

میزان حضور در تلویزیون:  بعد از گل کردن سریال «پژمان» به بهانه ای مختلف روی آنتن بود اما مدتی است در هیچ برنامه ای آفتابی نشده.

تک سکه ای ها

برخی بازیگران هم هستند که زیاد در قید و بند دریافت پول از برنامه سازان نیستند و یک سکه بیشتر نمی گیرند. آن طور که در تحقیق و پرس و جوی های مان متوجه شدیم ، لیندا کیانی یکی از آن هاست که یک سکه می گیرد. البته گفته می شود برای سفر به شهرستان ماجرا فرق می کند و مبلغ تا سه برابر هم می شود. او چندی پیش در برنامه خوشا شیراز شرکت کرد. نفسیه روشن چندی پیش در برنامه صبح خلیج فارس و دورهمی حضور داشت. سوگل طماسبی دیگر بازیگر تک سکه ای است که برنامه صبح خلیج فارس یکی از معدود برنامه هایی است که در آن شرکت کرده. شبنم فرشاد جو و سمانه پاکدل هم با دریافت یک سکه به برنامه ه می روند. ماه چهره خلیلی هم در این لیست وجود دارد که برای او مبلغ برنامه در اولویت نیست.

سام درخشانی

چند سکه می گیرد: ۳ سکه

تعامل با برنامه سازان: چند وقت پیش پرونده ای به همراه گفت و گو با سام درخشانی منتشر کردیم و گفتیم این بازیگر به تمام معنا ستاره تلویزیون است. درخشانی شهرتش را از تلویزیون کسب کرده و به محبوبیت رسیده برای همین حرمت خاصی برای آن قائل است. به همین خاطر  اولا در برنامه هایی که معمولی و کم بیننده است شرکت نمی کند و در ثانی برای دریافت دستمزد قیمتی کمتر از شهرتش می گیرد. سه سکه در قیاس با آن چه دیگر بازیگران دریافت می کنند برای سام درخشانی عدد زیادی نیست.

میزان حضور در تلویزیون: اشاره کردیم که  درخشانی زیاد در برنامه ها آفتابی نمی شود. چند ماه پیش مهمان رامبد جوان در «خندوانه» بود و ابتدای سال به همراه همسرش مهمان ویژه برنامه شبکه یک تلویزیون با اجرای علی ضیاء شد و از خودش و زندگی اش گفت.

سیاوش خیرابی

چند سکه می گیرد: ۲

تعامل با برنامه سازان: بازیگری است که خیلی روی دریافت پول به تهیه کننده و عوامل برنامه ساز، فشار نمی آورد. تا چندی پیش با یک سکه هم به تلویزیون می آمد اما قیمت پایه سیاوش خیرابی فعلا ۲ سکه است.

میزان حضور در تلویزیون: سیاوش خیرابی از جمله بازیگرانی است که معمولا دعوت برنامه های مختلف را رد نمی کند. برای همین او را زیاد در برنامه های مختلف می بینیم. گاهی در برنامه ای مثل «دورهمي» که البته کلاس بالاتری نسبت بقیه دارد و گاهی در اولین برنامه «امروزی ها» که زیاد بیننده ندارد. خیرابی در اولین برنامه «ماه عسل» هم مهمان بود و روبروی احسان علیخانی نشست. ابتدای سال در ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج حضور داشت و  «روبراه» دیگر برنامه ای است که خیرابی مهمانش بوده. «صبح خلیج فارس» هم برنامه ای است که خیرابی برای حضور در آن به بندر عباس سفر کرد.

شقایق دهقان

چند سکه می گیرد: ۴ سکه

تعامل با برنامه سازان: دستمزد پیشنهادی شقایق دهقان برای حضور در یک برنامه ۴ سکه است اما گفته می شود به ۳ سکه یا همان سه میلیون تومان هم راضی می شود. منتهی از این مبلغ به هیچ عنوان کوتاه نمی آید. و باز هم درباره او گفته می شود وقتی برنامه ساز به خانم دهقان زنگ می زند و طرح موضوع می کند حرفی از طرف این بازیگر درباره پول به میان نمی آید. چند دقیقه بعد رضا کریمی با آن برنامه ساز تماس می گیرد و بحث مالی را نهایی می کند. این روایت درباره بهاره رهنما به همین شکل شنیده شده است.

میزان حضور در تلویزیون: شاخص ترین برنامه ای که شقایق دهقان در آن حضور دارد «خندوانه» است که البته به عنوان مهمان شرکت نمی کند . اما گفته می شود این برنامه برای اجرای استندآپ به بازیگران حداقل سه سکه می دهد. دهقان با شروع «فرمول یک» مهمان آن بود.

علی صادقی

چند سکه می گیرد: ۸

تعامل با برنامه سازان:  یکی از سخت ترین بازیگرانی است که برنامه سازان تلویزیونی برای حضور در برنامه شان نباید فکر چک و چانه با او باشند ! درباره علی صادقی این چنین روایت می کنند که او زیر ۸ سکه به هیچ برنامه ای نمی رود. اصلا هم برایش مهم نیست که مجری کیست و برنامه چیست؟ حتی در برنامه ای مثل «خندوانه» که فضای متفاوتی از دیگر برنامه ها دارد حاضر به دادان تخفیف نیست و فقط پولش را می خواهد. البته این هم شیوه ای است و نمی توان به صادقی خرده گرفت؛ او برای علی الظاهر برای خودش نرخی تعیین کرده و خیلی شفاف مطرح می کند.

میزان حضور در تلویزیون: علي صادقي چندی پیش مهمان رامبد جوان در «خندوانه» بود. چه بسا دلیل حضور کمش در برنامه های تلویزیونی بی ارتباط با دستمزد بالایش نباشد.

فریبا کوثری

چند سکه می گیرد: ۲

تعامل با برنامه سازان: بازیگر کهنه کاری است که برای حضور در یک برنامه ۲ سکه دریافت می کند. البته می گویند او هم جزو بازیگرانی نیست که تهیه کننده را توی منگنه قرار دهد و به کمتر هم راضی می شود. البته مدتی است حضور فریبا کوثری در برنامه های تلویزیونی کم شده. خودش این طور می خواهد یا برنامه سازان؟ نمی دانیم.

میزان حضور در تلویزیون: اشاره کردیم که خانم کوثری مدتی است کمتر در برنامه های تلویزیون شرکت می کند. او در سال جدید یک بار مهمان «ماه عسل» احسان علیخانی بوده و یک بار در «دوست دارم مادر» کاظم احمد زاده شرکت کرده است. می گویند بازیگران و دیگر چهره ها عمدتا از برنامه های احسان علیخانی دستمزد طلب نمی کنند. پس بعید نیست که حضور خانم نادری در «ماه عسل ۹۵» هم دلی و رفاقتی بوده باشد.

کامبیز دیرباز

چند سکه می گیرد: ۵ سکه

تعامل با برنامه سازان: کامبیز دیرباز تا چندی پیش برای حضور در برنامه های تلویزیونی ۳ سکه می گرفت اما چند وقتی است رقم را بالا برده و اگر کسی بخواهد او را به برنامه بیاورد باید ۵ سکه برای این بازیگر کنار بگدازد. البته او بسته به کیفیت و جایگاهی که برنامه پیش مردم دارد ، تخفیف می دهد و کوتاه می آید.

میزان حضور در تلویزیون: کامبیز دیرباز در رسته بازیگرانی قرار می گیرد که به شکل گزینشی با پیشنهادها برخرود می کند. یعنی حواسش هست که زیاد روی آنتن نباشد در هر برنامه ای شرکت نکند. سال پیش و روز روز دربی استقلال و پرسپولیس میهان ویژه برنامه «فوتبال برتر » بود که البته کلی جنجال ایجاد شد. در برنامه «زنده رود» اصفهان هم شرکت کرد و مدتی پیش روبروی مهران مدیری در برنامه «دورهمی» شبکه نسیم نشست.

محمدرضا فروتن

چند سکه می گیرد: ۸

تعامل با برنامه سازان: درباره محمد رضا فروتن همین ابتدا بگوییم که خیلی اهل مصاحبه های تلویزیونی نیست. با این حال اگر در برنامه ای (چه برای تلویزیون چه خارج از آن) شرکت کند دستمرد او ۸ میلیون تومان است. روایت جالبی هم درباره این بازیگر گفته می شود که وقتی برنامه ساز با او تماس می گیرد بحث قیمت را به چند ساعت بعد موکول می کند. در تماس دوباره ادبیاتش این گونه است که «فکرهام رو کردم ، برای این برنامه مبلغ هشت میلیون می گیرم. ناقبله البته.» گفته می شود محمد رضا فروتن سال ۹۱ برای ویژه برنامه سال تحویل «بهار نارنج» ۵ میلیون تومان دستمزد گرفته.

میزان حضور در تلویزیون: اشاره کردیم کم به تلویزیون می آید. سال پیش در خندوانه شرکت کرد و چند وقت پیش مهمان «صبح خلیج فارس» بود. بعید نیست به خاطر بعد مسافت دستمزدی بیش از هشت سکه گرفته باشد.

مرجانه گلچین

چند سکه می گیرد: ۳ سکه

تعامل با برنامه سازان: می گویند مرجانه گلچین خیلی اهل چک و چانه و اذیت نیست ولی کمتر از سه سکه هم رضا نمی دهد که در برنامه های تلویزیونی شرکت کند. البته گفته می شود برای شرکت در برنامه هایی که تولید مراکز استان ها هستند تا دو برابر از این مقدار هم دریافت کرده است. «صبح خلیج فارس» تازه ترین نمونه است که می توان حدس زد کف سکه ای که خانم گلچین گرفته شش سکه یا همان شش میلیون تومان بوده است.

میزان حضور در تلویزیون: تازه ترین حضور او در تلویزیون «دور همی»بود که مصافش با مهران مدیری با استقبال مواجه شد. علاوه بر این او در برنامه «دست پخت های خودمانی» به عنوان شرکت کننده ، برنامه «جشن فرشته ها»، برنامه «دعوت» و برنامه «صبح خليج فارس» حضور داشته است.

مهران رجبي

چند سکه می گیرد: ۲ سکه

تعامل با برنامه سازان: مهران رجبی جزو مهمانان گران برنامه های تلویزیونی محسوب نمی شود. او برای حضور در هر برنامه به دو سکه که راضی است اما باز هم تخفیف می دهد و خیلی وقت ها با یک سکه پذیرفته مهمان برنامه شود. رجبی بازیگر خوش مشربی است و اولویت او همنشینی و انجام گپ و گفت است.

میزان حضور در تلویزیون: مهران رجبی مدتی در همه شبکه ها دیده می شد! تا جایی که حضور مداومش در قالب مهمان و بازیگر و بعدها مجری در شبکه های مختلف تبدیل به جوک شده بود. چند وقتی است این بازیگر سعی می کند کمتر در برنامه های تلویزیونی آفتابی شود. در تابستان به همراه خانواده در مسابقه خانواده باحال «خندوانه» شرکت کرد و کمی بعد مهمان برنامه «رو به راه» شد. « شب فيروزه اي » که شهریورماه روی آنتن رفت دیگر برنامه ای است که رجبی در آن شرکت کرده بود.

مهران غفوریان

چند سکه می گیرد: ۵ سکه

تعامل با برنامه سازان: دستمزد مهران غفوریان برای حضور در یک برنامه تلویزیونی ۵ سکه است. مهم هم نیست که برنامه از تهران روی آنتن برود یا شهرستان. یعنی او بُعد مسافت را بهانه افزایش قیمت نمی کند. درباره این بازیگر روایت جالبی هست که اگر قرار است مهمان برنامه ای باشد که از شبکه سه روی آنتن می رود حاضر است تخفیف دهد و بیش از سه سکه نگیرد. این را هم درباره غفوریان بشنوید که برای حضور در برنامه های خارج از تلویزیون حداقل ۱۰ سکه طلب می کند.

میزان حضور در تلویزیون: مهران غفوریان از بازیگرانی نیست که با هر بهانه مهمان برنامه های تلویزیونی شود. او چندی پیش مهمان برنامه تخصصی هفت بود که طبعا بحث گرفتن سکه در آن مطرح نیست ، کمی بعد در «اکسیر» شرکت کرد و چند ماه قبل مهمان «شیدایی» شبکه دو بود.

ورزشی ها

چند سکه می گیرند: بین نیم تا سه سکه

تعامل با برنامه سازان: درباره ورزشی ها روایت است که خیلی اهل مطالبه دستمزد نیستند! شاید تا الان عکس این در اذهان مردم طور دیگری نقش بسته بود که ورزشی ها و بویژه فوتبالی ها دلبسته پول هستند.

نمونه ها: برای نمونه اگر بخواهیم مثال بیاوریم ، آرش برهانی، رضا عنایتی ، مهدی رحتمی و غالب فوتبالیست هایی که در برنامه «دستپخت های خودمانی» شرکت کرده اند بین نیم تا یک سکه یعنی پانصد تا یک میلیون تومان گرفته اند. در این میان دستمزد علی انصاریان بالا است که احتمالا به خاطر تجربه بازیگری اش و آشنایی با رقم و عددی باشد که بازیگران می گیرند! او سه میلیون برای حضور در یک برنامه دریافت می کند. بهداد سلیمی از دو سال پیش تا الان در هر برنامه ای شرکت کند سه سکه طلب می کند. فراموش نکنیم این مبالغ در برنامه های تخصصی صفر می شود.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۷:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=32973

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code