۱۱۰۳۱۴۰۲

افتتاح عنقریب یک پردیس سینمایی با ۱۰ سالن و بیش از هزار صندلی در تپه‌های عباس‌آباد⇐آیا مدیریت این پردیس هم به سرتیپی خواهد رسید؟

سینماروزان: بعد از پردیس کورش با ۱۲ سالن نمایش فیلم و ظرفیت ۲۸۰۰ صندلی به مدیریت علی سرتیپی، پردیس مگامال با ۱۰ سالن و ۱۳۸۰ صندلی به مدیریت منوچهر محمدی که هر دو در غرب تهران واقع هستند حالا بناست پردیس سینمایی باغ کتاب تهران با ۱۰ سالن و ۱۳۰۰ صندلی در تپه‌های عباس آباد واقع در شمال تهران آغاز به کار کند در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا مدیریت این پردیس هم به یک سینماگر خواهد رسید تا اسباب فروش بهتر آثار خود را فراهم کند؟ آیا باز هم علی سرتیپی است که مدیریت این پردیس را برعهده خواهد گرفت تا در کنار پردیس کوروش در این پردیس هم اسباب تخصیص بالای سانس به محصولات شرکت متبوع خویش را فراهم کند یا آن که…؟

به گزارش سینماروزان مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از افتتاح و بهره برداری ۱۰ سالن سینمایی به ظرفیت ۱۳۰۰ نفر در باغ کتاب تهران خبر داد و گفت: به زودی این پردیس سینمایی در قالب ۱۰ سالن سینمایی که در مدت سه ماه به صورت جهادی ساخته شده با حضور شهروندان به بهره برداری می‌رسد.

علیرضا جعفری با اشاره به اینکه سالن اصلی پردیس سینمایی باغ کتاب با دو کاربری سینما و تئاتر است، بیان کرد: این سالن با ظرفیت ۴۸۰ نفر به ارائه خدمات به شهروندان می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه دومین پرده سینمایی بزرگ کشور در سالن اصلی سینما و تئاتر باغ کتاب است، گفت: با توجه به تعداد سالن‌های سینمایی و وجود آمفی تئاتر، امکان پخش و اجرای چندین فیلم و تئاتر به طور همزمان در این مجموعه وجود دارد.

جعفری افزود: در سالن‌های این مجموعه از آخرین استانداردهای سینمایی استفاده شده و سالن اصلی آن به صورت چند منظوره (سینمایی، آمفی تئاتر، اجرای موسیقی و ….) مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باغ کتاب قطب فرهنگی قوی برای شهر تهران محسوب می‌شود، گفت: موقعیت، امکانات و نوع طراحی سالن‌های سینمایی این مجموعه، آن را تبدیل به مرکز سینمایی برای جشنواره کودک و نوجوان خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سالن‌های سینما و سینما تئاتر در بلوک c باغ کتاب در ۴ طبقه شامل لژ به متراژ ۷۶ مترمربع، سالن همکف به متراژ ۵۲۲ مترمربع و سن سالن به متراژ ۴۰۰ متر مربع است، گفت: اتاق گریم و کارگردانی انتهای سن به متراژ ۱۴۶ متر مربع و یک باب انباری در زیر سکوهای سالن به متراژ ۱۹۱ متر مربع از دیگر بخش های این مجموعه است.

جعفری با بیان اینکه سالن شماره ۲ واقع در تراز ۱ دارای ۱۹۳ صندلی است، بیان داشت: سالن به متراژ ۲۵۸ متر مربع، اتاق فرمان به متراژ ۲۳ متر مربع از جمله بخش های این سالن به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه سالن شماره ۳، ۴ ، ۵ و ۶ به ترتیب دارای ۵۰، ۳۰، ۲۹، ۲۳ صندلی است، افزود: فضای حدود ۱۰ متر جهت گیشه نیز در فضای عمومی طبقه همکف بلوک c قرار دارد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=41631

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code