۱۲۰۴۱۴۰۱

اعتراضات مدیر پخش خانه‌فیلم به مشکلات دامنه‌دار سمفا⇐ماه‌ها از راه‌اندازی سمفا گذشته ولی زیرساخت‌های سمفا هنوز آماده نیست!/بنا بود سمفا، انحصار را از بین ببرد ولی خودش عامل انحصار شد!/کلی هزینه راه‌اندازی سمفا کردند ولی فایده‌‌‌‌اش چه بود؟/دو سال فرصت داشتند که مشکلات سمفا را حل کنند ولی این اتفاق نیفتاد!/به دلیل اختلالات سمفا در روزهای اخیر فقط ۴۰ هزار بلیت سینما فروخته شد، در حالی که پیش از سمفا، بعضا بیش از صدهزار بلیت فروخته می‌شد!/روسای پیشین سینما آمدند ابرو را درست کنند اما چشمش را هم کور کردند!/ رئیس تازه سینما هر چه سریع‌تر به مساله سمفا ورود کند و تکلیف این سامانه را روشن کند!

سینماروزان: زیرساخت‌های ضعیف سامانه “سمفا” علاوه بر قطع سیستم بلیت فروشی و ضرر ۵۰۰ میلیونی در فروش روز جمعه فیلم «قهرمان»، باعث دعوا و برخوردهای فیزیکی نیز در برخی سینماها شد.

به گزارش سینماروزان سعید خانی مدیر پخش خانه‌فیلم با بیان مطلب فوق به خبرگزاری ایسنا بیان کرد: پیش از آنکه سمفا (سامانه مدیریت فروش و اکران سینما) راه بیفتد یک سامانه دیگر وجود داشت که ضعف آن اتصال تنها یک سایت یعنی سینما تیکت بود. در سال‌های گذشته بحث بر سر این بود که سامانه‌های فروش بیشتر شوند و با راه‌اندازی سامانه سمفا سایت‌های بلیت فروشی دیگری اضافه شدند، اما متاسفانه زیرساخت‌های سمفا هنوز آماده نیست و کار به جایی رسیده که می‌بینیم روسای پیشین سازمان سینمایی آمدند ابرو را درست کنند اما چشمش را هم کور کردند. کلی هزینه راه‌اندازی سمفا کردند ولی فایده‌‌‌‌اش چه بود؟ البته نکته مهم‌تر این است که دوستان دو سال وقت داشتند بعد از جشنواره فجر سال ۹۸ داد نقاط ضعف این سامانه را برطرف کنند ولی این کار انجام نشد.

خانی با ذکر مصداق از اختلالات سمفا که از جشنواره فجر تا اکران‌های روز ادامه دارد، افزود: به دلیل قطع سامانه سمفا در روز هفتم آبان در کل کشور فقط ۴۰ هزار بلیت سینما فروخته شد، در حالی که ما روزهایی را در سال‌های اخیر داشتیم که مثلاً سینما کورش فقط در یک روز بیش از ۳۰ هزار قطعه بلیت فروخته است و بعضا در برخی روزها بیش از صد هزار بلیت فروخته شد و  از این پس ممکن است روزهایی را در پیش داشته باشیم که بیش از صدهزار بلیت فروخته شود. اگر وضع اینطور باشد آن روز بر سر سامانه سمفا چه خواهد آمد؟

این پخش‌کننده تاکید کرد: مشکل اینجاست که وقتی تعداد مراجعان بالا می‌رود سرور سمفا از دسترس خارج و خرید بلیت با مشکل مواجه می‌شود. مسئله بغرنج‌تر اینجاست که در این شرایط بعضی سینماها حتی به صورت آفلاین هم نمی‌توانند بلیت بفروشند. خود من دیشب در سینما کوروش دیدم جماعتی در صف بودند اما نمی‌توانستند بلیت تهیه کنند. این ماجرا باعث سردرگمی مردم برای خرید بلیت و در بعضی جاها به دعوا و برخورد فیزیکی هم منجر شده است.

مدیر پخش خانه فیلم همچنین گفت: خواهش من از رئیس تازه سازمان سینمایی این است که هر چه سریع‌تر به این مسئله ورود کند و در این شرایطی که سینما هزار مشکل اقتصادی و کرونایی دارد، این سامانه را اصلاح کند. نگرانی ما از این است که الان فقط دو فیلم «قهرمان» و «دینامیت» روی‌ پرده هستند، اگر در هفته‌های آینده قرار باشد فیلم‌های بیشتری به چرخه اکران اضافه شوند آن وقت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ علاوه بر این ما بجز روزهای پایان هفته، سه‌شنبه را نیز پیش‌رو داریم که قطعاً با حجم گسترده‌ای از مخاطبان مواجه هستیم  و امیدواریم شرایط طوری نشود که دوباره سرور سمفا از دسترس خارج شود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65952

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code