۱۷۰۹۱۴۰۱

ادعاهای یک رسانه اصولگرا درباره تغییر و تحولات در صداوسیما⇐گروه‌های فیلم و سریال منحل شده و در مرکزی مثل سیمافیلم متمرکز می‌شوند؟!/تمام فیلمنامه‌ها در مرحله پیش‌تولید توسط رئیس و معتمدانش، خوانده می‌شود!؟

سینماروزان: تغییر و تحولات در صداوسیما با حضور پیمان جبلی در ریاست سازمان، امری قریب است و روزنامه اصولگرای فرهیختگان مدعیانی را طرح کرده درباره این تغییرات.

متن گزارش روزنامه فرهیختگان را بخوانید:

خبرنگار فرهیختگان کسب اطلاع کرده که این احتمال وجود دارد که گروه‌های فیلم و سریال منحل شده و در مرکزی مثل سیما فیلم متمرکز شوند. خبری که می‌تواند در صورت تحقق بار زیادی را به دوش سیما فیلم بیندازد. این درحالی است که سیما فیلم در حال حاضر در وضعیتی نیست که نیروی انسانی و تخصصی حوزه نظارت بر فیلمنامه داشته باشد و بتواند از پس مسئولیت‌های تازه برآید.

حذف گروه فیلم و سریال شبکه‌ها می‌تواند یک انقلاب در حوزه سریال‌سازی ایجاد کند و شاید به دلیل اینکه شبکه‌ها دیگر صرفا پخش‌کننده هستند و مسئولیتی در قبال مسائل دیگرش ندارند برای مدیران شبکه‌ها خوب باشد.

همچنین شنیده‌ شده قرار است فیلمنامه‌ها در مرحله پیش‌تولید توسط رئیس سازمان خوانده شود و احتمال اینکه همه این فیلمنامه‌ها را خودش بخواند کم است. احتمالا افراد یا گروه‌های قابل اعتماد وی این وظیفه را به عهده می‌گیرند.

روند سریال‌سازی قرار است تغییر کند و حالا که این تصمیم خجسته گرفته شده و فارغ از اینکه چه کسانی این فیلمنامه‌ها را بررسی می‌کنند بهتر است این روال به سمتی برود که خروجی‌اش تولیدات فاخر، همه‌پسند و البته جذاب و عمیق باشد.

گفته می‌شود سیاستگذاری درخصوص سریال‌ها هم فقط در اختیار سیما فیلم نیست و صداوسیما در امر تصمیم‌سازی برای تولید سریال دچار یک تشتت است و افراد و مراکز تصمیم‌گیر در این حوزه کم نیستند. با این تغییر احتمالی در روند ساخت سریال‌ها باید منتظر بمانیم و ببینیم تکلیف سیمافیلم و مسیر تصویب فیلمنامه تا پخش و حتی نظارت در حین پخش چه می‌شود؟ روندی که قطعا با تغییراتی مواجه خواهد بود.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۷:۲۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65822

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code