۱۷۰۹۱۴۰۰

ادعاهای یک رسانه اصلاح‌طلب درباره دام رییس معزول سینما+عذرخواهی این رسانه از جواد شمقدری!!!

سینماروزان: اینکه یک رسانه اصلاح طلب به نام «آرمان امروز» در دل دولت دوم حسن روحانی، تصویر روی جلدش را به جواد شمقدری رییس سینمای دولت دوم احمدی‌نژاد اختصاص دهد، جالب است. جالبتر آن که که بهانه این عکس روی جلد هم عذرخواهی از جواد شمقدری است!!

عذرخواهی از چه بابت؟؟ از بابت درگیری‌های لفظی که میان حجت ایوبی رییس معزول سازمان سینمایی و جواد شمقدری بر سر حقوق دریافتی شکل گرفته بود و گویا مسیر را به سمتی برد که شمقدری مجبور شود اعاده حیثیت کند!

حالا بیش از دو سال بعد از حذف ایوبی از سازمان سینمایی، روزنامه «آرمان امروز» در گزارشی، مدعی دامی شده است که این رسانه در آن افتاده؛ دامی که موجب اتهام به شمقدری شده بود.

متن گزارش «آرمان امروز» را بخوانید با این توضیح که سینماروزان حاضر است هم واکنش حجت ایوبی و هم واکنش جواد شمقدری درباره این گزارش را منعکس کند:

سال ۹۲ بود که حجت‌ا… ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی معرفی شد؛ او اگرچه تجربه وآگاهی کافی به حوزه سینما نداشت اما وعده‌هایی داد که با گذشت زمان مشخص شد، کارشناسی نبوده و قابلیت اجرا هم ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است؛ زیرا در عمل انتظارات حداقلی برآورده نشد. مدتی از مدیریت او بر کرسی ریاست سازمان سینمایی گذشت که با افزایش انتقادات نسبت به عملکردش روبه‌روشد و بجای تلاش برای رفع مشکلات حوزه مدیریتی‌اش با فرافکنی مسیری را در پیش گرفت که نشانی از راستی نداشت. اکنون به‌راحتی می‌شود از سناریوی او رمزگشایی‌کرد؛ ایوبی برای جبران کاستی‌ها و ضعف خود اقدام به خبرسازی‌های کذب، ابهام آفرینی، شبهه‌افکنی و ارائه اطلاعات نادرست به رسانه‌ها کرد که نمونه آن ادعایی درباره فیش‌های حقوقی مدیران سابق سازمان سینمایی بود. ادعایی که سریع مشخص شد غیرواقعی است.

آن زمان حتی آقای جواد شمقدری در واکنش به اتهام‌زنی‌ها به مدیران سابق سازمان سینمایی‌گفته بود:«واقعا جاي تأسف است كه يك مدير چگونه با دروغگويي و ابهام‌آفريني زمينه‌ساز گسترش شايعه‌اي بي‌پايه و اساس مي‌شود.» شمقدری برای اثبات این ادعای کذب اقدام به انتشار فیش حقوقی‌اش هم کرد و بی‌اساس بودن ادعای ایوبی روشن شد!

با گذشت ۳ سال از مدیریت ایوبی حتی بسیاری از سینماگران به عملکرد او انتقادات شدیدی داشتند و عنوان می‌کردند:‌« در دوره سه ساله کار آقای ایوبی به سینما لطمه وارد شد.» از سوی دیگر سناریوی ایجاد شائبه و خبرسازی علیه مدیران سابق سینمایی باعث شد رسانه‌های بسیاری تحت‌تاثیر اطلاعات غلط ارائه شده از سوی حجت‌ا.. ایوبی قرار بگیرند. البته بعضی رسانه‌هایی هم بودند‌ که در ازای این همراهی به منافعی هم رسیدند و کمک‌ها و پاداش‌هایی نصیبشان شد. اما در این ماجرا سایت‌های مختلف و از جمله روزنامه آرمان در دام سناریوی ایوبی افتادند.

در همین مسیر روزنامه ‌آرمان گزارشی را براساس نوشته‌ها و گفته‌های او – که طبق اسناد مشخص شد آنچه درباره مدیران سابق سینمایی بیان کرده، واهی و کذب است- منتشر کرد. بنابراین از آنجا که پیامبر‌اکرم(ص) فرمودند:«حرمتِ حيثيت و آبروي مؤمن همانند حرمتِ جان و مال اوست» و امام صادق(ع) می‌فرمایند:«حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است» «آرمان» از آقای جواد شمقدری رسما عذرخواهی می‌نماید.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۲۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52375

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code