۳۰۰۶۱۴۰۲

اخراج کارگردان سینما بخاطر تصویر خواننده آمریکایی+عکس

سینماژورنال: شهرام مکری کارگردان جوان سینمای ایران با راه اندازی گروه “هنروتجربه” هر دو فیلمی که ساخته یعنی “گربه و ماهی” و “اشکان انگستر متبرک و چند داستان دیگر” را روی پرده فرستاد.

به گزارش سینماژورنال در این بین “اشکان…” حدودا هشت سالی پشت خط اکران بود تا بالاخره اخیرا روی پرده رفت.

مکری در گفتگویی که به بهانه اکران این فیلم انجام شده نقبی زده به خاطرات دوران مدرسه اش و از زمانی گفته که بخاطر نگهداری عکس یک خواننده راک آمریکایی از مدرسه اخراج شده است.

شاگرد اول بودم اما بخاطر یک عکس اخراج شدم

شهرام مکری با اشاره به اینکه مدیریتهای سلیقه ای باعث میشود بسیاری از هنرمندان عمر مفیدشان تلف شود به “شهروند” می گوید: در دوره راهنمایی، شاگرد اول بودم و درس‌خوان. ‌اما یک روز مسئولان مدرسه از کیف من عکس “جان بون جووی” (خواننده راک آمریکایی) را پیدا کردند و به خاطر آن عکس مرا ٢٤ ساعت از مدرسه اخراج کردند.

وی می افزاید: بعد‌ها که من بزرگتر شدم، حتی مجموعه اشعار ترانه‌های جنیفر لوپز (خواننده آمریکایی) هم در ایران چاپ شد. من همیشه با خودم فکر می‌کنم آن مدیر یا ناظم که مرا به‌خاطر عکس جان بون جووی از مدرسه ٢٤ ساعت اخراج کرد، هیچ‌وقت بعدها با خودش فکر کرد که اشتباه کرده؟ به این‌که با آن کار چه ضربه روحی به یک پسربچه زده است؟ به خاطر ماجرایی که پنج‌سال بعد از آن کاملا متفاوت شد و شما می‌توانستید به راحتی مجموعه اشعار جنیفر لوپز را از کتاب‌فروشی‌های شهر بخرید!

بون جووی
بون جووی

خسارت عمری که رفته را چه کسی می دهد؟

وی ادامه می دهد: این، آن اتفاقی است که به نظر می‌رسد جامعه ما هیچ‌وقت در موردش پاسخگو نیست، یعنی کسی نمی‌‌آید بگوید خسارت این فیلم{که هشت سال بی دلیل پشت خط مانده} را حالا چه کسی می‌دهد؟ خسارت این عمری که از ما رفته؟ حداقلش این است که بیایند بگویند اشتباه کردیم، نه این‌که عذرخواهی کنند. فقط بگویند اشتباه کردیم اما متاسفانه همین کار را هم نمی‌کنند. این به نظرم بزرگترین ضربه روحی است که آدم می‌خورد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=6657

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "اخراج کارگردان سینما بخاطر تصویر خواننده آمریکایی+عکس"

  1. جوجو گفت:

    وا!!!مگه چی کاره؟؟گروه یه این خوبی از خداشونم باشه چشمشون به عکس خواننده ی به این خوشتیپی می یوفته

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code