۱۳۱۱۱۳۹۷

واکنش رییس جامعه صنفی تهیه کنندگان به اظهارات یک نماینده مجلس ⇐با ذکر مصداق درباره بی بند و باری در فیلمها سخن گویید/کلی گویی نمیتواند کمکی به سینما باشد!/آیا با دیدن آثار به قضاوت نشسته اید؟؟

سینماروزان: اظهارات نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پیرامون اکران فیلمهای مستهجن خیلی زود با واکنش ابراهیم داروغه زاده معاون نظارت روبرو شد که از این نماینده خواست مصداق چنین فیلمهایی را اعلام کند تا بررسی شود.

به گزارش سینماروزان سیدضیاء هاشمی رییس جامعه صنفی تهیه کنندگانی نیز در نوشتاری از پژمانفر خواسته مصداقهایش درباره بی بند و باری در سینما را اعلام کند.

متن یادداشت هاشمی را بخوانید:

سینمای ایران سالهاست با تمام محدودیت‌ها و بدون حمایت چندانی از سوی دولت روند خوبی داشته و دارد. سینمای ایران در دنیا به سینمای انسانی و اخلاق مدار معروف است.

جناب آقای پژمانفر عضو محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شاید بدون دیدن آثار مانند دیگر دوستانتان که بار‌ها به این امر اذعان داشتند به قضاوت نشستید.

در میان اعضای شورای پروانه نمایش فرهیختگانی آشنا با سینما حضور دارند و با توجه به درجه بندی فیلم‌ها به نظر می‌رسد زود درباره سینمای نجیب ایران به قضاوت نشستید.

فیلم‌ها با درجه بندی به نمایش درمی‌آید و باید خانواده‌ها در نوع انتخاب فیلم‌ها توسط فرزندانشان دقت لازم به خرج دهند.

در طول این سال‌ها سینمای نحیف ایران مورد هجمه بسیاری قرار گرفته استپ بهتر است با مصداق درباره بی‌بند و باری در فیلم‌های کمدی که انگشت اتهام شما به سمت این گونه از سینماست سخن بگویید.

کلی‌گویی نمی‌تواند کمکی به سینما کند و تنها به سینمای ایران علی‌الخصوص سینمای کمدی که باعث رونق صنعت سینماست اتهام وارد می‌کند و حساسیت برانگیز می‌شود.

این نوع ادبیات نه در شأن سینمای ایران با این همه افتخارات داخلی و خارجی است و نه در شأن دست‌اندرکاران و سیاستگذاران و مجریان قانون! امروز بیش از هر چیز به وفاق و همدلی نیاز است تا با کمک خداوند بتوانیم مشکلات را از پیش رو برداریم.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۱۵

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر