۰۶۰۵۱۴۰۰

محمدمهدی حیدریان: جوسازی‌ها بر تصمیمات‌مان تأثیری نخواهد داشت/اینکه از ۳۰۰ فیلم ۱۰ فیلم موفق به دریافت پروانه نمایش نشده باشد مسأله اصلی سینما نیست/با عباس صالحی هماهنگیم و تغییری در سازمان سینمایی رخ نمی‌دهد/اگر تغییرات درون سازمانی هم داشته باشیم، بسیار کوچک است

سینماروزان: در حالی که بعد از حضور وزیر جدید در وزارتخانه ارشاد بسیاری گمانه تغییر رییس سازمان سینمایی را مطرح کرده بودند اما محمدمهدی حیدریان در تازه ترین گفتگوی خود ضمن تأکید بر اینکه با عباس صالحی وزیر تازه ارشاد هماهنگ شده و بنا نیست تغییری در سازمان سینمایی رخ دهد طعنه‌ای هم نثار جوسازیهایی کرده که هدف اصلی آنها سهم خواهی از مدیریت سینمایی است.

به گزارش سینماروزان محمدمهدی حیدریان با اشاره به کیفیت حضور بخشهایی مانند کوتاه و مستند در جشنواره سی و ششم فجر بیان داشت: این طبیعت سینما است که درباره آن گپ و گفت زیاد است و مردم و برخی از دست‌اندرکاران درباره آن بر اساس حدسیات خود صحبت می کنند.

وی افزود: جشنواره دبیر دارد و او شورای سیاستگذاری خواهد داشت و درباره تک تک این موضوعات، شیوه برگزاری، شیوه داوری و … بحث و تصمیم گیری می کند. آنچه که مهم است این است که تمام این اتفاقات بر اساس بحث و تبادل نظر با دست اندرکاران صورت می گیرد، بنابراین نباید عجله کنیم و فکر کنیم که اگر جوی صورت بگیرد و موضعی له یا علیه تصمیمی صورت می پذیرد، آن تصمیم تغییر می کند؛ اینطور نیست و آن تصمیم انجام می شود زیرا حاصل فرایند گفتگو بین برنامه ریزان و دست اندرکان است بنابراین الان هیچ چیزی قطعی نشده و هیچ پیشنهادی نشده است. درباره این موضوعات دبیر جشنواره به طور تخصصی با مسئولان هر بخش جلسه ای می گذارد و سپس تصمیم می گیرد.

رییس سازمان سینمایی اظهار کرد:  چیزهایی افراد را از مسایل حقیقی دور می کند؛ اینکه از سیصد فیلم ۱۰ فیلم موفق به پروانه نمایش نشده باشد مسأله اصلی سینما نیست، مسأله اصلی این است که سینما با چه تعداد از مردم ارتباط برقرار کرده و در چه عمقی اثر گذاشته است. مهمتر از همه اینها این است که چقدر توانسته ایم سینما را جهانی کنیم. اگر نتوانیم سینما را جهانی کنیم در داخل هم نمی توانیم کاری انجام دهیم. باید سعی کنیم تعداد تماشاگران سینما را افزایش دهیم.

وی در پایان با اشاره به هماهنگی با وزیر جدید ارشاد عنوان کرد: با عباس صالحی وزیر ارشاد درباره سازمان سینمایی صحبت کرده ایم و قرار نیست تغییری در ریاست سازمان سینمایی انجام شود. اولین چیزی که تعیین کننده است برنامه است و بر اساس آن کار می‌کنیم.

حیدریان درباره احتمال تغییرات درون سازمانی گفت: ما تغییرات را انجام داده ایم و اگر تغییری باشد بسیار کوچک است.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 13 سپتامبر 2017 - 11:06
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=42735

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code