۲۴۰۲۱۴۰۰

رییس جدید صداوسیما منصوب شد/داماد آیت‌ا.. شهید، جانشین سرافراز شد+عکس

سینماژورنال: در حالی که در هفته اخیر مرتب شایعاتی درباره استعفای محمد سرافراز شنیده می شد بالاخره امروز ۲۲ اردیبهشت ماه و با حکم رهبری این استعفا پذیرفته شد.

به گزارش سینماژورنال رهبر انقلاب در حکمي با پذيرش استعفاي سرافراز، عبدالعلي علي‌عسکري را به رياست سازمان صداوسيما منصوب کردند.

علی‌عسکری معاون فناوری عزت‌ا.. ضرغامی چنان که پیشتر سینماژورنال گزارش داده بود داماد آیت ا.. شهید مهدی داوودآبادی است.(اینجا را بخوانید)

متن حکم رهبر انقلاب برای علی‌عسکری چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر عبدالعلی علی‌عسگری دام توفیقه

نظر به استعفای جناب آقای محمّد سرافراز و با تشکر از تلاشهای انقلابی و ارزشیِ دلسوزانه‌ی ایشان که هرگز نباید فراموش شود، جنابعالی را که برخوردار از پیشینه انقلابی و تجربیات مدیریتی در رسانه ملّی، هستید، به ریاست سازمان صداوسیما منصوب می‌کنم.

آنچه باید توصیه شود، در حکم اینجانب به جناب آقای سرافراز به تفصیل آمده است. لذا مؤکداً سفارش می‌کنم به برنامه‌ریزی، رعایت راهبردهای کلان، جذب و حفظ و تربیت نیروهای انقلابی و کارآمد و حضور مؤثر در فضای مجازی اهتمام بورزید و به خدای متعال توکل و اعتماد کنید. توفیقات شما را از درگاه ربوبی مسألت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای
۲۲ اردیبهشت ۹۵

کارشناس مهندسی الکترونیک و دکترای بهره‌وری

عبدالعلی علی‌عسکری که به مانند ضرغامی فارغ التحصیلی مهندسی است تحصیلات خود در رشته مهندسی الکترونیک را تا مقطع کار‌شناسی به پایان برده و بعد از آن کارشناسی ارشد مدیریت و دکترای سیستم و بهره‌وری گرفته است.

علی‌عسکری در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، در حوزه‌های مدیریتی صنایع هوا و فضا ورود پیدا کرد و در سالهای بعد در سمت‌هایی همچون مشاور دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عاملی سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی، مدیر عاملی بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب‌شناسی، معاونت آموزشی سازمان صدا و سیما و ریاست دانشکده صدا و سیما و معاونت توسعه و فناوری رسانه صدا و سیما به کار پرداخت.

علی‌عسکری که در دوران ریاست ضرغامی بر رسانه ملی به عنوان معاون توسعه و فناوری سازمان مشغول به کار بود فعالیتهایی را هم در تغییر ساختار ابزارهای رسانه ملی از آنالوگ به دیجیتال انجام داده است.

عبدالعلی علی عسکری
عبدالعلی علی عسکری

داماد روحانی شهید

به گزارش سینماژورنال عبدالعلی علی‌عسکری داماد آیت‌ا.. شاه‌آبادی است.

آیت‌ا.. مهدی شاه‌آبادی که فرزند آیت‌ا.. محمدعلی شاه‌آبادی از مجتهدان بنام تاریخ تشیع بود، از جمله روحانیون مبارز در دوران پیش از انقلاب اسلامی بود.

وی در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در کنار کمک به راه انداری کمیته انقلاب اسلامی به عنوان یکی از هسته های اصلی جامعه روحانیت مبارز به عنوان نماینده تهران در اولین دوره مجلس شورای اسلامی هم حضور داشت. آیت‌ا.. شاه‌آبادی در اردیبهشت ۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

حمید شاه‌آبادی معاونت هنری دولت دوم محمود احمدی‌نژاد فرزند آیت‌ا.. شاه‌آبادی است.

آیت ا.. مهدی شاه آبادی

آیت ا.. مهدی شاه آبادی

حمید شاه آبادی
حمید شاه آبادی
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 11 می 2016 - 17:29
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=22384

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code