۲۹۰۴۱۳۹۸

در خشکسالی زاینده‌رود، چاه جشنواره کودک همچنان آب دارد⇐علیرضا رضاداد اعتراف کرد به بودجه ۶میلیاردی این جشنواره!⇔نکته: بودجه آخرین دوره جشنواره ملی فجر حدود ۵میلیارد بوده!/پرسش: چه مقدار از این ۶میلیارد سهم رضاداد و کارمندان زیردستش است؟

سینماروزان: هرچند در سالهای اخیر و در فصل گرم سال زاینده رود که یکی از پایه های زندگی بخشی شهر اصفهان است به خشکی گراییده اما چاه جشنواره کودک همچنان برای دست اندرکاران آن، آب و نان و شاید هم کباب(؟!) را یکجا دارد!!!

علیرضا رضاداد دبیر جشنواره کودک در خلال گفتگویی تفصیلی با «ایسنا» از بودجه ۶میلیاردی جشنواره کودک در سال گذشته خبر داده و تأکید کرده که امسال هم چنین رقمی صرف جشنواره خواهد شد!! رضاداد گفت: سال گذشته بودجه جشنواره کودک ۶ میلیارد تومان بود… برای امسال با آنکه حداقل ۳۰ درصد هزینه ها افزایش پیدا کرده اما بودجه تخصیصی به جشنواره ثابت مانده و ما بدون آنکه از فعالیتها کم کنیم  تلاش می کنیم با همان بودجه کارها را پیش ببریم!!

در درشتی بودجه ۶میلیاردی جشنواره کودک همین بس که بودجه مهمترین جشنواره وطنی که ملی فجر باشد در آخرین دوره برگزاری حدود ۵میلیارد بوده است؛ آن هم در شرایطی که بخشی از آن بودجه از طریق بلیت فروشی به مخاطبان پوشش داده شد اما جشنواره کودک که در این سالها نه به رونق اکران کودک کمک کرده و نه حتی ارتقای سینمای کودک را موجب شده ۶میلیارد بودجه دارد.

اینکه این ۶میلیارد بودجه دقیقا صرف چه میشود و چه بخشی از آن دستمزد دست اندرکاران برگزاری و تیم اجرایی جشنواره میشود مشخص نیست. آنچه هویداست اینکه حتی برگزیدگان سالهای اخیر این جشنواره هم نتوانسته‌اند سهمی قابل توجه از اکران سینماهای ایران داشته باشند مگر آن که حمایتهای ارگانی سفت و سخت پشتشان باشد.

درنظر بگیرید که یکی از آثار تحسین شده سالیان اخیر همین جشنواره با نام «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» در اکران۹۶ فروشش به ۵۰میلیون هم نرسید و از آن سو بسیاری از آثاری که با حمایت فارابی و به منظور نمایش در این جشنواره تولید شدند اصلا رنگ اکران ندیدند!

در این اوضاع و احوال هزینه کردن ۶میلیارد برای این جشنواره برای رسیدن به کدام دستاورد صورت می گیرد؟؟

اگر با همین میلیاردها یک پردیس ویژه سینمای کودک تأسیس میشد تا سازندگان آثار کودک پتانسیلی حداقلی برای اکران داشته باشند اثرگذارتر و ماناتر نبود؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "در خشکسالی زاینده‌رود، چاه جشنواره کودک همچنان آب دارد⇐علیرضا رضاداد اعتراف کرد به بودجه ۶میلیاردی این جشنواره!⇔نکته: بودجه آخرین دوره جشنواره ملی فجر حدود ۵میلیارد بوده!/پرسش: چه مقدار از این ۶میلیارد سهم رضاداد و کارمندان زیردستش است؟"

 1. مجید کامرانی گفت:

  سازمان بازرسی باید ورود کنه تو ماجرای این جشنواره ها
  و ببینه دقیقا این پولا صرف چی میشه؟
  مگه برگزاری یک جشنواره یک هفته ای چقدر هزینه داره؟
  من خودم در یک شرکت برگزارکننده ایونت حضور دارم و به شما میگم برای بهترین همایش بیشتر از روزی ۱۰۰میلیون نباید هزینه بشه
  تازه اونم باید از طریق اسپانسر جبران بشه
  واسه چی این همه هزینه میکنن برای برگزاری جشنواره کودک

 2. مصیری گفت:

  اصلا مگه سینمای کودک داریم که جشنواره کودک برگزار میشه
  هالیوود که مهد ژانر کودکه بعیده پول بده برای برگزاری جشنواره کودک
  اونوقت اینجا با چهار تا فیلم عروسکی زاغارت مثل عمه قرباغه و عمو سردار جشنواره ۶میلیاردی میگیرن برگزار میکنن

 3. ا.ش گفت:

  بعد از بیست سال عضویت در خانه سینما
  لنگ یک وام ۵ میلیونی هستم و به خاطر نداشتن ضامن بهم نمیدن
  اونوقت شما ۶میلیارد میگیرید برای برگزاری جشنواره
  خدا ازتون میگذره؟؟؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر