۲۹۰۱۱۴۰۰

داماد آیت‌ا.. شهید، ریاست صداوسیما را به‌دست می‌گیرد؟+عکس

سینماژورنال: حواشی و شایعات درباره استعفای محمد سرافراز رییس صداوسیما همچنان در فضای رسانه ای وجود دارد.

به گزارش سینماژورنال نگاه رسانه ها به این ماجرا هم کاملا خط کشی شده است؛ برخی سعی می‌کنند از کذب بودن این شایعات بگویند و آن را دسیسه مخالفان رییس فعلی بدانند و در این بین واکنشهایی مانند واکنش مدیر مرکز انیمیشن صبا که این شایعه‌پراکنی را محصول یک کانال تلگرامی می‌داند به کمک این عده می‌آید.

برخی نیز با قطعی دانستن رفتن سرافراز به معرفی گزینه های جانشین وی می پردازند.

در بین رسانه های دسته دوم جدی‌ترین گزینه‌ای که برای جانشینی سرافراز طرح شده است عبدالعلی علی‌عسکری است؛ معاون فنی سازمان صداوسیما در دوره عزت‌ا.. ضرغامی.

رسانه هایی که بر روی نام علی‌عسکری تأکید کرده‌اند از این گفته اند که در روزهای گذشته نماینده وی در دفتر سرافراز حاضر شده و جزییات اداری تغییر مسئولیت در حال انجام است!

اما علی‌عسکری کیست؟

به گزارش سینماژورنال عبدالعلی علی‌عسکری که به مانند ضرغامی فارغ التحصیلی مهندسی است تحصیلات خود در رشته مهندسی الکترونیک را تا مقطع کار‌شناسی به پایان برده و بعد از آن کارشناسی ارشد مدیریت و دکترای سیستم و بهره‌وری گرفته است.

علی‌عسکری در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، در حوزه‌های مدیریتی صنایع هوا و فضا ورود پیدا کرد و در سالهای بعد در سمت‌هایی همچون مشاور دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عاملی سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی، مدیر عاملی بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب‌شناسی، معاونت آموزشی سازمان صدا و سیما و ریاست دانشکده صدا و سیما و معاونت توسعه و فناوری رسانه صدا و سیما به کار پرداخت.

علی‌عسکری که در دوران ریاست ضرغامی بر رسانه ملی به عنوان معاون توسعه و فناوری سازمان مشغول به کار بود فعالیتهایی را هم در تغییر ساختار ابزارهای رسانه ملی از آنالوگ به دیجیتال انجام داده است.

عبدالعلی علی عسکری
عبدالعلی علی عسکری

داماد شهید آیت‌ا.. شاه‌آبادی به رسانه ملی می آید؟

به گزارش سینماژورنال اما همه این سوابق را که کنار بگذاریم و علی‌عسکری را به لحاظ سابقه خانوادگی مرور کنیم بیش از هر چیز نسبت خانوادگی ایشان با آیت‌ا.. مهدی شاه‌آبادی به چشم می آید. علی‌عسکری داماد آیت‌ا.. شاه‌آبادی است.

آیت‌ا.. مهدی شاه‌آبادی که فرزند آیت‌ا.. محمدعلی شاه‌آبادی از مجتهدان بنام تاریخ تشیع بود، از جمله روحانیون مبارز در دوران پیش از انقلاب اسلامی بود و در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در کنار کمک به راه انداری کمیته انقلاب اسلامی به عنوان یکی از هسته های اصلی جامعه روحانیت مبارز به عنوان نماینده تهران در اولین دوره مجلس شورای اسلامی هم حضور داشت. آیت‌ا.. شاه‌آبادی در اردیبهشت ۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

حمید شاه‌آبادی معاونت هنری دولت دوم محمود احمدی‌نژاد فرزند آیت‌ا.. شاه‌آبادی است؛ اگر این فرضیه را بپذیریم که علی‌عسکری رییس صداوسیما خواهد شد آن گاه باید به طرح این پرسش پرداخت که آیا زمینه حضور معاون هنری دولت احمدی‌نژاد در رسانه ملی هم فراهم خواهد شد؟

سوال بعدی آن است که آیا نزدیکی علی‌عسکری با ضرغامی این شانس را پیش روی مدیران و مشاوران سازمان در آن دوره می گذارد که با حضور علی‌عسکری شرایط حضور مجددشان به رسانه ملی فراهم آید؟

برای دانستن پاسخ این پرسشها باید کمی صبر کرد…

آیت ا.. مهدی شاه آبادی
آیت ا.. مهدی شاه آبادی
حمید شاه آبادی
حمید شاه آبادی
image_print
تاريخ انتشار: سه‌شنبه 10 می 2016 - 11:57
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=22318

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code