۱۴۱۲۱۳۹۹

تست ۲ میلیونی انتخاب بازیگر برای سریال “تعبیر وارونه یک رویا” به کارگردانی فریدون جیرانی؟/نماینده موسسه تست‌گیرنده: ۵ نفر را به سریال معرفی کرده‌ایم/ جیرانی: کذب محض است

سینماژورنال/هاتف مظفری: فریدون جیرانی کارگردان متخصص در ملودرام سازی این روزها مشغول ساخت سریالی با نام “تعبیر وارونه یک رویا” است.

به گزارش سینماژورنال درونمایه کلی این سریال برپایه ترورهایی است که به شهادت چند دانشمند هسته ای منجر شد و جمعی از بازیگران مطرح از فرهاد قائمیان و داریوش ارجمند گرفته تا امیر جعفری، پانته آ بهرام و شیوا خسرومهر در آن بازی دارند.

اتفاق عجیب درباره این سریال نه مضمون آن که اتفاقی است که با استفاده از نام کارگردان سریال توسط یکی از موسسات سینمایی در حال رخ دادن است.

این موسسه با انتشار یک آگهی با عنوان “شناسنامه بازیگری!؟” در نیازمندیهای پرتیراژترین روزنامه کشور و توضیح اینکه از شما یک فیلم مستقل به کارگردانی فریدون جیرانی ساخته میشود باعث شده بسیاری از علاقمندان بازیگری بواسطه نام جیرانی هم که شده سری به این موسسه بزنند.

طرحی که با واریز ۲ تا ۳ میلیون واردش می شوی

یکی از این علاقمندان(!) هم خبرنگار سینماژورنال بود که بعد از تماس تلفنی و در قامت یک عشقِ بازیگری به سراغ موسسه مذکور رفت و سعی کرد از زیروبم اتفاقی که در این موسسه در حال رخ دادن است کسب اطلاع کند.

ماجرا از این قرار است که این موسسه که همنام معتبرترین جشنواره فیلم کشورمان است طرحی را راه اندازی کرده موسوم به “شناسنامه بازیگری!؟” که اولین شرط ورود به این طرح نه استعداد بازیگری که واریز ۲ تا ۳ میلیون تومان وجه نقد به حساب موسسه است.

یک تیزر ۳۰ ثانیه ای برایتان می سازند

بعد از اینکه مبلغ را واریز کردید برای شما به عنوان یک علاقمند بازیگری فیلمنامه ای نوشته میشود و براساس این فیلمنامه یک تیزر کوتاه ۳۰ ثانیه ای با حضور شما ساخته میشود.

اما این تیزر یا فیلم کوتاه به چه درد می خورد؟ آن طور که نماینده این موسسه بیان میکند این تیزر در آرشیو موسسه مانده و اگر پروژه های سینمایی یا تلویزیونی برای انتخاب بازیگر به سراغ موسسه آمدند آنها این تیزرها را در اختیار عوامل پروژه قرار می دهند.

شناسنامه بازیگری
نمایی از آگهی “شناسنامه بازیگری!؟”

یک نسخه از تیزر را هم به خودتان می دهند پس خوشحال باشید

از آن سو نسخه ای از این تیزر در اختیار بازیگر قرار میگیرد که اگر خواست برای اثبات خویش به کارگردان یا تهیه کننده از آن استفاده کند.

پرس و جوی خبرنگار سینماژورنال برای اینکه آیا تاکنون از میان شرکت کنندگان در این طرح کسی هم به پروژه خاصی معرفی شده یا نه با پاسخ دندان شکن نماینده موسسه مواجه شد که بله! حتما این اتفاق افتاده است.

۵ تن از بازیگران سریال جیرانی خروجی موسسه هستند!!!

نماینده موسسه درباره اینکه چطور میشود فریدون جیرانی همزمان با فیلمبرداری یک سریال پربازیگر وقت چنین کارهایی را هم دارد بیان داشت: اتفاقا چند تن از بازیگران سریال تازه جیرانی یعنی “تعبیر وارونه یک رویا” از میان علاقمندانی انتخاب شدند که در این طرح شرکت داشته اند.

وقتی کنجکاوتر می شویم که نام این علاقمندان را بدانیم با این پاسخ روبرو می شویم: همین قدر بدانید که ۵ تن از بازیگران سریال تازه جیرانی از خروجیهای طرح “شناسنامه بازیگری!؟” هستند.

پاسخ قاطع نماینده این موسسه مبنی بر معرفی ۵ بازیگر به سریل “تعبیر وارونه یک رویا” باعث میشود به سراغ فریدون جیرانی برویم و از وی درباره این ماجرا بپرسیم.

این طرح را اجرایی کردم اما نه امسال که سال قبل

جیرانی با تایید اینکه طرحی موسوم به “شناسنامه بازیگری؟!” را خودش راه اندازی کرده است به سینماژورنال گفت: من استاد موسسه بازیگری مذکور بودم و البته که این طرح را در این آموزشگاه اجرایی کرده ام اما این را بدانید که همکاری من با موسسه مذکور تا اوایل سال گذشته ادامه داشت و سپس قرارداد نبستیم.

وی ادامه داد: البته ممکن است بار دیگر با موسسه مذکور همکاری کنم اما در شرایط فعلی ما هیچ همکاری با هم نداریم.

استفاده از ۵ بازیگر برآمده از طرح کذب محض است

فریدون جیرانی درباره اینکه موسسه مذکور ادعا کرده ۵ بازیگر را به پروژه “تعبیر وارونه…” معرفی کرده است به سینماژورنال می گوید: این مساله کذب محض است و قویا آن را رد میکنم. هیچ کدام از بازیگران سریال مذکور از خروجیهای فعلی این موسسه نیستند.

جیرانی خاطرنشان می کند: البته یکی دو هنرجوی قدیمی خودم در سریال هستند اما آنها را هم خودم انتخاب کرده ام و نه موسسه ای خاص.

این تیزر مانند رزومه ای است برای بازیگران

کارگردان آثاری چون “قرمز”، “آب و آتش” و “من مادر هستم” در تشریح جزییات طرح “شناسنامه بازیگری” بیان می کند: هر سال دو یا سه بار این طرح را اجرایی می کردیم با این محوریت که برای علاقمندان بازیگری فیلمنامه هایی نوشته و براساس این فیلمنامه ها، برایشان تیزری می ساختیم که کار یک رزومه کامل را کند.

هم متن تیزرها را می نوشتم و هم کارگردانی را انجام می دادم

وی درباره اینکه آیا فیلمنامه ها را خودش مینوشته یا صرفا بر کار نظارت داشته به سینماژورنال اظهار می دارد: متن ها را خودم می نوشتم و کارگردانی را هم شخصا انجام میدادم چون هدفم شناخت استعداد بود و کمک به علاقمندان.

image_print
تاريخ انتشار: سه‌شنبه 14 آوریل 2015 - 15:35
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=2841

بعدش؟

مطالب مرتبط

21 نظر برای مطلب "تست ۲ میلیونی انتخاب بازیگر برای سریال “تعبیر وارونه یک رویا” به کارگردانی فریدون جیرانی؟/نماینده موسسه تست‌گیرنده: ۵ نفر را به سریال معرفی کرده‌ایم/ جیرانی: کذب محض است"

  1. سلام من سال گذشته هنرجوی موسسه سازمان سینمائی فجر بوده وبا اونکه از بازی بنده رضایت کامل داشته آقای … وآقای …وبا اطلاع داشتن آقای … مدیر وتهیه کننده