۱۵۱۲۱۳۹۹

بهروز افخمی با نگارش نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت مطرح کرد⇐به‌جای زور گفتن به مردم، رک و پوست‌کنده بگویید دوای کرونا پیش ما نیست!!/وقتی مدام آمار ابتلای کرونا بالا می‌رود، چرا ورزش و کسب و کار و گردش مردم را تعطیل کرده‌اید و چرا دارید کسادی و افسردگی و ورشکستگی فراگیر را دامن می‌زنید؟؟/اگر کرونا نبود، ایرانیان به‌خاطر تصادفات جاده‌ای با خودروهای ناایمن یا خودکشی و سرطان و… نمی‌مردند؟؟/شاید کرونا را لیبرال‌دمکرات‌های انگلیس و آمریکا و اروپا برای برانداختن امثال ترامپ ساخته باشند ولی در این کار موفق نخواهند بود و ترامپ و مانند او قدرتمندتر خواهد شد!/آقای وزیر! جای لیبرال‌دمکرات‌ها در موزه‌هاست ولی شما بهتر است مواظب باشید کلاهتان را باد نبرد!/اگر با همه محدودیتهایی که برای مردم ایجاد کرده‌اید درنهایت باز آمار ابتلا بالا رود تا درنهایت یک همه‌گیری عمومی ایجاد شود آن گاه مردم از شما خواهند پرسید نتیجه آن همه بگیر و ببند چه بود؟؟

بهروز افخمی+سعید نمکی

سینماروزان/کیوان بهارلویی: بهروز افخمی کارگردان سینمای ایران در نامه‌ای خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت به انتقاد از رویه این وزیر در برخورد با کرونا پرداخت!

به گزارش سینماروزان افخمی با تاکید بر اینکه حتی اگر کرونا نبود، ایرانیان به دلایلی دیگر از تصادفات جاده‌ای با خودروهای ناایمن تا خودکشی‌های ناشی از افسردگی و بیماری‌هایی نظیر سرطان و… هم می‌مردند خواستار تغییر روش در برخورد با این پدیده شده است.

افخمی خطاب به وزیر بهداشت گفت: وقتی مدام آمار ابتلا بالا می‌رود چرا ورزش و کسب و کار و گردش مردم را تعطیل کرده‌اید و چرا دارید کسادی و افسردگی و ورشکستگی فراگیر را دامن می‌زنید؟؟

کارگردان “عروس و شوکران” با ایراد تردید در ریشه‌های کرونا بیان داشت: شاید کرونا را لیبرال‌دمکرات‌های انگلیس و آمریکا و اروپا برای برانداختن امثال ترامپ و جانسون و مکرون ساخته باشند ولی در این کار موفق نخواهند بود و ترامپ و مانند او هر روز در آمریکا و اروپا قدرتمند خواهد شد!!! آقای وزیر! جای لیبرال‌دمکرات‌ها در موزه‌هاست ولی شما بهتر است مواظب باشید کلاهتان را باد نبرد.

افخمی خاطرنشان ساخت: اگر با همه محدودیتهایی که برای مردم ایجاد کرده‌اید درنهایت باز آمار ابتلا بالا رود تا درنهایت یک همه‌گیری عمومی ایجاد شود آن گاه مردم از شما خواهند پرسید نتیجه آن همه بگیر و ببند چه بود؟؟ تعطیلی مشاغل و فلج کردن اقتصاد و کسب و کارهای مستقل اگر بی‌فایده باشد باعث بی‌اعتباری پزشکانی خواهد شد که تاوان ندانم‌کاری خود را داده‌اند.

این کارگردان در پایان نامه خود به وزیر بهداشت نوشت: حکیم واقعی آن است که وقتی فهمید دربرابر یک بیماری ناشناخته کاری ازش برنمی‌آید به‌جای امر و نهی کردن و زور گفتن به مردم، رک و پوست‌کنده و راحت بگوید دوا پیش ما نیست و شفا پیش خداست!

بهروز افخمی+سعید نمکی

بهروز افخمی+سعید نمکی

 

برای مطالعه متن کامل نامه افخمی به نمکی اینجا را بخوانید.

 

image_print
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 - 14:40
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=62214

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code