۳۰۰۱۱۴۰۰

بازیگر زن “لانتوری” از ابتلای خود به “ام.اس” خبر داد+عکس

سینماژورنال: در حالی که چندی قبل آتنه فقیه نصیری بازیگری که بیش از هر چیز به خاطر بازی در “خانه سبز” شهره است خبر ابتلای خود به بیماری “ام.اس” را اعلام کرده بود به تازگی یک بازیگر زن دیگر نیز ابتلای خود به این بیماری را تایید کرد.

به گزارش سینماژورنال این بازیگر زن بهناز جعفری است که علاوه بر سینما و آثاری مانند “خانه ای روی آب”، “حوالی اتوبان” و “روسری آبی” در سریالهایی مانند “همه چیز آنجاست”،”آب پریا” و “مختارنامه” هم ایفای نقش کرده است.

جعفری که درام اجتماعی خوش ساخت “لانتوری” را آماده اکران دارد، در تازه ترین متن اجتماعی خود ابتلایش به ام.اس را تایید کرده است و از این گلایه کرده که چرا برخی به جای نام بردن از بیماری وی آن را با عبارت “بیماری آتنه فقیه نصیری” می خوانند.

متن اجتماعی جعفری را بخوانید:

«بهناز جعفری هم به بیماری آتنه فقیه نصیری دچار شد»
وقتی این تیتر را در فضای مجازی خواندم دلم خواست با صدای بلند فریاد بزنم : بیماری آتنه فقیه نصیری یا من ياهمه‌ی ما اسم دارد : «ام اس» مخفف مولتیپل اسکلروزیس است که قطعا خاطر هیچکداممان به خوبی نمی‌ماند؛ اسم قلمبه سلمبه‌ای است و احتمالا در تکرار چند باره‌اش زبانمان می‌گیرد و شاید اسباب خنده‌ی خود و اطرافیانمان شویم.

وظیفه خود میدانم…
حالا که این قصه قرار است به نام بیماری آتنه فقیه نصیری یا بیماری بهناز جعفری یادمان بیاندازد چیست و چه شکلی است و از کجا می‌آید و چه می‌کند، وظیفه خود می‌دانم ضمن الصاق نامم به این بیماری، بدین وسیله نکات مهم، صمیمانه و کمی شخصی را خدمت شما سروران، عزیزان، دوستداران، طرفداران و خدایی ناکرده حاشیه‌سازان اعلام کنم و آن اینکه لطفا بنده را به غیر از شکل و شمایلی که پیش از این می‌شناختید و به خاطر می‌آوردید جور دیگری تصور نکنید. نه شاخ درآورده‌ام، نه کج شده‌ام و نه عجیب و نه غریب، من هم مثل خیلی های دیگر زندگی می‌کنم، شاید فقط کمی زودتر خسته شوم. من همچنان با پاهای خودم از پله‌ها بالا و پایین می‌روم ولی با هر قدم و هر نفس خدا را شکر می‌کنم و از این ابتلا و آگاهی از خدا سپاسگزارم.

اسفند ۹۳ متوجه شدم…
اسفند سال ۱۳۹۳‌ متوجه‌ی علائم این بیماری در سیستم اعصاب و گردنم شدم و تحت نظر پزشک عالی‌قدر و مهربان دکتر عبدالرحمن نجل رحیم فوق تخصص مغز و اعصاب هستم. از تمام انرژی و توانم برای خوب بودن استفاده می‌کنم. از لحظات زیبای زیستن، بیشتر از قبل لذت می‌برم. نمی‌دانم کنترل یا قدرت خواستن و شور عشق و امید چقدر در بهبود یا پیشرفت این ماجرا تاثیر خواهد گذاشت و چه در انتظارم است. خوشبختانه اطلاع‌رسانی و آگاه سازی درباره این بیماری در کشورمان تکانی به خود داده و نرم نرمک واضح‌تر می‌شود.

تعداد مبتلایان مرتب در حال افزایش است

اما متاسفانه هیچکس نمی‌داند چرا در عین حال تعداد مبتلایان هم از آنسو در حال پیشرفت و این رقابت تلخ با ماست یا دنیاست!
و صدافسوس که سن ابتلا به این بیماری در کشور ما هر سال پایین‌تر می‌آید. غیر از مقالات ریز و درشتی که در این باره به مدد اینترنت دستیابی به اکثرشان سهل و آسان است، سه کتابی که به شناختم از این بیماری کمک کرد معرفی می‌کنم تا با خواندنشان از چیزی نترسیم، پذیرنده باشیم و از کنار هم آرام بگذریم و به بیماری و سلامت هم احترام بگذاریم.
پس بیماری اى به نام بیماریِ آتنه فقیه نصیری یا بیماری بهناز جعفری وجود ندارد، ما هم مثل خیلی‌ها به بیماری «ام اس» مبتلا هستیم.

تصویر اجتماعی صفحه بهناز جعفری
تصویر اجتماعی صفحه بهناز جعفری
image_print
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه 2 ژوئن 2016 - 23:15
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=23559

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code