۰۳۱۱۱۳۹۹

ادعاهای گزنده مسعود جعفری جوزانی روی آنتن زنده⇐تولید فیلم را دستهایی گران کردند که یک سرشان در وزارت ارشاد است!!!/شاید اگر ده سال پیش بود، اتحاد تهیه‌کنندگان ممکن بود ولی در شرایط فعلی، ایجاد انسجام میان تهیه‌کنندگان، غیرممکن است!!!/سرقت محصولات سینمایی را نمیتوان حل کرد چون صنوف تهیه‌کنندگی همدیگر را قبول ندارند!!

مسعود جعفری جوزانی

سینماروزان: هر قدر که دستگاه قضا در برخورد با مجرمان سایبری، شدت عمل نشان میدهد و هر قدر هم که ارشاد بودجه صرف کمیته صیانت میکند باز هم مشکل سرقت مجازی محصولات سینمایی حل نمیشود.

مسعود جعفری جوزانی کارگردان قدیمی سینمای ایران، دلیل اصلی این عدم حل مشکل را چنددستگی تهیه کنندگان دانست و روی آنتن زنده شبکه خبر گفت: سرقت محصولات سینمایی به همه لطمه زده و نمیتوان حلش کرد. چون هر کدام از صنوف تهیه کنندگی که به دستگاه قضا مراجعه میکند، گروه دیگر زیر پایش را خالی میکند و میگوید اینها نماینده ما نیستند!!!

جعفری جوزانی با اشاره به معضل بالا رفتن هزینه تولید بیان داشت: چه کسانی تولید فیلم را رسما و عامدانه گران کردند؟؟ دستهایی که یک سرش در وزارت ارشاد است و سر دیگرش در میان تهیه‌کنندگانی که به یک سری منابع خاص دسترسی دارند؛ منابعی مشکوک که از ارگانها تا نهادهای شبه‌خصوصی را دربرمیگیرد. گرانی بی‌ضابطه تولید، حل نمیشود مگر زمانی که تهیه کنندگان یکدست شوند.

کارگردان «شیر سنگی» و «در مسیر تندباد» با لحنی گزنده تأکید کرد: شاید اگر ده سال پیش بود امکان اتحاد تهیه کنندگان وجود داشت ولی حالا دیگر نمیشود تهیه کنندگان را یکدست کرد. اتحاد تهیه کنندگان غیرممکن است! چرا؟ چون تهیه کنندگان چنددسته شده اند و دسته هایی خرد از تهیه کنندگان بخاطر منافعی که دارند به سراغ اتحاد نمی‌آیند. این دسته های خرد آب را گل آلود میکنند و نمیگذارند انسجام ایجاد شود.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه 11 اکتبر 2019 - 11:32
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=57716

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code