۰۶۰۵۱۴۰۰

اظهارات کارگردان یک فیلم کودک درباره اوضاع بغرنج اکران پاییزی⇐باعث تأسف است که شرایط اکران پاییزی از نظم و قاعده خارج شده!/براساس کدام استراتژی ٢٠ فيلم را به طور همزمان اکران کرده‌اند؟/چرا هیچ کس پاسخگوی فیلم‌سوزی و سرمایه‌سوزی متعاقب آن نیست؟/شهرداری فقط هوای برخی تهیه‌کنندگان ارگانی را دارد و به بقیه چیزی نمی‌رسد

سینماروزان: پیچیدگی اکران پاییز روزبروز بیشتر میشود و از یک طرف فشار به فیلمسازانی که فیلمهایشان در آستانه اکران است فزونی یافته و از طرف دیگر فشار به فیلمسازانی که محصولاتشان در تراکم اکران ۲۰ و چندفیلمه پاییزی روی پرده رفته است.

به گزارش سینماروزان حسین قناعت کارگردانی که در همه این سالها فیلم کودک ساخته از جمله کارگردانانی است که تازه ترین فیلمش «قهرمانان کوچک» در اکران شلوغ پاییزی روی پرده رفته است و عدم تخصیص سانس کافی به فیلم در عین طرح شعارهای حامیانه نسبت به سینمای کودک با گلایه او مواجه شده است.

حسين قناعت با اشاره به شرایط اکران فیلمش به سینماروزان اظهار داشت: اكران فیلم ما از اواسط مهرماه آغاز شده و علیرغم تراكم بالای اكران، مخاطب نسبی خود را داشته ایم و رشد فروشمان هم خوب بوده اما مسأله شلوغی اکران باعث شده هیچ فیلمی نتواند مخاطب حداکثری خود را داشته باشد.

این کارگردان با ابراز تأسف از اینکه شرايط اكران از نظم و قاعده خارج شده، گفت: واقعا براى خودم سوال شده كه چگونه به صورت همزمان شاهد اكران ٢٠ فيلم سينمايى هستيم؟ براساس چه استراتژى اين تصميمات گرفته مى‌شود؟ متاسفانه سياست‌گذارى‌هاى اكران آثار سينمايى به فيلمها ضربات جبران ناپذيرى وارد مى كند و کسی هم پاسخگوی فیلم‌سوزی و سرمایه‌سوزی متعاقب آن نیست.

اين فيلمساز در ادامه با انتقاد از عدم همراهی شهردارى تهران با صاحبان محصولات فرهنگی بيان كرد: متأسفانه شهردارى در حمایت از آثار عادلانه رفتار نمی‌کند. بيلبوردهاى شهرى در اختيار دو الى سه فيلم خاص قرار داده شده به شكلى كه «قهرمانان كوچك» از تبليغات محيطى شهرى محروم شده است. فقط شعار حمایت از فیلم کودک میدهند اما به اکران که میرسیم هیچ خبری از حمایت نیست.

قناعت ادامه داد: «قهرمانان کوچک» با موضوع مهم حمايت از توليد ملى ساخته شده آن هم در ژانر كودك که می‌تواند زیربنای ارتقای ذهنی جامعه باشد. مگر موضوع حمايت از توليد داخلى و وطنى توسط سياست‌گذاران نظام به مسئولان ابلاغ نشده پس به چه دليل شهردارى از كمدى سالمى همچون «قهرمانان كوچك» حمايت نمى‌كند و تنها هوای برخی تهیه‌کنندگان ارگانی را دارد؟ ارگانی‌ها هرچه تولید کنند بیلبوردهای عریض و طویل میگیرد و هرچه پخش کنند علیرغم فروش پایین بیلبورد دارد اما به بقیه چیزی نمیرسد!

قناعت در ادامه با اشاره به اينكه اميدوارم روزى فرا برسد كه مسئولان فرهنگی صرفا شعار حمایت ندهند و به وعده هاى خود عمل كنند گفت: متاسفانه شهردارى تهران در حق «قهرمانان كوچك» كم لطفى كرده است  و ميدانم روزى فرا مى رسد كه بابت اين اتفاق از سازندگان «قهرمانان كوچك» عذرخواهى خواهند کرد زيرا اين فيلم به ارزش هاى خانواده و حمايت از كالاى وطنى با قصه ‌اى سر راست و روان اشاره مى كند. چهره هاى سينماى كمدى و يوسف كرمى قهرمان بين‌الملى با اخلاص نيت و اداى دين به توليدات داخلى در اين فيلم حضور پيدا كردند تا مردم به مفهوم مقوله مهم حمايت از توليدملى پي ببرند.

وى در خاتمه  گفت: خوشبختانه فروش روزانه اين فيلم بالاتر از ٤٠ ميليون تومان در روزهاى اخير بوده است، مطمئن هستم اين فيلم از پتانسيل بالاترى براى فروش برخوردار است، به نظرم «قهرمانان كوچك» شگفتى سينماى كودك در سال جارى خواهد بود و عنوان پرفروش ترين فيلم در ژانر كودك امسال را به خود اختصاص خواهد داد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه 16 اکتبر 2017 - 11:47
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=44075

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "اظهارات کارگردان یک فیلم کودک درباره اوضاع بغرنج اکران پاییزی⇐باعث تأسف است که شرایط اکران پاییزی از نظم و قاعده خارج شده!/براساس کدام استراتژی ٢٠ فيلم را به طور همزمان اکران کرده‌اند؟/چرا هیچ کس پاسخگوی فیلم‌سوزی و سرمایه‌سوزی متعاقب آن نیست؟/شهرداری فقط هوای برخی تهیه‌کنندگان ارگانی را دارد و به بقیه چیزی نمی‌رسد"

 1. ع.غ گفت:

  بله
  همه بیلبوردا رو میدن به شرکت… که برای نماینده انتخاباتی …
  این یعنی عدالت؟
  اینا همونایی ان که میگفتن ۴ درصدیا پول ۹۶درصدو خالی کردن
  حالا خودشون…

 2. رضا ناداد گفت:

  البته شریک اصلی ایشون در شرکتی به نام آگه… هم همونی ه که میگن بهش
  مافیای اکران
  تحقیق کنید و ببینید چطوری خرج شده بودجه های شهری

 3. مصیری گفت:

  منظورشون از ارگانی
  همون یارو ۳ارگانی است دیگه؟؟
  اون داداشش هم داره آی پی تیوی راه میندازه
  با پول کی؟ معلوم نیست

 4. مائده گفت:

  باز شما برو خدا رو شکر حوزه هنری پشت فیلمتونه اقای قناعت
  وگرنه کلاهت پس معرکه بود اخوی
  باز حوزه سالن داره بهت میده
  اونایی که پخششو گویافیلم ه چه کار کنن

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code