۰۳۰۷۱۳۹۹

اظهارات قابل تأمل کارگردان سریال «بانوی عمارت» که سریال ارگانی پرهزینه «مینو» را شکست داده⇐نود درصد بازیگرانم را نمی‍شناختم!!/همه آدمها میتوانند بازیگر شوند؛ یکی با یک هفته تمرین و دیگری با شش ماه تمرین/بازیگر نقش «فخرالزمان» بعد از پنجاه روز بازیگر شد و بازیگر نقش «شازده» ذاتا بازیگر بود!

سینماروزان: سریال «بانوی عمارت» از جمله سریالهای روز رسانه ملی است که توانسته رقابت در جلب مخاطب را از دیگر رقبای روی آنتن و بخصوص سریال پرهزینه «مینو» محصول سازمان هنری-رسانه ای اوج ببرد و البته به اشتهار برخی از بازیگران گمنامش کمک کند.

به گزارش سینماروزان عزیزالله حمیدنژاد کارگردان این سریال که سابقه تولید آثاری همچون «اشک سرما» و «هور در آتش» را دارد درباره بازیگران سریالش به شرق گفت: من نود درصد کسانی را که در این سریال بازی کردند، از قبل نمی‌شناختم. معیارم برای انتخاب بازیگر در این سریال فیزیک مناسب بود. اینکه مثلا حضرت والا چه شخصیتی باشد، خطوط صورتش اجازه گریم بدهد و…؛ این نگاه در مورد باقی شخصیت‌ها هم صدق می‌کرد.

این کارگردان ادامه داد: معتقدم همه آدم‌ها می‌توانند بازیگر شوند، ممکن است فردی در یک هفته با تمرین بازیگر شود و دیگری شش ماه و…

حمیدنژاد افزود: مریم مؤمن بازیگر نقش فخرالزمان پیش از این تجربه جدی بازی نداشت، اما از نظر فیزیکی، مناسب نقش فخرالزمان بود، وظیفه من است که با تمرین، او را به نقش نزدیک کنم تا خودش را به سطح بازیگران حرفه‌ای برساند، به همین دلیل حدود ۵۰ روز پیش از آغاز کار، با خانم مؤمن تمرین کردم؛ غیر از تمرین سکانس‌ها، اینکه چطور حرکت کند یا ریزه‌کاری‌هایی که در بازیگری باید یاد می‌گرفت مثل صداسازی، لحن و… .

این کارگردان خاطرنشان ساخت: کسی مثل حسام منظور-بازیگر نقش شازده- که تجربه حضور روی صحنه تئاتر را دارد و ترس از مخاطب ندارد، ویژگی‌های خوبی برای ایفای نقش شازده داشت و ذاتا بازیگر بود و تلاش من فقط تطبیق بازی او با معیارهای تصویر بود؛ مثل شناخت لنز و حرکت و سایر مناسباتی که در سینما و تلویزیون حاکم است.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 9 ژانویه 2019 - 14:12

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code