۰۴۰۵۱۴۰۰

ادعای «کیهان»⇐فیلمنامه آقازاده ملاقلی‌پور به‌خاطر نقد نجومی‌خواران پروانه نگرفته!!!

سینماروزان: علی ملاقلی‌پور آقازاده خلف رسول ملاقلی‌پور که دو سال پیش از این کمدی «قندون جهیزیه» را در یکی از بدترین موعدهای اکران روی پرده داشت مدتی بود قصد داشت پروژه ای به نام «زنگبار» را روی غلتک بیندازد که در نهایت میسر نشد.

به گزارش سینماروزان هرچند پیشتر شنیده‌هایی درباره مشکلات شرعی بخشهایی از فیلمنامه «زنگبار» مطرح شده بود اما روزنامه اصولگرای «کیهان» مدعی شده فیلمنامه اخیر ملاقلی پور به خاطر نقد نجومی خواران پروانه نگرفت.

متن ادعای «کیهان» را بخوانید:

با وجودی که وزارت ارشاد به آثار سخیف یا سیاه‌نما به‌راحتی مجوز نمایش و اکران می‌دهد، فیلم جدید یک فیلمساز منتقد دولت را که به نقد مسئولان نجومی‌خوار می‌پردازد رد کرده است!
وزارت ارشاد به فیلم جدید علی ملاقلی‌پور به‌دلیل نقد رفاه‌زدگی و ‌اشرافیت برخی از مسئولان، مجوز نداد. ملاقلی‌پور از جمله فیلمسازانی است که در انتخابات ریاست جمهوری اخیر از رقبای حسن روحانی حمایت کرده بود و پس از آن نیز در مصاحبه‌های خود انتقادات زیادی را به عملکرد وزارت ارشاد وارد نموده بود، ازجمله در گفت‌وگو با کیهان تصریح کرده بود که عملکرد دولت روحانی در حوزه فرهنگ، لطماتی به جامعه وارد می‌کند. حالا به نظر می‌رسد که دولت قصد انتقام‌گیری از فرزند رسول ملاقلی‌پور را دارد، چون به فیلمنامه جدید او مجوز ساخت نداده‌اند. به ویژه اینکه این فیلم به نقد برخی از مسئولان دولتی که درآمدهای نجومی دارند هم می‌پردازد.
براساس شنیده‌ها، حذف نقد مسئولان نجومی‌خوار، شرط وزارت ارشاد برای صدور مجوز به این فیلم است. این درحالی است که اعضای متعهد و پیشکسوت شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی با این فیلم موافق هستند و ایرادی به محتوای فیلم وارد نکرده‌اند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه 7 ژانویه 2018 - 8:32
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=46571

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code