۲۹۰۱۱۴۰۰

ادعاهای شهرام جزایری درباره تولید فیلم، بازیگری، دوستی با جواد نوروزبیگی و…

سینماژورنال: شهرام جزایری که در سالهای اخیر خود را به عنوان تاجر و فعال اقتصادی معرفی می کند در ابتدای دهه هشتاد و در جریان یک پرونده فساد اقتصادی محاکمه و به بیش از ده سال زندان محکوم شده بود؛ محکومیتی که در میانه با گریز وی از زندان و البته در نهایت دستگیری اش در عمان و بازگشت مجددش به زندان همراه بود.

به  گزارش سینماژورنال شهرام جزایری مهر ۹۴ و پس از گذراندن دوران محکومیتش از زندان آزاد شد و اولین حضورش در برابر شهروندان و طرح ادعاهایی عجیب به برنامه “دید در شب” رضا رشیدپور بازمی گشت.

حالا شهرام جزایری در گفتگویی با مسعود احمدی در “برنا” خبر از این داده که قصد دارد فیلمی به نام “بانک جهانی شهرام” را تولید کند؛ فیلمی که گویا مضمون آن برآمده از اتفاقات زندگی واقعی خودش است!!!

جالب است جزایری در این گفتگو از دوستی با جواد نوروزبیگی گفته است؛ تهیه کننده‌ای که با حمایت بانک پاسارگارد فیلمهای “بهمن” و “من دیه‌گو مارادونا هستم” را تولید کرده بود و اخیرا هم با حمایت آقازاده رییس اتحادیه طلا و جواهر ایران “سلام بمبئی” را تولید کرد.

فیلمی که موجب شناخت بیشتر مردم از شهرام میشود

شهرام جزایری درباره زمان تولید این فیلم گفته است: در حال حاضر شرایط برای تولید این فیلم مهیا نیست چرا که هنوز به پختگی لازم  نرسیده است. جدایی از پختگی، محتوای فیلم باید برابر با چارچوب نظام جمهوری اسلامی باشد. زمانی که تمام این نکات اعمال شود،  پیش تولید آن را آغاز خواهیم کرد، علاوه بر نکاتی که برای تولید این فیلم مطرح کردم، سناریوی آن باید برای مخاطب آموزنده باشد به طوری که به لحاظ اعتقادی، باورهای دینی و مذهبی او را تقویت کند. در حال حاضر نحوه ساخت فیلم در دست بررسی قرار دارد تا بتوانیم مقدمات ساخت آن را مهیا کنیم.

جزایری در پاسخ به این سوال که آیا با ساخت این اثر سینمایی به دنبال ایجاد تغییر نگاه اقشار مختلف جامعه به خودش است، خاطرنشان کرد: بله، اما تنها بخشی جزئی از آن به این مسئله مربوط می شود. هیچ انسانی کامل نیست، همه افراد دارای عیب و ایراداتی هستند، بیشتر از یک دهه و اندی به من از طرف رسانه‌ها و افراد دیگری بی وفایی شد، با عنوان‌های ناپسند از من در سطح جامعه یاد می کردند یا اسم کذابی برای من درست کرده بودند و…  پس این مسئله‌ای هم که شما عنوان کردید، وجود دارد ولی خیلی کم‌رنگ است، در مجموع بخش اصلی آن بیشتر به خاطر مردم است تا مخاطبان با اتفا‌ق‌‌هایی که برای جزایری رخ داده است،  آشنا شوند. این فیلم موجب شناخت بیشتر مردم از شهرام جزایری می شود.

در امتداد طرح اقتصادی “بانک جهانی شهرام”

وی با اعلام اینکه فیلمش باید آموزنده باشد، یادآور شد: خود من هم در ایام جوانی مرتکب اشتباهاتی شده‌ام، چرا که در آن مقطع ناپختگی زیادی در رفتار و کارهای خودم دیده می‌شد‌، حال جنبه آموزندگی این فیلم باید طوری باشد که تاثیر آن را در جوانان مشاهده کنم، اهداف زیادی در ساخت این اثر نهفته است که تمام آنها باید در فیلم اعمال شود و جذابیت های لازم را هم در آن مشاهده کنیم.

جزایری در پاسخ به اینکه چه نامی را برای این اثر سینمایی در نظر گرفته‌اید، گفت: طرح اقتصادی به نام “بانک جهانی شهرام” دارم که سال آینده آن را با جزئیاتی که اعلام کردم، عملی خواهم ساخت. به همین خاطر شاید اسم فیلم را “بانک جهانی شهرام” گذاشتم، جریان روایی آن هم از وضعیت کنونی من آغاز خواهد شد، قصه فیلم هم با تعریف شهرام از اتفاق‌های که در گذشته به آن مواجه شده‌ است به صورت فلش بک جلو می رود. البته این نکته را اعلام کنم که شاید در آینده نام فیلم و جریان روایی آن به طور کل تغییر پیدا کند.

خودم نقش خودم را بازی می کنم

وی با اشاره به اینکه در این فیلم نقش خودش را ایفا خواهد کرد، گفت: خیلی از دوستانم بارها گفتند که کاریزمای خاصی دارم و خیلی آکروباتیک هستم، خلاصه خیلی بازیگر هستم. در مجموع به عنوان نقش اصلی در این فیلم بازی خواهم کرد.

همکاری با جواد نوروزبیگی

پیشتر شنیده هایی وجود داشت مبنی بر همکاری وی با جواد نوروزبیگی گفت: ایشان از دوستان من است و همواره به من لطف داشته است، با وی صحبت های در این رابطه صورت گرفته، ولی هنوز اتفاقی رخ نداده است، زیرا همانطور که در صحبت های خودم اشاره کردم، همه چیز باید استاندارد و طبق اصول پیش برود، به همین خاطر بی محابا هیچوقت کاری را آغاز نکردم، این نکته را از افرادی که من را می‌شناسند، می‌توانید جویا شوید.

بحث سودآوری مطرح نیست

وی با اعلام اینکه به خط قرمزهای نظام آگاه است و فیلمی را خواهد ساخت که با ممیزی مواجه نشود، گفت: بحث سودآوری این فیلم شاید آنچنان برای شهرام جزایری مطرح نباشد، بیشتر به مواردی که اعلام کردم، می خواهم بپردازم. خط قرمزها را در جریان روایی این اثر کاملا رعایت خواهیم کرد.

جزایری در آخر در رابطه با حضور فیلم خود در سی و پنچمین جشنواره فیلم فجر، گفت: خیلی بعید می‌دانم که این اتفاق رخ دهد، زیرا همانطور که اعلام کرده بودم، با خونسردی و مرحله به مرحله ساخت این فیلم به جلو خواهد رفت، همین موضوع باعث خواهد شد که تولید این فیلم طول بکشد، در حال حاضر بیش از یک سال و دوماه است که بخشی از تمرکز خود را برای ساخت این فیلم سینمایی گذاشته‌ام، پس تحت هیچ شرایطی بی محابا ساخت آن را آغاز نخواهیم کرد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه 29 ژوئن 2016 - 16:09
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=24926

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "ادعاهای شهرام جزایری درباره تولید فیلم، بازیگری، دوستی با جواد نوروزبیگی و…"

  1. ramgol گفت:

    چرا اسمش رو میبرید!؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code