۰۷۰۸۱۳۹۹

ابوالقاسم طالبی همزمان با روی آنتن رفتن “آقای رییس جمهور” اظهار داشت⇐مشکل ما، هاشمی عدالت طلب نماز جمعه نبود! مشکل ما، هاشمی مک فارلین بود/ خاتمی ابدا روزنامه نگار نبود و فقط نماینده امام در یک روزنامه بود!/منوچهر محمدی به شرط جذب تیم تولید حرفه ای، پروانه ساخت”آقای رییس جمهور” را صادر کرد ولی تلویزیون نزدیک به بیست سال فیلم را آرشیو کرد!/اگر یک فیلم از آن طرف فقط یک سال توقیف شود، کلی سروصدا میکنند ولی فیلم من بیست سال توقیف بود و حتی نویسنده روزنامه کیهان هم، فیلم را زیر سوال برد!/”یتیم خانه ایران” را از جشنواره بیرون کشیدم چون دبیرش دوتابعیتی بود و یک دوتابعیتی را هم مشاورش کرده بود!/در تمام تظاهراتهای بعد از انتخابات ۸۸، با چفیه داخل سبزها بودم و تا مرا میدیدند علیه صداوسیما شعار میدادند!!/اگر سفارت انگلیس از فیلم شما خوشش بیاید هم در داخل جایزه میگیرد و هم در خارج ولی امان از وقتی که خیانتهای انگلیس را بازگو کنید…/بچه های دهه شصت فهمیده اند که نه خیلی از دکترها سواد دارند و نه بسیاری از آیت الله ها!/چطور میشود فردی متهم باشد و در زندان به سر ببرد ولی تشکیلاتش مشغول به کار باشد و همچنان فیلم و سریال تولید کند؟؟/اوج از تولید سریالم درباره مفاسد اقتصادی حمایت نکرد !!

سینماروزان: همزمان با پخش فیلم سالها در محاق “آقای رییس جمهور” از رسانه ملی، ابوالقاسم طالبی کارگردان این فیلم نیز در گفتگویی تلویزیونی به بیان پاره ای از دیدگاه هایش هم نسبت به این فیلم و هم نسبت به اوضاع سیاسی-اجتماعی ایران پرداخت.

به گزارش سینماروزان ابوالقاسم طالبی در چرایی ساخت “آقای رییس جمهور” گفت: اتفاقات دولت دوم هاشمی جرقه تولید را زد. مشکل ما هاشمی عدالت طلب نماز جمعه نبود. مشکل ما هاشمی مک فارلین بود. برخلاف تصوراتی که شخصیت اصلی “آقای رییس جمهور” را مشابه رییس اصلاحات میدانند باید بگویم خاتمی ابدا روزنامه نگار نبود و فقط نماینده امام در کیهان بود. هر آنچه در دل هاشمی بود به صورت عملی در دولت خاتمی تجلی یافت! یکی از نمودهای عینی این ماجرا همراهی دختر هاشمی با خاتمی بود. در همان زمان بود که امام را گذاشتند در موزه و رییس اصلاحات را کردند بت!!
طالبی ادامه داد: سیف الله داد معاون سینمایی وقت فیلمنامه را خواند و ازم پرسید واقعا میخواهی بسازی؟ و وقتی اصرارم را دید گفت پس برو بساز. به دنبال وی منوچهر محمدی منوچهر محمدی صدور پروانه ساخت “آقای رییس جمهور” را منوط کرد به جذب تیم تولید حرفه ای و با هزار زحمت فیلم را ساختیم ولی در اکران دچار فیلمسوزی شد و تلویزیون هم با وجود خرید رایت فیلم بیست سال فیلم را آرشیو کرد!!

طالبی افزود: وقتی وارد پیش تولید شدیم یک دفعه در سینما پیچید که میخواهند فیلمی علیه خاتمی بسازند و همین برایمان کلی حاشیه ساز شد. تلویزیون بیست سال بود رایتش را خریده بود و هرگاه گفتیم چرا پخش نمیکنید میگفتند به رییس جمهور برمیخورد. امیدوارم حالا که پخش شده به روحانی برنخورد.

ابوالقاسم طالبی با اشاره به تناقضات جریان موسوم به روشنفکر گفت: اگر یک فیلم از آن طرف فقط یک سال توقیف شود کلی سروصدا میکنند ولی فیلم من بیست سال توقیف بود و حتی نویسنده روزنامه کیهان هم وقتی برای مصاحبه آمد همان ابتدا فیلم را زیر سوال برد!

این کارگردان با انتقاد از محافل سینمایی گفت: وقتی مدیر جشنواره ات دوتابعیتی شود معلوم است که نمیشود در جشنواره شرکت کرد. خودم “یتیم خانه ایران” را از جشنواره بیرون کشیدم چون مدیرش دوتابعیتی بود و یک دوتابعیتی را هم مشاورش کرده بود!! اگر سفارت انگلیس از فیلم شما خوشش بیاید هم در داخل جایزه میگیرد و هم در خارج ولی امان از وقتی که خیانتهای انگلیس را بازگو کنید. بیزنس جشنواره ای اخیرا به فیلم کوتاه هم رخنه کرده و هرچه فیلم چرک و ضد ایرانی است در جشنواره های خارجی بر صدر می نشانند.
طالبی درباره ساخت “قلاده های طلا” بیان داشت: در تمام تظاهراتهای بعد از انتخابات ۸۸ با چفیه داخل سبزها بودم و تا مرا میدیدند علیه صداوسیما شعار میدادند ولی به شخص خودم توهین نکردند.

اینکه با گذر زمان طالبی فیلم “آقای رییس جمهور” را کهنه میداند یا نه موضوع پرسش بعدی از وی بود. به گزارش سینماروزان ابوالقاسم طالبی در این باره گفت: فضا عوض شده و جامعه رشد یافته تر شده است. بچه های دهه شصت فهمیده اند که نه خیلی از دکترها سواد دارند و نه بسیاری از آیت الله ها! البته فراموش نکنیم خیلی از کنشهای امروز را ماهواره ها هدایت میکنند و مخاطبان حتی نماز جمعه را از ماهواره رصد میکنند چون به آن طرف اعتماد ایجاد شده.

طالبی با اشاره به مفاسد اقتصادی اخیر گفت: چطور میشود فردی متهم باشد و در زندان به سر ببرد ولی تشکیلاتش مشغول به کار رسانه ای باشد و همچنان فیلم و سریال تولید کند؟؟
طالبی درباره تولید سریال الف ویژه “طلاق” برای رسانه ملی گفت: سریالی میسازم درباره مفاسد اقتصادی بخصوص که عزراییل با استیدی کم دنبالم است پس تا قبل مرگ باید حتما این سریال را بسازم. اول بنا بود این سریال را برای شبکه خانگی بسازم ولی نشد و به دنبالش اوج قرار گذاشت پای کار بیاید که نیامد و حمایت نکرد و مجبور شدم با سیمافیلم کار کنم.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه 8 نوامبر 2019 - 17:37

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code