۲۰۱۱۱۴۰۱

۲۴ ساعت بعد از تکذیب استعفا؛ ایوبی برکنار شد و حیدریان جایش را گرفت/آیا رضاداد هم بر جای ایل‌بیگی خواهد نشست؟

سینماروزان: حدودا ۲۴ ساعت بعد از انتشار خبر استعفای حجت ا.. ایوبی و سپس تکذیب آن توسط خودش، وزیر ارشاد، ایوبی را از کار برکنار کرد و محمدمهدی حیدریان را به جای وی نشاند.

به گزارش سینماروزان در متن حکم وزیر برای حیدریان بر حضور فعال در جشنواره های بین المللی، تحول در الگوی جشنواره های ملی و توجه بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی و اجتماع در سینما و از همه مهمتر بازنگری در ساختار مدیریتی سینما تاکید شده است!

ساختار مدیریتی ضعیف و بی ربط به سینما همان موضوعیست که تقریبا از ماههای آغازین حضور ایوبی در سازمان سینمایی به پاشنه آشیل او بدل شده بود بخصوص که ایوبی به جای نیروهای مجرب سینما از تئاتریها و برخی مدیران روابط عمومی برای چینش تیم مدیریتی بهره برده بود.

این چینش کار را به جایی رساند که در آخرین ماههای حضور ایوبی در سازمان، یکی از مدیران زیردست او یعنی معاون نظارت به شدت محل انتقاد واقع شد.

حالا باید منتظر ماند و دید بازنگری در سیستم مدیریتی دقیقا از کجا آغاز خواهد شد؟ از معاونت نظارت؟ و گزینه های اصلی حیدریان برای جانشینی ایل بیگی چه کسانی هستند؟ آیا علیرضا رضاداد از رفقای نزدیک حیدریان به معاونت نظارت خواهد رسید یا گزینه ای دیگر؟
هرچند برخی سینماگران و از جمله حسین فرحبخش، ایل بیگی را در شمار نیروهای نزدیک به رضاداد قلمداد کرده اند اما حیدریان قاعدتا برای حاشیه سازترین معاونت سازمان بایستی زودتر از بقیه چاره ای بیندیشد و نتیجه اینکه ایل بیگی باید جای خود را به رضاداد یا گزینه ای دیگر بدهد بلکه التهابات کمی کاهش یابد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35652

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code