۱۸۱۱۱۴۰۱

«کمدی انسانی»؛احساس ناب نگاتیوهای کداک در یک کمدی تراژدی+عکس

سینماروزان: «کمدی انسانی» محمدهادی کریمی آخرین مراحل پردازش تصویری و تصحیح رنگ را می گذراند.

به گزارش سینماروزان سامان وفایی در استودیوی «دیجیتال مجد» آخرین مراحل پردازش تصویر و تصحیح لابراتواری رنگ «کمدی انسانی» را با ابزارهای دیجیتال انجام می دهد تا تصاویر فیلم آماده همراه شدن با میکس صدا و موسیقی شده و فیلم برای نمایش آماده شود.

سامان وفایی متخصص جوان اما پرتجربه ی این حوزه درباره روند اتالوناژ «کمدی انسانی» اظهار داشت: پردازش رنگ ، نور و جنس تصویر در این فیلم برای من جزو زیباترین و در عین حال دشوارترین تجربه های چند سال اخیر بوده است، با توجه به زمان و تاریخ رویدادهای فیلم که در چند دهه ی مختلف از تاریخ گذشته ی ایران اتفاق می افتد سعی کرده ایم تا با پرداخت رنگ و نور مناسب، هریک از این برهه های تاریخی را به گونه ای از هم متمایز کنیم. از طرفی به علت وجود کاراکترهای خاص و با هویت در این فیلم سعی شده است هرکدام از این کاراکترها کنتراست و غلظت رنگی مختص خود را داشته باشند.

سامان وفایی افزود: عمده ی تلاش ما هنگام تصحیح رنگ و نور بر این بود که در عین دیجیتال بودن سیستم های ضبط و پخش در سینما ، احساس تمایز دیدن فیلمی از جنس نگاتیوهای کداک چند دهه ی گذشته در ببیننده ایجاد شود.

وفایی خاطرنشان ساخت: ایجاد این ویژگی بدون وجود تصاویری حاوی فضاسازی های بصری فوق العاده و وجود لوکیشنهای متنوع و با صحنه های دلنشین و با رنگ و نور متفاوت به طور قطع امکان پذیر نبود و خوشبختانه “کمدی انسانی” از این حیث اثر قابل توجهی است.

«کمدی انسانی» یک کمدی-تراژدی در بستر تاریخ معاصر است و ماجرای شخصیتی را روایت می‌کند که تلاش برای همرنگ شدن با پیرامونش سرنوشتی عجیب را برای او رقم می زند.

«کمدی انسانی» که به لحاظ تنوع لوکیشن و گستردگی داستان از جمله آثار متفاوت سینمای ایران است، نیمه مردادماه در تهران کلید خورد و فیلمبرداری آن تا اواخر مهرماه ادامه داشت. پس از آن نیز فیلم در مراحل فنی پس از تولید قرار گرفت.

چهار نسل بازیگری در «کمدی انسانی» حضور داشته‌اند و اغلب با ظاهری متفاوت در فیلم حضور یافته اند که نوید خرق عادت نسبت به کاراکترهایی است که پیشتر از آنها دیده شده است.
از پیشکسوتانی مانند علیرضا شجاع نوری، نیکی کریمی و فرخ نعمتی گرفته تا نسل جدید بازیگران سینما مانند هومن سیدی، لیلا زارع و بهاره کیان افشار و چهره هایی که در آغاز راه توانمندی خود را به اثبات رسانده اند مانند آرمان درویش و نسل چهارم نوآمده و نوجوان بازیگری نظیر ایلیا نصراللهی که سال گذشته در جشنواره تئاتر فجر مورد توجه قرار گرفت از جمله باریگران «کمدی انسانی» هستند.

فهرست عوامل «کمدی انسانی» به شرح زیر است:

نویسنده، کارگردان، تدوینگر و تهیه کننده: محمدهادی کریمی، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، صدابردار: بابک اردلان، صداگذار: علیرضا علویان، طراح گریم: شهرام خلج، موسیقی: بهزاد عبدی، طراح صحنه و لباس: علی نصیری‌نیا، جلوه های ویژه: بهنام خاکسار، اتالوناژ، پردازش تصویر و تصحیح رنگ: سامان وفایی، مدیر تولید و مجری طرح: محمدباقر طسوجی، جانشین تولید، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: حمید غفاریان، عکس: حبیب مجیدی

بازیگران: علیرضا شجاع‌نوری، هومن سیدی، آرمان درویش، لیلا زارع، فرخ نعمتی، هستی مهدوی‌فرد ، مهوش افشارپناه، عباس احمدی‌مطلق، سعیده عرفان، زینب قادری، حمیدرضا سام‌خانیان، فتاح نظریان، بابک جعفریه، عطا مرادی و بهاره کیان‌افشار با حضور نیکی کریمی/بازیگران نوجوان: ایلیا نصراللهی، سام غفوری

کمدی انسانی
کمدی انسانی
سامان وفایی
سامان وفایی در حال اتالوناژ «کمدی انسانی»
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33182

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code