۰۱۱۱۱۴۰۰

چه کسی بنر «قاتل اهلی» را پاره کرد؟؟+عکس

سینماروزان: حواشی ماجرای توقیف نمایش «خالتور» در پردیسهای شهرداری ادامه دارد و سوالات فراوانی را هم پیش روی شهردار تهران و اعضای شورای شهر قرار داده است و در همین اوضاع رسانه مستقل «سینمای حرفه‌ای» خبر داده که بنری از «قاتل اهلی» که مقابل موسسه تولیدکننده فیلم نصب شده بود تخریب شده است.

به گزارش سینماروزان «قاتل اهلی» که هیچ فرصتی برای نمایش در سینما فرهنگ متعلق به بنیاد سینمایی فارابی پیدا نکرده است، در شمار آثار کمدی مانند «سالوادور…» جای نمی‌گیرد که به بهانه ابتذال بنرشان تخریب شود و فضای داستانی هم هم آن قدر سنگین هست که کسی نتواند فیلم را در زمره آثار مبتذل قرار دهد. پس ماجرا چیست؟

آیا بنر «قاتل اهلی» به خاطر زیباسازی شهری تخریب شده است؟  مجوز نصب این بنر در بالای موسسه تولید فیلم از سوی مقامات شهری صادر شده بود و در این شرابط تخریب بنر به بهانه زیباسازی(!!؟) شهری حجمی انبوه از علامت سوال را پیش رو قرار میدهد.

تناقض آنجاست که شهردار تازه تهران و اعضای شورای شهر مدام سعی کرده اند از اهمیت هنر و تعامل با هنرمندان بگویند اما از یک طرف یک فیلم کمدی نمیتواند در سالنهای ۱۱گانه شهرداری مجوز اکران بگیرد و از طرف دیگر فرصت تبلیغاتی یک فیلم ملتهب اجتماعی-سیاسی را از آن می‌گیرند آن هم در شرایطی که هر دو فیلم مخاطب‌پسند نشان داده‌اند.

این تناقضات در حالی است که در ماههای اخیر تصویرشهر وابسته به شهرداری بیلبوردهایی عریض و طویل را در اختیار یکی از محصولات شکست خورده‌اش به نام «ماجان» قرار داد که از شدت تلویزیونی بودن، توجهی برنینگیخت!

مشکل کجاست؟ مدیران شهری بناست به کدام سمت برود و امثال احمد مسجدجامعی و محسن هاشمی از اعضای شورای شهر که مدام از اهمیت فرهنگ گرفته‌اند تا چه زمانی می‌خواهند نظاره گر رفتارهای ضدفرهنگی باشند که در بدنه مدیریتی جامانده از شهردار سابق رخ میدهد؟

توقیف نمایش «خالتور» در پردیسهای شهرداری و تخریب بنر «قاتل اهلی» به بهانه زیباسازی که اولی در بدترین برهه اکران در آستانه ۳میلیاردی شدن است و دومی در کمتر از یک هفته در مرز نیم میلیارد فروش است چه معنایی دارد جز آن که مدیران باقیمانده از دوران ۴درصدی‌های همچنان علاقه ای به تعامل با اهالی فرهنگ و هنر ندارند.

بنر تخریب شده «قاتل اهلی»
بنر تخریب شده «قاتل اهلی»
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45555

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "چه کسی بنر «قاتل اهلی» را پاره کرد؟؟+عکس"

  1. دوست گفت:

    تهیه کننده تازه به دوران رسیده فیلم به کفایت فیلم و عوامل آنرا تخریب کرده است!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code