۱۵۱۱۱۴۰۱

پخش سریالی با تم “مثلث عشقی” در شبکه تلویزیونی مخصوص نوجوانان!!!

سینماروزان: كانال تلويزيوني اميد كه مختص نوجوان تأسيس شده است، مدتي است اقدام به پخش سريال كره‌اي «جواهري در قصر» كرده است؛ سريالي كه داستان مناسب بزرگسالان است.

به گزارش سینماروزان و به نقل از “جوان” مجموعه «جواهري در قصر» كه بينندگان تلويزيون آن را با نام كاراكتر اصلي سريال «يانگوم» مي‌شناسند، از جمله محصولات پرشمار تلويزيوني ساخت كشور كره جنوبي است كه به خاطر داستان ساده، مميزي كم و البته قسمت‌هاي زياد و كش‌دار در تأمين برنامه صداوسيما طرفداران زيادي دارد.

البته «جواهري در قصر» به خاطر داستان زنانه‌اش يكي از موفق‌ترين سريال‌هاي كره‌اي است كه در سال‌هاي اخير از تلويزيون پخش شده است. بازپخش‌هاي چندباره «جواهري در قصر» از شبكه‌هاي مختلف سيما نشانه‌اي از محبوبيت اين سريال و البته اصرار مديران تلويزيوني بر پرداختن به مجموعه‌هاي تاريخي كره‌اي است.

مثلث عشقی برای نوجوانان

با وجود اين پخش «يانگوم» از شبكه اميد كه قرار است براي گروه سني نوجوان فعاليت كند، جاي تعجب دارد. اين سريال مانند ديگر سريال‌هاي كره‌اي از تم «مثلث عشقي» بهره مي‌برد كه قاعدتاً براي گروه سني نوجوان آموزه‌اي اخلاقي در بر ندارد.

گويا دست‌اندركاران كانال اميد، در انتخاب سريال «جواهري در قصر» اصلاً به موضوع تناسب اين سريال با اقتضائات سني گروه نوجوان توجه نداشته‌اند. هدف از راه‌اندازي كانال‌هاي مختلف تلويزيوني «پويا»، «نهال» و «اميد» پرداختن به نيازهاي هركدام از گروه‌هاي سني بيان شده است. رويكرد كانال اميد بر اساس سياست رسانه ملي «گسترش دين، اخلاق، اميد و آگاهي و ترويج سبك زندگي اسلامي ـ ايراني ميان نوجوانان با تكيه بر فعاليت‌ها و برنامه‌هاي حرفه‌اي پيشرفته و عميق رسانه‌اي» تعريف شده است.

دستان خالی شبکه کودک و نوجوان برای تأمین محتوا
پخش مجموعه تلويزيوني «جواهري در قصر» قطعاً نه با گسترش دين و نه ترويج سبك زندگي اسلامي – ايراني همخواني ندارد، حتي براي الگوسازي نيز شخصيت خيالي «يانگوم» در مقابل بزرگاني كه در تاريخ ايران وجود دارند، شانسي براي معرفي به عنوان الگوي مناسب براي نوجوانان ايراني ندارد! تنها گزينه‌اي كه مي‌توان آن را دليلي براي پخش «جواهري در قصر» از كانال تلويزيوني اميد دانست، دستان خالي شبكه كودك و نوجوان براي تأمين برنامه‌هاي گروه نوجوان است.

كانال اميد بسيار زودتر از آنچه مدیر شبکه در نشست مطبوعاتي‌اش عنوان كرد، راه‌اندازي شده است و نوعي سراسيمگي در راه‌اندازي اين كانال به چشم مي‌خورد. مهم‌ترين عيب شبكه اميد اين است كه بسياري از برنامه‌هاي آن عمومي‌اند و به صورت اختصاصي براي نوجوانان ساخته نشده‌اند. هم اكنون نيز مخاطبان سريال «جواهري در قصر» بيشتر از اينكه نوجوانان باشند، خانواده‌ها هستند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30409

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code