1

“پایتخت” چینی ۸ تا ۱۰ میلیارد آب می‌خورد؟!/این بار یک عروسی هم در چین برگزار می‌شود

سینماژورنال: در حالی که فیلمبرداری فصل چهارم سریال “پایتخت” به تازگی آغاز شده است گروه تولید برای ضبط بخشهایی از کار به چین رفتند!

به گزارش سینماژورنال گویا در سکانسهای چین صرفا احمد مهرانفر بازیگر نقش “ارسطو” و “ژانگ منگ هان” بازیگر چینی نقش “چوچانگ” حضور دارند.

سیر روایی این فصل از “پایتخت” طوری پیش می رود که بخشهایی از داستان با حضور “ارسطو” به عنوان داماد یک خانواده چینی در میان بستگان “چوچانگ” نشان داده می شود.

در بخشهایی از نماهای مربوط به چین “پایتخت4” مراسم ازدواج “ارسطو” و “چوچانگ” که این بار با مناسک چینیان انجام می گیرد را هم می بینیم !

سرک کشیدن در زیباییهای چین

البته که همین حضور بهانه ای هم میشود برای سرک کشیدن در بخشی از زیباییهای گردشگری چین و قرار دادن نماهایی از آن در دل سریال.

به گزارش سینماژورنال همزمان با آغاز فیلمبرداری، نگارش فیلمنامه “پایتخت4” همچنان با همکاری محسن تنابنده و خشایار الوند در حال انجام است.

ضبط سکانسهای داخل کشور فیلم نیز از اوایل هفته آینده در شمال آغاز خواهد شد و بقیه فیلمبرداری به تناوب در شمال و تهران ادامه خواهد داشت.

“پایتخت4” به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری در 26 قسمت و برای پخش در ماه رمضان انجام میشود.

    احمد مهرانفر و "ژانگ منگ هان" در نمای جشن عروسی چینی از سریال "پایتخت4"
احمد مهرانفر و “ژانگ منگ هان” در نمای جشن عروسی چینی از سریال “پایتخت4”

بودجه 8 تا 10 میلیاردی برای تولید؟!

تولید فصل چهارم این سریال که نامش “پایتخت” است و حالا بجای پایتخت ایران عواملش از پکن پایتخت چین سردرآورده اند در حالی امتداد می یابد که شنیده های سینماژورنال حکایت از درنظر گرفتن بودجه ای ویژه و بین 8 تا 10 میلیارد برای تولید آن دارند.

فصل سوم “پایتخت” با بودجه ای 5 میلیاردی تولید شده بود و بواسطه موفقیت در جلب مخاطب و البته سرازیری سیل آگهی هایی که صاحبان آنها علاقمند بودند تیزرهایشان قبل یا میان این مجموعه پخش شود، سود خوبی را هم عاید رسانه ملی کرد.

به همین دلیل بود که مدیران رسانه ملی اولا با طرحی که مقدم برای فیلمبرداری بخشی از کار در چین داد و البته که هزینه بر است موافقت کردند و ثانیا ارقام دستمزدها را نیز به طرز قابل ملاحظه ای افزایش دادند.