۱۰۰۳۱۴۰۲

وقتی وعده‌های رنگارنگ صوتی-تصویری توخالی از آب درآمد یا چطور شد رسانه‌های حامی رییس دفتر رییس معزول، به یک باره شمشیر را از رو بستند؟

حامد مظفری

سینماروزان/حامد مظفری: از همان زمان صدور حکم صادق موسوی برای مدیریت انجمن سینمای جوان در دوران رییس معزول سینما، در سینماروزان درباره فقدان نگاه کارشناسانه بر صدور چنین احکامی نوشتیم و بعدتر که رییس معزول برای همراهی با این رییس دفتر و علیرغم عدم علاقه دبیر جشنواره، فراخوان جشنواره سی و پنجم فجر را تغییر داد و بخش کوتاه را وارد جشنواره کرد بر اشتباه بودن این روند تأکید ورزیدیم.

به گزارش سینماروزان در آن دوران برخی از رسانه هایی که حالا و بعد از برگزاری جشنواره کوتاه به دبیری صادق موسوی به انتقادات تند و تیز وی پرداخته اند نه تنها کلمه ای درباره چگونگی واسپاری مسئولیت یک ارگان سینمایی مهم به یک رییس دفتر حرفی نزدند که از تغییر فراخوان جشنواره به خاطر این رییس دفتر هم حمایت کردند!!

چرا؟

به خاطر وعده های رنگارنگ این رییس دفتر به آنها؟؟

ماهها بعد از آن ماجراها و بعد از آن که وعده های رنگارنگ(؟!) این رییس دفتر محقق نشد، تازه در زمان برگزاری جشنواره کوتاه بود که صدای انتقادات همان رسانه‌های سابقا حامی که با جان و دل از تغییر فراخوان فجر به خاطر رییس دفتر حمایت کردند، بلند شد.

نقد کیفیت برگزاری جشنواره کوتاه توسط این رسانه ها در تمام روزهای برگزاری جشنواره ادامه داشت و وقتی حسین فریدون برادر رییس جمهور که اخیرا درگیر یک پرونده اقتصادی هم شده در اختتامیه جشنواره-آن هم با توجیه علاقه به سینما- حاضر شد، فریاد وااسفای این رسانه ها با فرکانس بالاتری شنیده شد.

در اینکه کیفیت برگزاری جشنواره کوتاه آن قدر ضعیف بوده که نیاز به نقد و آسیب شناسی دارد شکی نیست و اینکه گافهایی نظیر دعوت از مهمانان اشتباهی در جشنواره، عملکرد رییس دفتر رییس معزول را بیشتر زیر سوال می برد اظهر من الشمس است اما باید به منتقدان امروز رییس دفتر گفت این همان طعامی است که با حمایت شما پخته شد و حالا که وقت سرو طعام است هر که باید از این وضعیت ناراضی باشید شما نباید ژست مخالف خوانی بگیرید.

یک بار با خودتان روراست باشید؛ دست از مخالف‌خوانی بردارید و بروید ببینید آن زمان که نامبرده با حداقل رزومه موثر در مدیریت سینمایی آن هم در نهادهای راهبردی و به صرف رییس دفتر بودن از انجمن سینمای جوان سربرآورد چرا کمترین پرسشی درباره این انتخاب شبهه برانگیز طرح نکردید؟

آیا درست است که به خاطر وعده های رنگارنگ حالا نقش برآب در آن زمان حرفی نزدید؟ و اگر وعده های رنگارنگ رییس دفتر محقق می شد باز هم این روند انتقادی که از روز ابتدای جشنواره آغاز شد را شاهد بودیم یا آن گاه مدام درباره کیفیت اعلای برگزاری و ویژگیهای مدیریتی رییس دفتر رییس معزول می شنیدیم؟

صادق موسوی
صادق موسوی
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۵۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=44512

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "وقتی وعده‌های رنگارنگ صوتی-تصویری توخالی از آب درآمد یا چطور شد رسانه‌های حامی رییس دفتر رییس معزول، به یک باره شمشیر را از رو بستند؟"

 1. خرم آبادی گفت:

  اسباب خجالت
  در زمانی که این یارو انتخاب شد
  همین مخالفان امروزی کف زدن برای ایوبی
  و حالا…
  کی میخوایم روراستی رو پیشه کنیم؟

 2. میلاد تفرشی گفت:

  معامله
  معامله
  معامله

  آبروی رسانه رو نبرید با این کارها
  مگر زندگی چقدر خرج دارید؟
  چی میخورید مگر شبها؟
  یا چی می پوشید؟
  نکنید این کارها رو

 3. علیرضا م. گفت:

  بعد از خودن این یادداشت
  یاد خاموشی این جماعتت بعد از هجمه های یک ماهه شون به فیلم اصغر افتادم
  بعد از اکران همه شون خاموش شدن
  و بعضیا …سوار!

 4. مصیری گفت:

  این بنده خدا که خودش هم ادعایی نداره
  قبلتر هم رییس دفتر ایوبی بوده
  و ایرادی هم نداره
  ایراد اونه که مواضع متناقض اتحاذ کنیم
  یک روز که داره فراخوانو له میکنه ازش حمایت کنیم
  و یک روز دیگه…

 5. مائده نجفی گفت:

  کاملا مشخصه دیگه
  ماجرا از چه قراره…
  وقتی اقای …. میره با شرکت … میبنده
  خب خانم …. هم باید بره با مدیر….ببنده

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code