۰۸۰۹۱۴۰۰

واکنش تهیه‌کننده “مارمولک” به حمایت رهبری از این فیلم⇐حسن ظن رهبری، قبل از نمایش عمومی فیلم “مارمولک”، به اطلاع ما رسید!/ علی‌رغم درخواست وزیر وقت ارشاد(مسجدجامعی) برای انجام پاره‌ای اصلاحات، رهبری فرموده بودند که نیازی به اصلاحات نیست!!/ حتی در باب تغییر اسم اثر، ایشان فرموده بودند که لزومی ندارد عنوان فیلم تغییر کند!/تلخی ماجرا آن است{که با وجود حمایت رهبری} روز دوم اکران، چهار حکم جلب سیار از چهار دادگاه انقلاب به جرم ارتداد و انتساب به سرویس‌های امنیتی خارج از کشور از سیا و موساد و قرارگاه اشرف(!!) برایم صادر شد!

سینماروزان: انتشار سخنان رهبری در حمایت از کمدی “مارمولک” و حسن ظن ایشان نسبت به شوخی‌های انتقادی در آثار تصویری با واکنش منوچهر محمدی تهیه‌کننده “مارمولک” مواجه شد.

به گزارش سینماروزان منوچهر محمدی اظهار داشت: فرمایشات اخیر مقام رهبری، که در مستندی به‌نام غیررسمی انتشار یافت و نشر آن ابعاد گسترده‌ای پیدا کرد، در بخشی از آن که به حسن ظن ایشان، به فیلم سینمایی مارمولک برمی‌گشت برای بنده تازگی نداشت. نظر مبسوط و کامل ایشان، در زمان قبل از نمایش عمومی فیلم “مارمولک”، به اطلاع ما رسید که علی‌رغم درخواست وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی(مسجدجامعی) برای انجام پاره‌ای اصلاحات، ایشان فرموده بودند که نیازی نیست حتی در باب تغییر اسم اثر، ایشان فرموده بودند که لزومی ندارد و اظهارات محبت‌آمیز دیگری که جای گفتن و بنای گفتن نیست.

محمدی تاکید کرد: البته برای من، تردیدی در هوشمندی نگاه هنرمندانه و هنرشناس ایشان وجود ندارد. در مصادیق اگر بخواهم عرض کنم اگر نبود این نگاه هوشمندانه، فیلم‌های سینمایی “از کرخه تا راین”، “بازمانده”، “زیر نور ماه”، “طلا و مس” هیچ‌گاه روی پرده نمی‌رفت و کماکان در توقیف می‌ماند.

این تهیه‌کننده افزود: در این سالیان من سکوت اختیار کرده‌ام و در این باب سخنی نگفته‌ام. هنوز هم ترجیح می‌دهم سکوت کنم و به‌شرح جزئیات نپردازم. اما به‌گمانم اصحاب رسانه اگر تعهدی نسبت به فرهنگ و هنر کشور و هنرمندان احساس می‌کنند، باید سراغ کسانی بروند اعم از مکَلا و روحانی، مسئول و غیرمسئول که آنچه نباید درباره فیلم “مارمولک” گفتند و کردند و از هیچ تهمت و افترایی دریغ نکردند. کسانی که بی‌آنکه دانش و هوشمندی و شناختی از زبان هنر و سینما داشته باشند، هر اثر متفاوتی را به چوب تکفیر می‌نوازند.

منوچهر محمدی ادامه داد: تلخی دردناک این ماجرا زمانی بیشتر می‌شود که روز دوم نمایش پانزده روزه فیلم “مارمولک”، چهار حکم جلب سیار از چهار دادگاه انقلاب به جرم ارتداد و انتساب به سرویس‌های امنیتی خارج از کشور از سیا و موساد و قرارگاه اشرف برایم صادر شد. اصحاب فرهیخته و متعهد رسانه، می‌شود اکنون سراغ این آقایان بروید و ببینید آیا همان نظر را دارند یا به مصلحت، تقیه می‌کنند. من داد خویش از این ظلم آشکار را به آن دنیا می‌برم. ولله العاقبته الامور!

منوچهر محمدی

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۷:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62657

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code