1

«هزارپا» در آستانه ۲۷میلیارد/«کاتیوشا» و «به وقت خماری» در مرز ۱٫۵میلیارد/«دشمن زن» مماس با ۴میلیارد/«دم سرخها» میلیاردی شد/شکست سنگین فیلم ارگانی احمدرضا معتمدی/محدودیت فراوان در توزیع سالن میان فیلمهای تازه اکران‌شده+آمار کامل فروش

سینماروزان: صدرنشین آمار فروش که «هزارپا» باشد بی‌توجه به حمله رسانه‌های مختلف از راست افراطی تا چپ بظاهر روشنفکر میتازد و به نظر میرسد در هفته پیش رو فروش 30میلیارد را هم پشت سر بگذارد.

به گزارش سینماروزان «تکزاس» آخرین روزهای اکرانش را در شرایطی می گذراند که با وجود داشتن حجم بالای سالن هنوز به فروش 15میلیارد هم نرسیده و «دشمن زن» هم با حداقل سالن و توقیف شهرداری که از ابتدا گریبانش را گرفته بود مماس با 4میلیاردی شدن است.

«خاله قورباغه» که حجم بالایی تبلیغات شهری و تیزرهای تلویزیونی نصیبش شده و بیش از صد سالن هم داشته بعد از نزدیک به دو ماه اکران تازه از رقم 2میلیارد فروش عبور کرده که رقمی مناسب نیست و گواه آن که فیلمسازی برای کودکان در دهه نود نیاز به استانداردهایی دارد که فیلمسازان دهه شصتی از پس آن برنمی آیند.

«دارکوب» و «دلم میخواد» رقابتی نزدیک برای دومیلیاردی شدن دارند و کمدی «کاتیوشا» بعد از تنها سه هفته اکران به نزدیکی فروش 1.5میلیارد رسیده است که برای یک کمدی که نه رضا عطاران دارد و نه شوخیهای اروتیک رقمی مطلوب است. کمدی «به وقت خماری» هم در همین حد فروش داشته و کمدی «دم سرخها» هم بعد از دو هفته میلیاردی شده است.

فیلم ارگانی «تنگه ابوقریب» بعد از ده روز به مرز میلیاردی شدن رسیده و کمدی «من دیوانه نیستم» هم در مرز نیم میلیارد فروش است.

کمبود سالن و روی پرده نگه داشتن فیلمهایی مانند «تکزاس» که مدتهاست سرگروه خود را از دست داده اند، ضرر فراوانی را به آثاری زده که تازه اکرانشان را آغاز کرده اند چون فیلمهای تازه به دلیل کمبود سالن نتوانسته اند فروش مطلوبی داشته باشند.

«شعله ور» در دو روز ابتدایی اکران خود نزدیک به 40میلیون فروش داشته و «پشت دیوار سکوت» در همین مدت نزدیک به 25 میلیون. «همه چی عادیه» هم در دو روز 15میلیون فروخته است. تعداد سالنهای هیچ کدام از این آثار به 30 هم نرسیده آن هم در اوضاعی که در اغلب سالنها، به صورت گردشی و با سانسهای معدود روی پرده‌اند!

فیلم ارگانی «راه رفتن روی سیم»احمدرضا معتمدی که با حمایت انجمن دفاع مقدس تولید شده هم قعرنشین اکران است با فروشی نزدیک به 6میلیون!! البته که در این فروش

آمار فروش تا ابتدای جمعه 26 مرداد ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا 26 میلیارد و ۷۰۰میلیون(44روز)

–تکزاس ۱۴ میلیارد و 500میلیون(121روز)

–دشمن زن ۳میلیارد و 900 میلیون(65 روز)

–خاله قورباغه 2میلیارد و 100 میلیون(51 روز)

–دارکوب ۱میلیارد و 920 میلیون(51 روز)

–دلم میخواد ۱میلیارد و 800 میلیون(65 روز)

–کاتیوشا ۱میلیارد و 320 میلیون(23 روز)

–به وقت خماری ۱میلیارد و 250 میلیون(51 روز)

–دم سرخها 1میلیارد و 50میلیون(16 روز)

–تنگه ابوقریب 910 میلیون(9روز)

–من دیوانه نیستم 410 میلیون(23 روز)

–شماره ۱۷سهیلا 143 میلیون(58 روز)

–مرداد 120میلیون (51 روز)

–شعله‌ور 45میلیون(2روز)

–پشت دیوار سکوت 25میلیون(2روز)

–همه چی عادیه 15میلیون(2روز)

–راه رفتن روی سیم 6میلیون(2روز)