۱۸۰۳۱۴۰۲

«نهنگ۲» بالاخره ۲۱میلیاردی شد/«اکسیدان» در آستانه ۹میلیاردی شدن/«ساعت ۵ عصر» در آستانه ۸میلیارد/کمدی کثیرالمحدودیت «پا تو کفش من نکن» در آستانه میلیاردی شدن/«سارا و آیدا» میلیاردی شد+آمار کامل فروش

سینماروزان: علیرغم روی پرده رفتن چند فیلم با درونمایه جدی در ده روز گذشته اما همچنان این کمدیها هستند که پیشتاز گیشه ها هستند. در رأس همه «نهنگ۲» که بالاخره و بعد از گذشت بیشتر از ۱۰۰ روزی که از اکرانش گذشته و به لطف سانسها و سالنهای فراوانی که داشته توانست ۲۱ میلیاردی شود.

پس از آن «اکسیدان» قرار دارد که با ممنوعیت نمایش در سینماهای حوزه هنری روبروست و ممنوعیت تیزر هم دارد اما در آستانه فروش ۹ میلیارد قرار گرفته و به نظر میرسد به زودی هم ۱۰ میلیاردی خواهد شد. «ساعت ۵عصر» دیگر فیلم رأس جدول فروش است که ۷٫۵ میلیارد را رد کرده است.

در میان ملودرامها این «رگ خواب» است که فروش خوبی دارد و در آستانه ۴٫۵ میلیارد قرار گرفته و البته «سارا و آیدا» هم توانسته میلیاردی شود.

کمدی کثیرالمحدودیت «پا تو کفش من نکن» که همه جور محدودیتی از درجه بندی ۱۲+ تا توقیف توسط حوزه و ممنوعیت تبلیغ در تلویزیون و محدودیت سانس در پردیسهای شهرداری نصیبش شده تا نفروشد همچنان مخاطبان نسبی خود را دارد و در حالی وارد ماه دوم اکران خود میشود که در آستانه فروش ۱ میلیارد است.

«گذر موقت» و «ماه در جنگل» فیلمهایی هستند که در گروه آزاد و با حداقل سالن روی پرده رفته‌اند و در این شرایط فروش اولی نزدیک به ۱۶۰ میلیون و دومی بیش از ۵میلیون.

فروش فیلمهایی مانند «زادبوم» و «فصل نرگس» که با داشتن سرگروه روی پرده رفته اند مأیوس کننده است؛ یکی بعد از دو هفته تازه به ۳۰۰ میلیون رسیده و فیلم دوم که متعلق است به آقازاده ای مدعی ژن خوب در همین مدت فقط ۱۰۰ میلیون فروخته است.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه سوم شهریور ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–نهنگ عنبر(۲) ۲۱ میلیارد (۱۰۷روز)

–اکسیدان  ۸میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۶۶روز)

–ساعت ۵ عصر ۷میلیارد و ۵۰۰میلیون(۳۴روز)

–رگ خواب ۴میلیارد و ۳۸۰میلیون(۶۹روز)

–زیر سقف دودی ۲میلیارد و ۷۶۰ میلیون(۷۹روز)

–سارا و آیدا ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون(۱۶روز)

–پا تو کفش من نکن  ۸۶۰ میلیون(۳۰روز)

–۲۱ روز بعد ۶۰۰ میلیون(۲۳روز)

–کارگر ساده نیازمندیم ۴۲۵ میلیون(۵۱روز)

–زادبوم ۳۰۰ میلیون (۱۶روز)

–گذر موقت ۱۶۰میلیون (۲۳روز)

–فصل نرگس ۱۰۲میلیون(۱۶روز)

–ماه در جنگل ۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=41955

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code