1

مهران غفوریان سراغ “همسایه‌ها” رفت⇐”زیر آسمان شهر۴″ متوقف شد

سینماروزان: در حالی که بنا بود فصل چهارم سریال “زیر آسمان شهر” به کارگردانی مهران غفوریان و مشاوره رضا عطاران توسط مهران مهام تولید شود اما سپردن کارگردانی سریال “همسایه ها” به غفوریان باعث توقف تولید این سریال شد.

به گزارش سینماروزان مهران مهام با اعلام این خبر به “فارس” گفت: مدتی پیش مهران غفوریان با من تماس گرفت و بابت اینکه می‌خواست کارگردانی «همسایه‌ها» را قبول کند با من مشورت کرد.

وی ادامه داد: درست است که ما مشغول کارهای پیش تولید این سریال بودیم، اما زمانیکه دیدم پروژه همکارم آقای سبط احمدی به کارگردان نیاز دارد، وظیفه خود دانستم که با رفتن غفوریان موافقت کنم. حتی غفوریان با هماهنگی من تعدادی از نویسندگان «زیر آسمان شهر4» را با خود به سریال «همسایه‌ها» برد.

این تهیه کننده همچنین افزود: بعد از مدتی تحقیق، 8 قسمت اولیه «زیر آسمان شهر» برای تصویب ارسال شده بود که فعلا ساخت آن متوقف شده است.

مهام درباره اینکه آیا ممکن است به دلیل طولانی شدن پروسه تولید «همسایه‌ها»، فرد دیگری را برای کارگردانی «زیر آسمان شهر4» انتخاب کنید؟ گفت: نه اصلا و ابدا دست به چنین کاری نخواهیم زد. بارها هم گفته‌ام که «زیر آسمان شهر 4» می‌توانست نام دیگری داشته باشد و تداعی کننده «زیر‌ آسمان شهر» های سابق نباشد اما برای ما استفاده از بار نوستالژی این سریال بسیار اهمیت داشت که می‌خواستیم آن را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در فضای کمدی کارگردان زیادی نداریم و اگر هم داریم تعدادشان خیلی محدود است.

تهیه کننده سریال «دردسرهای عظیم» در ادامه با اشاره به قراردادهای احتمالی با بازیگران این سریال گفت: با هیچ کدام از بازیگران قرارداد نبستیم. بخش عمده‌ای از این ماجرا به این مرتبط است که اغلب بازیگران اصلی این سریال از دوستان قدیمی من هستند. مثل حمید لولایی، یوسف تیموری و مهران غفوریان که معتقدم نیازی به قرارداد نیز ندارند.