۲۷۰۵۱۴۰۱

مرور بخش‌هایی از اظهارات خواندنی سردار قاسم سلیمانی درباره محصولات جنگ⇐چرا به دروغ می‌گویند رزمندگان ما بدون هیچ ابتکاری، روی مین می‌رفتند و تکه‌تکه می‌شدند؟؟!/اینکه همه رزمندگان در جنگ با عنوان “حاجی” خطاب می‌شوند یک تحریف است؛ در جنگ همه با اسم کوچک یکدیگر را صدا می‌کردند!/برخی فیلمهای جنگ شبیه یک دکان است!/چگونه به خود جرات داده‌اند فرمانده گردانی را نشان دهند که با عراقیها در تماس بود؟؟/مثل سریال تاریخی “امام علی (ع)” بر تولیدات جنگی موثر سرمایه‌گذاری کنند!

سینماروزان: شهادت سردار قاسم سلیمانی، بازار حرف و حدیث درباره ایشان را داغ داغ کرده است و کار به جایی رسیده برخی از منتقدان دیروز قاسم سلیمانی هم مشغول مرثیه‌سرایی برایش هستند.

در این اوضاع بهترین روش برای نمایاندن تصویری واقعی از سردار مرور گفته‌های خودش است و نه گوش سپردن به نقل قولهای اطرافیان.

سردار سلیمانی در یک گفتگوی تلویزیونی در شبکه مستند درباره محصولات جنگ گفته بود: بعضی موارد در صحنه جنگ، وقتی می‌خواهیم ایثار را نشان دهیم آنقدر ناقص و غلط نشان می‌دهیم که همه ارزش‌ها را زیر سؤال می‌بریم که این یک تهمت و دروغ بستن به جنگ است…. فیلمی را دیدم که یک فضای آرامی از جنگ را نشان می‌داد که چند تا بسیجی پشت میدان مین دست به گردن هم انداخته بودند و همدیگر را می‌بوسیدند و‌گریه می‌کردند؛ تصور این طور بود که در میدان مین گیر کرده‌اند؛ بدون هیچ تیراندازی و صدایی…. در ادامه فیلم نشان می‌دهد که این بسیجیان با یکدیگر خداحافظی می‌کردند و یکی پس از دیگری خود را در میدان مین پرت کرده و تکه‌تکه می‌شدند؛ این دروغ و تهمت است…بچه‌های ما همان قدر که با معنویت بودند به همان میزان هم با ابتکار بودند؛ ما برای گرفتن یک تپه که یک شب طول می‌کشید سه ماه تلاش می‌کردیم و اینها را باید در فیلمها نشان دهند.

سردار قاسم سلیمانی در کتاب “حاج قاسم” گفته بود: این عنوان «حاجی» که باب شده، من واقعاً می‌گویم که یک تحریفی دارد انجام می‌شود نسبت به جنگ ما و ما هم خودمان خوش‌مان می‌آید. می‌نشینیم نگاه می‌کنیم، گوش می‌دهیم.

وی ادامه داد: زمان جنگ «حاجی» نبود که، من و احمد و حسین بودیم، و اصلاً و ابداً «حاجی» نمی‌گفتند، [تکه کلام همه «برادر» بود، مثل] «برادر حسین»، «برادر قاسم». اصلاً این چیزها نبود. اصلاً «برادر»‌ هم کم کاربرد داشت و فقط اسم گفته می‌شد.

سردار سلیمانی با اشاره به برخی آثار دفاع مقدسی اظهار داشت: من وقتی این فیلم‌های جنگ را نگاه می‌کنم، فکر می‌کنم که آنجا یک دکانی است. روزنامه‌ها را می‌خوانیم، می‌بینیم پر از خاطرات دروغ، دروغ محض نسبت به شهید؛ من با شهید رفتم آنجا، من با شهید چه و چه، همه‌‌اش دروغ، چیزهایی را که آدم می‌داند که واقعیت ندارد. لذا آن فرمانده گردان را درست کردند که با عراقی‌ها در تماس بود. چطور به خود جرات داده‌اند؟؟ اصلاً یک سناریوی عجیب و غریبی. این همه ما در جنگ‌‌مان سناریو داریم، قهرمان داریم، آن وقت این طوری!

سردار سلیمانی البته مثالی هم زده از آثار مطرح و بیان داشته است: بیایند مثل سریال تاریخی “امام علی (ع)” بر تولیدات جنگی موثر سرمایه‌گذاری کنند. مثلاً فرض کنید «حسن باقری» را سریال کنید؛ من در کنگره همین کار را کردم. کتاب‌های حسن باقری را بخوانید، حسن باقری این نیست که تاکنون شنیده‌ایم. حسن واقعاً مثل بهشتی بود برای جنگ و هیچ وقت هم خلاء حسن پر نشد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۸:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59009

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "مرور بخش‌هایی از اظهارات خواندنی سردار قاسم سلیمانی درباره محصولات جنگ⇐چرا به دروغ می‌گویند رزمندگان ما بدون هیچ ابتکاری، روی مین می‌رفتند و تکه‌تکه می‌شدند؟؟!/اینکه همه رزمندگان در جنگ با عنوان “حاجی” خطاب می‌شوند یک تحریف است؛ در جنگ همه با اسم کوچک یکدیگر را صدا می‌کردند!/برخی فیلمهای جنگ شبیه یک دکان است!/چگونه به خود جرات داده‌اند فرمانده گردانی را نشان دهند که با عراقیها در تماس بود؟؟/مثل سریال تاریخی “امام علی (ع)” بر تولیدات جنگی موثر سرمایه‌گذاری کنند!"

 1. اعتمادی حسین گفت:

  بنده خدا خودش میگفت این حاجی حاجی گفتنها دروغه
  اونوقت یه سری الان جمع شدن هی میگن حاج قاسم حاج قاسم
  لااقل سیره عملی سردارو سرلوحه کنین اگه واقعا عاشق سردارین

 2. اکبر بایرامی گفت:

  امان از دروغ که به اسم سینمای جنگ دارن به خورد مردم میدن
  شش سال جبهه بودم و به اندازه یه نود دقیقه از این فیلما ریاکاری ندیدم
  هر چی بود راستی بود و خلوص
  و البته بودن ادمایی که مثل …میترسیدن از عملیات و به هر بهانه جیم میشدن

 3. مرضیه تنکابنی گفت:

  از اقایون فیلمساز خواهشمندیم برای اینکه خاطراتمون از سردار مخدوش نشه
  لطف کنن و فیلم درباره سردار نسازن
  بزارن با همین تصویری که تو ذهنمون داریم ادامه بدیم زندگی رو

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code