1

صدور حکمی متفاوت برای کارگردان متخلف!!

سینماروزان: دادگستری جغتای در خراسان رضوی، یک کارگردان را به‌دلیل شکار غیرمجاز ، ملزم به تهیه مستند ۳۰ دقیقه‌ای از حیات وحش کرد.

به گزارش سینماروزان و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در سال‌های اخیر تلاش شده تا مجازات‌های جایگزین حبس برای متخلفان اعمال شود.

در استان خراسان رضوی نیز این مهم امری مسبوق به سابقه است و مجازات‌های جایگزین متعددی به ‌جای حبس اعمال‌ شده که برخی از آنها در نوع خود ابتکاری نیز بوده است.

برای مثال طبق گفته رئیس کل دادگستری جغتای، کارگردانی به‌دلیل شکار غیرمجاز ملزم به تهیه یک مستند ۳۰ دقیقه‌ای از حیات وحش جغتای شد که قابلیت پخش در شبکه استانی و صداوسیما داشته باشد که به نحو مطلوب اجرا شد.

همچنین متخلفی که به تهیه مقاله پژوهشی درباره گونه‌های وحشی و حیوانات در حال انقراض ملزم شد و یا مجرمی ‌ملزم به ۲۷۰ ساعت خیاطی رایگان برای مهدکودک‌های تحت پوشش بهزیستی شد و یا قنادی که مکلف شد برای نیازمندان کیک تهیه کند و مجرم جوانی که ملزم شد خطبه‌ها و کلمات قصار حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه را به مدت یک سال در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند.

کمک به بیماران بی‌بضاعت نیز ابتکار دیگری بوده است که از سوی دادگستری در خراسان رضوی اعمال شده و نتایج مثبتی نیز به بار آورده است. تمام این سیاست‌ها با این نیت اعمال شده که از روانه شدن متخلفان به زندان جلوگیری شود و از سوی دیگر فعالیت‌های اجتماعی نیز صورت گیرد.