۱۸۰۳۱۴۰۲

صدای تهیه‌کننده سریال هم درآمد⇐«مختارنامه» بیش از اندازه پخش شده/بارها این مسأله را با مدیران تلویزیون هم مطرح کردم/ به جز «مختارنامه» وجدانا چیزی برای پخش در ایام‌ مناسبتی ندارند!/سالها پیش می‌خواستیم سریال «زهیر بن قین» را با فریبرز صالح بسازیم اما نشد⇔پرسش: آیا عدم تولید «زهیر بن قین» به ماجرای «دام نامرئی» و تیمسار مقربی مربوط است؟

سینماروزان: پخش مدام سریال «مختارنامه» در ماههای محرم و صفر با اعتراض تهیه کننده این سریال محمود فلاح مواجه شد.

به گزارش سینماروزان محمود فلاح درباره‌ وضعیت مجموعه‌های نمایشی در مناسبتی مثل محرم امسال به «ایسنا» گفت: متاسفانه دست سازمان صداوسیما برای ساخت و پخش آثار شاخص خیلی خالی است و همان‌طور که دیدیم امسال هم تلویزیون در ایام محرم به بازپخش «مختارنامه» و سریال‌های قدیمی بسنده کرد.

وی با اشاره به بازپخش هر ساله سریال «مختارنامه» گفت: این روزها مشغول تماشای «مختارنامه» هستم و هر بار هم این سریال را ببینم، سیر نمی‌شوم. اما واقعیت این است که این سریال بیش از اندازه پخش شده است. بارها با مسؤولان تلویزیون مطرح کردیم که فکر نمی‌کنید «مختارنامه» زیادی پخش شده است، اما با این اوصاف از هر کسی می‌پرسم بازپخش این سریال را هم می‌بینند و هنوز برای مخاطب جذابیت دارد.

این تهیه‌کننده در ادامه با بیان اینکه پس از «مختارنامه» دیگر کارهای شاخصی برای تلویزیون ساخته نشده است، افزود: اگر تلویزیون به بازپخش «مختارنامه» اقدام می‌کند، به این دلیل است که وجدانا چیزی برای پخش در ایام‌ مناسبتی ندارد.

وی یادآور شد: در تولید سریال «امام علی(ع)» مدیر کل تولید بودم و همان جا با آقای میرباقری همکاری کرده بودم. آن زمان پیشنهاد ساخت سریالی با نام «توابین» که بعدها به «مختارنامه» تغییر نام پیدا کرد را مطرح کردند.

فلاح ادامه داد: امیدوارم باز هم لطف خداوند شامل حالم شود و بتوانم از این دست سریال‌ها برای تلویزیون بسازم. اما ساخت این سریال‌ها بودجه زیادی می‌خواهد و نمی‌توان با هزینه شخصی آن را تولید کرد. از سال‌ها پیش دوست داشتم اثری درباره زندگی زهیر بن قین بسازم. حتی نویسنده و کارگردان آن نیز مرحوم فریبرز صالح بود، در ادامه رییس وقت سازمان، آقای ضرغامی با نیمی از بودجه تولید این اثر موافقت کردند اما در نهایت نشد.

عواقب «دام نامرئی»؟؟

 اینکه محمود فلاح از علاقه به همکاری با فریبرز صالح برای ساخت سریال«زهیر بن قین» گفته و اینکه علیرغم تصویب نیمی از بودجه باز هم سریال به تولید نرسیده می تواند مرتبط باشد به همان پرسشی که بعد از مرگ فریبرز صالح مطرح شد؛

پرسشی ناظر به ساخت فیلم «دام نامرئی» به سفارش سازمان امنیت طاغوت و درباره یکی از امرای ارتش به نام تیمسار مقربی توسط صالح در دوران پهلوی دوم که پاشنه آشیلی برای وی بعد از موفقیتهای فیلم «سفیر» شد و موجب گشت او علاوه بر کنار گذاشته شدن از تولید سریال «شیخ مفید» هیچ گاه نتواند درخششی همچون «سفیر» را تجربه کند. (اینجا را بخوانید)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=44591

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code