1

شهاب حسینی در فیلم زندگی امام حسین(ع)

سینماژورنال: شهاب حسینی بازیگری که “روزگار عاشقی” را آماده اکران دارد بناست در فیلمی با موضوع زندگی امام حسین(ع) ایفای نقش کند.

به گزارش سینماژورنال مجتبی فرآورده که چند سال قبل تهیه “ثارا..” به کارگردانی شهریار بحرانی را برعهده داشت و در نیمه راه فیلمبرداری و به دلیل حساسیت برخی مراجع نسبت به نمایش چهره معصومین به بن بست خورد سال قبل عزم خود را جزم کرد که شخصا این فیلم را به سرانجام برساند.

دقیقا در همین راستا بود که وی با بازبینی سناریوی سریال، پروانه ساخت سینمایی “ثارا..” را گرفته و آن طور که “بانی فیلم” خبر داده برای ایفای نقش اصلی کار با شهاب حسینی قرارهای ابتدایی را گذاشته است.

شهاب حسینی در “ثارا..” ایفاگر نقش حربن یزید ریاحی است یعنی همان کاراکتری که در “رستاخیز” توسط فرهاد قائمیان ایفا شد. جالب است که بدانید حسینی اخیرا نریشنهای یک مستند درباره امام سوم شیعیان را خوانده بود و یکی از آرزوهایش را ساخت فیلمی درباره این امام دانسته بود.

حمید خضوعی ابیانه به عنوان فیلمبردار در کار حضور خواهد داشت و عبدالحمید قدیریان مدیر هنری کار است. سعید ملکان نیز بعنوان گریمور در این پروژه دینی حضور دارد.

“ثارا..” با هجرت امام حسین(ع) از مکه آغاز و تا عصر عاشورا امتداد می یابد. شنیده شده نیمی از هزینه تولید را بنیاد فارابی تامین خواهد کرد.