۱۰۰۴۱۴۰۱

شرح حال فردوس کاویانی از زبان فرزندش⇐پدرم نه آلزایمر دارد و نه در خانه سالمندان است!/پدرم فقط پارکینسون دارد و هیچ گاه هم حامی هیچ جریان سیاسی نبوده!/قیمت داروی ۱۳۰هزار تومانی پدرم به یک میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده؛ تازه اگر پیدا شود!!/زمینی که چهل سال پیش پدرم خریده بود، به‌دلیل کلیمی بودن فروشنده، بلوکه شده!/سهام چهل سال قبل پدرم نیز ناپدید شده!

فردوس+کاویانی

 

سینماروزان: مشکلات معیشتی هنرمندان با بروز کرونا چند برابر شده و متاسفیم که بگوییم هیچ حرکت جدی و ضربتی نیز برای حل مشکلات صورت نمی‌گیرد. این مشکلات برای هنرمندانی که با بیماری خاصی دست و پنجه نرم می‌کنند چند برابر است چون نه بیمه درمانی درجه یکی دارند و نه کمک هزینه درمان به آنها تعلق می‌گیرد.

به گزارش سینماروزان فردوس کاویانی بازیگر توانای ایرانی از جمله هنرمندانی است که ابتلا به بیماری پارکینسون، مشکلات متعددی را برایش رقم زده.

آرتین کاویانی فرزند فردوس کاویانی در تشریح وضعیت پدر به خبرگزاری ایسنا گفت: در تعجبم که برخی از پدر من در شرایطی صحبت می‌کنند که در خانه سالمندان است و به آلزایمر دچار شده است!! این طور نیست و ایشان در منزل هستند و بیماری‌ اصلی‌شان هم فقط پارکینسون است. اگر فراموشی داشتند که این روزها این قدر غصه مرحوم پرویز پورحسینی و دیگر دوستان و همکاران‌شان را نمی‌خوردند.

او ادامه داد: پدر من هیچ صفحه‌ای در فضای مجازی ندارد ولی متاسفانه عده‌ای به نام ایشان فعالیت و حتی تبلیغ سیاسی می‌کنند و با وجود اینکه من و دیگر اعضای خانواده به صاحبان صفحه جعلی اعلام کردیم که شکایت خواهیم کرد اکانت ما را مسدود کردند تا امکان رصد آنچه در آنجا اتفاق می‌افتد را نداشته باشیم و نگران این بودیم که از طریق صفحه‌های جعلی به نام فردوس کاویانی تبلیغ یا از مردم اخاذی شود. قابل ذکر است در زمانیکه که پدر بدلیل مشکلات بیماری در بیمارستان بستری بودند هیچ گاه راضی به حمایت از هیچ جناح و جریان سیاسی نبوده و اگر در فضای مجازی خلاف این امر وجود دارد، توسط اشخاص ثالث فرصت طلب و بصورت جعلی منتشر و رصد میشود.

وی با بیان اینکه «تمام مدارک موجود را جمع آوری خواهیم کرد و در صورت لزوم از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهیم نمود» افزود: متاسفانه شنیده‌ام که برای چند هنرمند دیگر هم این اتفاق افتاده است و آگاهی و هوشیاری مردم عزیز مانع از سودجویی این افراد و همچنین نشر شایعات خواهد شد.

کاویانی با اشاره دوباره به شایعه‌هایی که درباره وضعیت پدرش منتشر شده است، گفت: ای کاش دوستداران فردوس کاویانی از وضعیت درمانی و مشکلات تهیه داروی چنین هنرمندانی می‌گفتند و می‌نوشتند. پدر من دارویی را تا به حال مصرف می‌کردند که قیمت هر بسته آن ۱۳۰ هزار تومان بود و الان به حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد، البته اگر پیدا شود و این‌ وضع در شرایط اقتصادی امروز برای بسیاری از خانواده‌ها طاقت‌فرساست. هرچند شاید اگر آنچه از پدر من بلوکه شده در اختیارش قرار می‌گرفت شرایط بهتری می‌داشت.

به گزارش سینماروزان فرزند فردوس کاویانی با اشاره به املاک بلوکه شده پدرش توضیح داد: پدر من پیش از انقلاب ، سهامی جزئی را از یک شرکت سرمایه‌گذاری خریداری کرده بودند که آن شرکت تا اواخر سال ۱۳۵۹ یا اوایل سال ۱۳۶۰ همچنان فعالیت می کرد و پاسخگو بود ولی پس از ادغام با چند شرکت و بانک و تاسیس بانک صنعت و معدن به یکباره ناپدید شد. ما تا چند ماه پیش یعنی تقریبا نزدیک به ۴۰ سال، نمی‌دانستیم ادغام صورت گرفته و بانک صنعت معدن و بانک مرکزی باید پاسخگو باشند، در حالی که گویا در سال ۱۳۶۱ اطلاعیه‌ای داده شده بود که هر کس سهام خود را پس بگیرد ولی پدر من به دلیل ضعف در اطلاع رسانی متوجه نشدند. اما این نباید سبب شود که سهام با نام ایشان از رده خارج شود و از حق خود محروم شوند.

فرزند کاویانی افزود: علاوه بر این زمینی را هم که پدرم قبل از انقلاب خریداری کردند فعلا در چالش دادگاه ها قرار گرفته و تا به حال قادر نبودیم حقوق خویش را بگیریم که به نظر میرسد بدلیل کلیمی بودن فروشنده این اتفاق افتاده و بدلیل مشکلات مالی برای پدر و به نتیجه نرسیدن املاک خریداری شده توسط پدر و نرسیدن به سند، پدر قادر به فروش ملک نشدند تا بتواند آنچه در جوانی جمع آوری کرده برای ایام پیری خویش استفاده کند.

 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62474

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code