1

ساخت “سلمان فارسی” به سال ۹۶ موکول شد

سینماژورنال: چندي پيش بود كه معاون سيما از امكان ساخت سريال فاخر «سلمان فارسي» از صحابه كبار پيامبر(ص)، در اصفهان زادگاه اين شخصيت بزرگ تاريخ اسلام خبر داد.

به گزارش سینماژورنال با وجود اينكه داوود ميرباقري بعد از آغاز نمايش سريال مختار‌نامه، از آمادگي‌اش براي ساخت سريال «سلمان فارسي» خبر داده بود، مشكلات مالي سازمان باعث شد تا چند سال فيلمنامه اين سريال راكد بماند و ميرباقري نيز با فعاليت در شبكه نمايش خانگي از فضاي تلويزيون و توليد سريال فاخر فاصله بگيرد تا اينكه چندي پيش علي ‌اصغر پورمحمدي، معاون سيما، در سفر به اصفهان خبر از ساخت سريال «سلمان فارسي» داد.

امرالله احمدجو، كارگردان و فيلمنامه‌‌نويس در گفت‌و‌گو با «جوان» اظهار داشت: من در نوشتن گفت‌و‌گوها به آقاي ميرباقري كمك مي‌كنم و ايشان در حال نوشتن فيلمنامه هستند.

پخش سريال مذهبي «مختارنامه» بار ديگر توانايي‌‌هاي ميرباقري را در ساخت سريال مذهبي به نمايش گذاشت. ميرباقري كه سريال‌‌هاي ماندگار «امام علي (ع)» و «معصوميت از دست رفته» را توليد كرده بود، زندگي مختار ثقفي شاخص تاريخ اسلام و منتقم خون سيد الشهدا (ع) را در قالب سريالي بلند توليد كرد، سريالي كه در كشورهاي عربي و به خصوص در عراق طرفداران زيادي پيدا كرد.

ميرباقري در همان سالي كه «مختار نامه» از تلويزيون پخش مي‌‌شد، سراغ ساخت سريال سلمان فارسي رفت و حتي بازيگر نقش سلمان را هم انتخاب كرد. كاوه فتوحي كه توسط ميرباقري كشف شده بود و نقش حضرت عباس (ع) را در مختار نامه بر عهده داشت، با وجود اينكه نقشش به خاطر مسائل مذهبي و نظر برخي از علما از سريال حذف شد، اما نظر كارگردان نسبت به چهره فتوحي و توانايي‌هاي بازيگري وي از بين نرفت و ميرباقري براي سريال «سلمان» سراغ اين نابازيگر خوش‌چهره رفت.

ميرباقري مي‌خواست سريال سلمان فارسي را در استان سمنان و در نزديكي زادگاهش بسازد، ولي مشكلات مالي سازمان كه روز به روز بيشتر مي‌شد باعث شد تا پروژه ساخت «سلمان فارسي» از توليد فاصله بگيرد.

احمدجو در ادامه گفت: در روند ساخت سريال «سلمان فارسي»، آقاي ميرباقري حتي خودشان به كار ديالوگ‌ها مي‌پردازند و ما تنها در كارهاي ديگر به ايشان كمك مي‌كنيم. ساخت سريال فاخر «سلمان فارسي» از سال 96 شروع مي‌شود.

کاوه فتوحی/بازیگری که برای ایفای نقش سلمان فارسی کاندیدا شده بود
کاوه فتوحی/بازیگری که برای ایفای نقش سلمان فارسی کاندیدا شده بود