۰۸۱۱۱۴۰۱

#روح‌الله_سهرابی مدیرکل نظارت بر عرضه سینما تأکید کرد⇐مشکل اکران #شیشلیک قابل رفع است!/میراث‌دار توقیف دوره‌های گذشته هستیم اما به سمتی می‌رویم که تمام آثار توقیفی، اکران شوند!/با گفتگو و تعامل و حسن نیت، می‌توان کمک کرد به اکران فیلم‌های توقیفی!

روح الله سهرابی

سینماروزان: بخشی از مسئله آثار توقیفی به میزان همراهی و همکاری صاحبان آثار با سازمان سینمایی بازمی‌گردد و با توجه به شرایط خاص جامعه، نباید به گونه‌ای عمل شود که نمایش یک فیلم باعث ایجاد تنش و ناامیدی در جامعه شود.

#روح‌الله_سهرابی مدیرکل نظارت بر عرضه سینما با بیان خبر فوق به خبرگزاری مهر گفت: با تعامل دو سویه میان عوامل فیلم و مسئولان سازمان سینمایی، مشکل اکران فیلم #شیشلیک و فیلم‌های مشابه قابل رفع است.

سهرابی ادامه داد: فیلم شیشلیک پروانه نمایش دارد و در تلاش هستیم تا بلکه با تعامل دو سویه مشکلات پیش آمده را مرتفع و موانع اکران عمومی این فیلم را برطرف کنیم اما به هر حال طبیعی است که هر فیلم بنابر شرایط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی که در هر مقطعی بر جامعه حاکم است، با ملاحظاتی هم مواجه باشد.

وی با تأکید بر لزوم حسن نیت در سازندگان بیان کرد: یک فیلمساز حتماً آن درایت و زیرکی را دارد که بتواند فیلم خود را از شرایطی که در آن قرار گرفته است بیرون بیاورد و نجات دهد. این مسئله به درایت صاحبان فیلم بازمی‌گردد. طبیعتاً وقتی در آن سو شاهد حسن نیت باشیم، در این سو هم تصمیم‌گیرندگان در شوراهای مربوطه با دید بازتر و همراه‌تری اثر را بررسی می‌کنند. معتقدم نمی‌شود در این حوزه مسائل را به‌صورت مطلق دید و قطعی حکم کرد که نمی‌شود کاری کرد. اتفاقاً با تدبیر صاحبان آثار نه این فیلم که همه آثار می‌توانند مسائل‌شان را برطرف کنند.

سهرابی ادامه داد: در بسیاری از موارد ما درگیر عدم گفتگو و تعامل دو سویه هستیم و فکر می‌کنم درباره این فیلم خاص هم اگر دوستان تدبیری بیندیشند و پیشنهادات خود را برای اصلاح و ترمیم لحن و فضای فیلم به سازمان ارائه کنند، می‌توان درباره آنها بحث و بررسی کرد و امیدوار به حل مشکل بود تا فیلم از بن‌بست خارج شود.

مدیرکل اداره نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی درباره تکرار معضل اکران برای برخی فیلم‌های دارای پروانه نمایش و رویکرد سازمان برای جلوگیری از این مسئله توضیح داد: واقعیت این است که این مشکل به‌ندرت برای فیلم‌ها پیش می‌آید و اگر اشتباه نکنم از میان بیش از ۲۰۰ فیلم تعداد انگشت شماری باشند که با چنین مشکلی مواجه هستند و این آمار بسیار اندک است. عموماً با تعامل فیلمسازان این مشکلات برطرف می‌شود. ضمناً نباید این نکته مهم را فراموش کرد که تعداد بیشتر این آثار که در محاق توقیف هستند در واقع از دوره‌های گذشته باقی مانده و در اکثر موارد ما میراث‌دار توقیف دوره‌های گذشته هستیم اما به سمتی می‌رویم که برای همین آثار توقیفی هم فکری بکنیم. درباره یکی دو فیلم خاص هم اگر تعامل دوسویه وجود داشته باشد، بعید می‌دانم مشکل حل نشدنی باشد. همین تعامل است که می‌تواند هزینه‌هایی از این دست را به صفر برساند.

روح الله سهرابی مدیرکل نظارت بر عرضه: مشکل #شیشلیک قابل رفع است

روح الله سهرابی مدیرکل نظارت بر عرضه: مشکل #شیشلیک قابل رفع است

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ - ۷:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69963

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code