1

“رسوایی۲” بعد از ماه رمضان کلید می‌خورد/داستان فیلم در شهری متأثر از الگوهای غربی روایت می‌شود/تا اواخر اردیبهشت تکلیف حضور اکبر عبدی مشخص می‌شود

سینماژورنال: مسعود ده نمکی این روزها همچنان درگیر آماده سازی نماهای رایانه ای تازه ترین فیلمش است.

به گزارش سینماژورنال فیلم تازه ده نمکی هنوز نامش مشخص نشده و ده نمکی خود نیز در انتخاب یکی از دو نام “رسوایی2” یا “همشهریها” برای این فیلم تردید دارد.

این کارگردان در هفته های اخیر نظارت کاملی بر طراحی بخشهایی از فیلم داشته که به صورت سی.جی.آی یا جلوه های ویژه رایانه ای تولید می شوند.

اواخر تیرماه کار کلید می خورد

برنامه ریزی تولید “رسوایی2” طوری انجام شده که نهایتا بعد از ماه مبارک رمضان یعنی اواخر تیرماه و اویل مردادماه کار کلید بخورد.

از میان بازیگران “رسوایی2” تاکنون حضور شیلا خداداد به عنوان بازیگر حتمی شده ولی وضعیت حضور اکبر عبدی به عنوان بازیگر نقش روحانی فیلم هنوز مشخص نیست.

تا یک ماه دیگر تکلیف حضور عبدی مشخص میشود

شنیده های سینماژورنال حکایت از آن دارند که نهایتا تا یک ماه دیگر یعنی اواخر اردیبهشت ماه حضور یا عدم حضور کاراکتر روحانی “رسوایی” در “رسوایی2” مشخص شده و سپس برای جلب بازیگر این نقش تصمیم گیریهای لازم انجام می گیرد.

داستان در شهری فرضی رخ می دهد

داستان “رسوایی” شبیه به آنچه در سریالی چون “کلاه پهلوی” دیده بودیم در شهری فرضی رخ می دهد. شهری که سعی می کند منطبق با الگوهای غربی مدنیت خود را جلوه دهد اما این الگوها در تعارض با پاره ای سنتها به چالش کشیده می شوند.

مسعود ده نمکی قصد دارد در تازه ترین کارش نقدی داشته باشد به جوامعی که مدرنیته را چاره راه پیشرفت می دانند.

رونمایی در جشنواره؟

ده نمکی امور تولید را طوری پیش می برد که نهایتا فیلمبرداری کار تا اواخر تابستان به انجام برسد و بعد از انجام کارهای فنی برای حضور یا عدم حضور فیلمش در جشنواره سی و چهارم تصمیم گیری می کند.